Skip to Content

This cache has been archived.

Dragel: Tato akce je již za námi a v tomto míste se tedy už opravdu opakovat nebude :-D

More
<

DRACI DOUPE a dalsi RPG

A cache by Dragel & SoviDoupe (GeoDoupe) Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 30 October 2010
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Velectený pán jeskyne DRAGEL, zve všechny dobrodruhy, chtivé slávy bohatství a moci k nevídanému dobrodruzství Mezi svety. Na kontinente, odkud pocházíte je nekolik teleportu. Pokud jím chcete projít zajdete si za alchymistou a on vám dá „letenku“. Každý z vás dostane svuj vlastní úkol, kdy vás teleport dostane do mezidimenzionálního sveta, ano je to svet mezi teleporty a zde se bude odehrávat vaše dobrodružství.

SovíDoupe, Dragel a Galenius patrí do skupiny „GeoDoupe“. Známe se už mnoho let. Naše prátelství zacalo u hry zvané Drací Doupe. Protože bychom si rádi oživili tuhle hru a poznali nové hráce, pripravili jsme pro vás tento event. Event je zamerený predevším na hraní Dracího Doupete (RPG), dál pro vás máme prichystané netradicní deskové hry, které pro jejich cenu obvykle lidé nekupují a které jsme jako skupina casem nashromáždili (Proroctví, Doom, Dorn, Roborallye, Bang …). Na event muže prijít kdokoliv, kdo se chce podívat na hraní dracáku, zahrát si nejakou deskovku nebo treba jen tak pokecat.

Zázemí: Pro tento event jsem dohodl rezervaci celé hospody i s altánkem ve spojilském lesíku na sobotu 30.10.2010 od 9 hodin. Okolo 9:20 hod. bude prezentace hrácu DrD a výkladem herního sveta. Restaurace by mela mít otevreno podle našich potreb, predbežne jsem dohodl zavíracku okolo pulnoci, ale myslím, že nebude problém personál presvedcit na „další rundu“ ;-)

Je možné objednat pecenou kýtu kterou nám tam kuchar udelá. Pokud o ni máte zájem, napište to do svého logu pro prihlášení na event. Podle zájmu se pak peníze rozpocítají na jednotlivce, kdy bych chtel cenu na jednoho žrouta udržet okolo 100,- Kc

Do této chvíle o kýtu projevili zájem: Dragel, SovíDoupe, lama2176, Melwen
O hre:

Historie a základ tohoto herního sveta:
Pred nekolika stovkami let vetšinu tohoto kontinentu ovládal mág který si nechával ríkat Zerrgon. Tento mág krute panoval silou svých peti artefaktu: pohár, dýka, žezlo, krištál a celenka. Dlouho svou mocí sužoval celý kontinent, až se nekolik knížectví domluvilo na jeho zabití. Stovky dobrodruhu zemrelo, než byl mág Zerrgon usmrcen. Artefakty, si pak rozdelili významné rody, které se nejvíce podíleli na zabití mága. Síla artefaktu pak pozvedla tyto rody do statutu království. Na našem kontinentu tedy vládne s míru a harmonii patero království. Všichni vedí, že je potreba zachovávat mezi artefakty rovnováhu a tak se nesmí dostat jeden ke druhému, aby nebyla zneužita síla kterou jednotlivé artefakty mají. Každé království streží jeden z legendárních artefaktu. Vetšinou jsou tyto artefakty chráneny v mestských pevnostech, spolecenstvím kuduckých "Bílích bratrí". Tyto kneží hlídají ozbrojenci jednotlivých království a další a další "lidé". Každé království má svuj vládnoucí rod sídlící v královském meste. Pro zachování stability království jsou artefakty chráneny v pevnostech mimo královská sídla, okolo nichž vyrostla postupem casu mesta. Heraldický znak je tvoren peticípou ruží, kdy každý cíp oznacuje jeden z artefaktu. Heraldické znaky muže užívat pouze osoba, která prímo chrání artefakt, nebo je soucástí pevnosti ochranující artefakt. Pevnosti vládne jeden vojenský velitel jemuž se ríká "Major". Major se výkonem své funkce zríká svého rodu a šlechtických titulu a zodpovídá se prímo králi za ochranu artefaktu. Major pevnosti spolupracuje s "Otcem" kuduckých kneží, kterí vykonávají rituály a starají se prímo o artefakt. Heraldický znak peticípé hvezdy nesmí užívat nikdo jiný než ochránci artefaktu. Zneužití heraldického znaku se trestá na hrdle. Všichni, kdož patrí do spolecenství Peti království jsou povinni pomoci osobe s heraldickým znakem Peticípé ruže, pokud se tato osoba dostane do nesnází a nesmí tuto osobu násilne ci nenásilne zadržovat. Jednotliví králové mají svuj erb ve kterém mají svuj rodový znak v jehož stredu je peticípá hvezda jeho artefaktu. Mesta v nichž jsou artefaktové pevnosti, mohou ve svých pecetích užívat znaky ruží, kdy je ruže mezi dvema vežemi.


