Skip to Content

<

KOHUTKA no.2 - Ctyrsedackova Lanovka

A cache by Meeky18 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/08/2010
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cache je druhá ze série Kohútka. Tato série cítá 3 kese. Obzvlášte tem co mírí na hrebeny Javorníku doporucují keše odlovit a dozvedet se tak více o Evropskou unií podporovaném projektu, který zde vyrostl.

Ctyrsedacková lanovka na Kohútce

Návštevníci Ski Centra Kohútka na Vsetínsku mohou od ledna využívat novou ctyrsedackovou lanovku. Ta patrí k nejvýznamnejsím novinkám letosní zimní sezóny v kraji – je totiž vubec první v regionu.
Ski Centrum Kohútka prošlo loni zásadní modernizací s dotací Evropské unie. Hlavní novinkou je práve výstavba ctyrsedackové lanovky. Délka lanovky je 730 metru, má prepravní kapacitu 2 400 lidí za hodinu a pokryje prepravu lyzaru v podstate ze všech okolních sjezdovek. Tím se kapacita oproti puvodním vlekum zvýší o 140 procent.
Navíc oblíbená sjezdovka Babská, která predstavuje klidnejší alternativu pro nárocný hlavní svah, se po této zmene díky snadnému nástupu na dolní stanici lanovky docká prerazení do kategorie modrá a bude tedy vhodná i pro méne zdatné lyžare a deti.
Modernizace se dockala i hlavní sjezdovka Velká, na níž pribyl nový systém zasnežování s rozvody vody zabudovanými prímo v zemi. Jako zdroj vody slouží dve umelé akumulacní nádrže o kapacite cca 15 tisíc metru krychlových na zadržování vody. V areálu pribyla i nová rolba vybavená navijákem, která je schopná na rozdíl od té „bezné“ lépe upravit prudkou cernou sjezdovku. Dopravu ke spodní stanici lanovky zajistí skibusy. Rozšírila se i kapacita odstavných parkovišt. SKI CENTRUM KOHÚTKA nabízí lyžarum 10 sjezdovek o celkové délce 6,66 kilometru. Nejdelší merí 1,7 kilometru. V zimním období zde také najdete upravované trate pro bežkare známé pod názvem "Hreben Javorníku" v délce 19 km.
Dne 18.5.2010 prevzalo vedení spolecnosti Ski centrum Kohútka hlavní cenu souteže Stavba roku 2009 zlínského kraje v kategorii Dopravní, inzenýrské a ekologické stavby. Projekt modernizace lyžarského strediska byl ocenen mimo jiné za pozitivní prístup k ochrane prírody a krajiny.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.