Skip to Content

This cache has been archived.

Doma-v-Lutine: Myslím, že svá nejlepší která má již za sebou.
Díky za návštěvy.
Archivace.

More
<

Olsanske tajne chodby

A cache by Doma-v-Lutine Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 1/11/2011
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Na uvodních souradnicích najdete materskou školku, tam keš nehledejte.

Olsanské tajne chodby

Jako díte jsem kdysi slyšel o tajných chodbách pod Olšanami, které mely nekolik vstupu a vedly až na Klášterní Hradisko.

Když se stavela materská školka, zem o kousek dál se propadla. Ukázala se díra asi o velikosti pul metru.

Tehdy jako deti jsme neznali strach a témer v klidu vlezli do každé díry jen abychom našli nejaký ten tajný poklad.  Jednoho dne jsem se tedy s kamarády rozhodli, že se vydáme i na pruzkum této chodby, která byla dírou videt.

V podvecer následujícího dne jsme se vydali na naplánovanou výpravu. Žádná celovka, žádné lano. Dva z nás meli placatou baterku a s sebou jsme meli jednu prádelní šnuru. V tu dobu by nás možná ješte unesla, ale s nejakým lezením, slanováním jsme více méne ani nepocítali.

Jakmile se okolí nového vstupu vylidnilo, vlezli jsme dovnitr. Naštestí díky spadlému stropu nebyla díra príliš hluboká a my se mohli vydat chodbou. Ac deti, byli jsme docela opatrní a vše si dukladne promysleli. Nešli jsme všichni spolu, ale rozdelili se. Jeden zustal hned u vchodu, aby v prípade nejakých problému mohl zavolat pomoc a taky aby nás prípadne varoval, kdyby se nekdo blížil. Rozsvecujeme baterky, že se vydáme na cestu a hned se vyskytl první problém. Jedna z baterek zkomírá, bludickové svetlo nám tedy moc nepomuže. Co ted. Vzdát to? Budeme mít ješte šanci se sem vrátit? Po chvíli debatování jsme se rozhodli pokracovvat dále s jedinou baterkou. Prádelní šnuru jsme použili jako jištení a vodítko k ceste nazpet. Chodba byla v dosti špatném stavu, zem byla pouze hlinená a zdi byli z kamene a cihel. Na zemi se válely vypadáné cásti stropu a kdo ví co ješte. Pomalu pokracujeme opatrne dál. Šnury máme naštestí ješte dost. Najednou se pred námi zjevují velké masivní dvere, oprýskaná svetle zelená barva a mohutné kování pozvedlo naši náladu a už jsme se radovali z nalezeného pokladu a jak budeme oslavováni. Žel naše zklamání se dostavilo záhy. Dvere nejdou otevrít. Po dukladném obhlédnutí jsme zjistili, že jsou cástecne zasypány a možná také zamknuty.

Sami si s tím urcite neporadíme. Vrátili jsme se ke vstupu a vylezli nahoru. Rozhodli jsme se o našem objevu ríct rodícum, ale naše badatelské nadšení se nesetkalo s jejich rodicovským.

Do chodby jsme se už více nevrátili a po case ji pri stavbe zahrnuli úplne.

Nedávno jsem pri procházení vecí na pude narazil v truhle na jeden pomackaný a trochu potrhaný papír. Když jsem ho narovnal, objevila se predemnou nejaká mapka. Na mapce jsou zaznaceny jakoby tri vstupy a splet chodeb.

Že by to byla mapka onoho Olšanského podzemí?

Zacal jsem mapku zkoumat. Trvalo to bezmála tri mesíce a najednou ejhle, zacal jsem tomu rozumet. Mapka mi byla címdál jasnejší a zacal jsem v ní videt veci, které jsem tam dríve nevidel. Po jejím rozluštení jsem se dopátral místa, kde je zrejme uložený poklad.

Sláva, konecne mužu vyrazit a splnit si tak svuj detský sen velkého objevitele.

Nechci si ten pocit nechat jen pro sebe a proto i vám dám možnost rozluštit mapku a ukrytý poklad objevit. Hodne štestí.


23.6.2014 - Změna finálních souřadnic:
Až vyluštíte mapku a budete mít ověřené souřadnice, tak k Nkové souřadnici připočtěte 0,015 minut a od Ečkové odečtěte 0,018 minut.

Tímto také dekuji obci Olšany u Prostejova, která souhlasila s umístením.


BFkári POZOR !!!
Okolí keše strezí HAD, pokud nebudete mít správné souradnice, mužete zažít šok

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

263 Logged Visits

Found it 245     Write note 12     Archive 1     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 13 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.