Na kontinente, odkud pocházíte je mnoho teleportových bran. Svým zpusobem patrí alchymistickému cechu. Pokud jím chcete projít zajdete za alchymistou, který vám „dá letenku“ kam potrebujete. Každý z vás dostane svuj vlastní úkol, kdy vás teleport dostane do mezidimenzionálního sveta. Ano je to svet mezi teleporty, kde se bude odehrávat vaše dobrodružství.

Postavy do hry: Ideální hra, kterou mám vyzkoušenou, je hra v 7 hrácích + pán jeskyne. Námet je jednoduchý. Hru v podstate tvorí samotní hráci, takže i pri opakování hry nebude nikdy stejne zahraná. Zbrane, vybavení, kouzla, lektvary, znalosti, dovednosti preferuji dle pravidel Dracího Doupete 1.6 z 8. úrovne postavy (tištena pravidla budou pri ruce). Nad pravidly preferuji hody (k10) kostkou (jiných kostek nebude potreba) a „zdravý“ rozum. Predpokládám, že má každá postava, krome vlastností z pravidel i 2 odborné znalosti ci dovednosti (napr. erbovní znalost, bylinkárství) a 2 bežné dovednosti (napr. jízda na koni, šplhání), Dál má postava bežné vybavení 8. úrovne svého povolání (hranicári luky, zlodeji paklíce, válecníci mece a štíty). Každý z hrácu muže mít jeden „bežný“ magický predmet a pár bežných lektvaru. Pokud budete chtít neco speciálního, mužete to mít po domluve s PJ.

Ocekávám ve hre postavu s minulostí, která ji bude charakterizovat. Nezapomente na presvedcení své postavy!
Preferujte klasické humanoidni rasy s inteligencí. Kroll si sice taky zahraje, ale težko ríci, zda to bude mít svuj význam. Svet do kterého se dostanete bude magií pokriven, takže nekteré veci nebudou fungovat presne tak jak je z pravidel znáte. Pokud chcete vedet neco o svete – kontinente na kterém se hraje, otevrete tento pergamen.

Drací Doupe budou vést:
1. PJ a koordinátor hry DRAGEL
2. PJ – SOVÍDOUPE
3. PJ – GALENIUS, který je pro pocet prihlášených do hry zatím náhradním PJ
každá skupinka má v ideálním prípade 7 hrácu. Po zacátku hry nelze do hry pribrat dalšího hráce, takže prijdte na prezentaci DrD vcas.

Momentálne jsou do hry DrD jako hráci prihlášeni: Daku1, Dragon Riders (+Basnilek), Demkes3, petisek + Cunik, Galrin, Adrtru (+2) dál predpokládám príjezd mudlu Ravager, Skeith, možná se ukáže PEEPA, Ashuas ...
Závazné prihlášky do hry Dracího Doupete pište formou “will attend“.
Ostatní se do eventu hlašte volnou formou, tedy “write note“.

Nevylucuji drobné kešovací prekvápko, takže krome hracích kostek (k10) i GPS sebou ;-)

Additional Hints (Decrypt)

Xbfgxl frobh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.