Skip to content

This cache has been archived.

dr.vota: 20:03 Díky všem, co s rucníkem pobíhali po ulicích, a snad príští rok znovu...
[:)]

More
<

Rucnikovy den - se zabakem #2

A cache by dr.vota Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 25 May 2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Krátké setkání v 17:00-17:15 (flash mob) u príležitosti 10. výrocí odchodu D.Adamse.

Stoparuv pruvodce po Galaxii a rucník

Kdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných koncinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který je turisticky znacne nezajímavý, leží jedno malé, bezvýznamné žluté slunce. Kolem nej, zhruba ve vzdálenosti sto padesáti miliónu kilometru, obíhá naprosto zanedbatelná modrozelená planeta, na níž formy života vzešlé z opic jsou tak úžasne primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad...

Pokud jde o rucníky, Stoparuv pruvodce po Galaxii o nich ríká hned nekolik vecí:

Rucník je skutecne kolosálne užitecná soucást výbavy hvezdného stopare. Predevším má znacnou praktickou cenu - mužete se napríklad do nej zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napríc chladnými mesíci planety Jaglan Beta. Mužete na nem ležet na zárivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho morí. Mužete na nem spát pod hvezdami, jež tak rude zárí na planete pouští, Kakrafúnu. Mužete ho použít jako plachtu, až poplujete na malickém voru po proudu drsné reky Moth, mužete ho namocit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlacky z Traalu a nestretli se s jejím pohledem (je to nepredstavitelne tupé zvíre, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale znacne žravá). Když jste v úzkých, mužete jím signalizovat o pomoc. No, a samozrejme se jím také mužete utrít, pokud vám po tom všem ješte pripadá dost cistý.

Stoparuv pruvodce po Galaxii

Co je však ješte duležitejší, je obrovský psychologický význam rucníku. Tak napríklad když nejaký padour (padour = ten, kdo není stopar) zjistí, že stopar má rucník, automaticky predpokládá, že vlastní rovnež kartácek na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, cutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencum, výbavu do dešte, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopari pujcí kterýkoli ze jmenovaných predmetu nebo cokoliv jiného, co stopar neštastnou náhodou ‘ztratil’. Onen padour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napríc a našír celou galaxii, žít v drsných podmínkách a za pár šupu, porvat se s osudem a preprat ho, a kdo presto vždycky ví, kde má rucník, je zrejme clovek, s nímž je nutno pocítat.

Tento obrat ostatne pronikl i do stoparského slangu. Lze napríklad ríct: ‘Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má rucník.’ (sasovat = znát, brát na vedomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu desný frajer, frúd = opravdu desne správný frajer).

Douglas Adams, Stoparuv pruvodce po Galaxii.

(Pokud tuhle knihu neznáte, rozhodne si ji sežente a prectete! Pravda, existuje sice film stejného jména...ale znáte to, nikdy to není ono, i když je tohle zpracování výjimecne zdarilé. A ješte je kdesi v této galaxii i rozhlasová verze v ceštine, když budete trochu hledat...)

Rucníkový den

Douglas AdamsStoparNa pocest Douglase Adamse (11. brezna 1952 – 11. kvetna 2001) každý rok v kvetnu jeho príznivci a fanoušci z celého sveta porádají okázale neokázalou akci – po celý den nosí s sebou všude viditelne rucník, jako pripomínku jeho nejznámejšího díla, Stoparova pruvodce po Galaxii, ve kterém je rucník oznacen za nejpotrebnejší vec, kterou u sebe muže mezihvezdný stopar mít. Letos uplyne od Adamsova odchodu již deset let. Poprvé se tato akce konala dva týdny po jeho odchodu a od té doby je to vždy 25. kvetna.

Potkáte-li tedy 25. kvetna na ulici cloveka s rucníkem, nemusí to ješte nutne znamenat, že jde z nebo do lázní, že si zabouchl dvere a nemá klíce, nebo že je to blázen, sklerotik, nebo roztržitý profesor...

Pardubice streda 25.5.2011 17:00 – 17:15

Podmínkou pro zalogování je prijít s rucníkem, viditelne umísteným pres ruku nebo kolem krku! (Podle soucasných pravidel je to sice podmínka dobrovolná, ale na toho, kdo se prijde zalogovat bez rucníku, bude pohlíženo zvlášte opovržlivým pohledem jako na padoura – viz výše) Prijdte na námestí k radnici, spolecne pak pokorsujeme s rucníky kolem námestí.

Prijdte vcas!

Kdyby byl zájem, mohli bychom potom treba nekde posedet, popít, pojíst, pokecat...no jako obvykle, ale to už bude neoficiální cást tohoto flash mob eventu, takže prípadne napište do Will Attend logu i pocet osob, jestli si spolecne posedet chcete (napr. "hospoda ANO 3x", "hospoda NE"). Kdyby bylo dobré pocasí, možná by se dalo už i nekam na zahrádku...ostatní doplním aktuálne pozdeji.

Vogoni zasahují

Zvest našem o chystaném setkání se donesla vogonské byrokracii, která mne vyrozumela o tom, že takový sraz se musí predem ohlásit, a není vubec jisté, že nebude na tomto míste zakázán.

A prý "nemá cenu tvárit se prekvapene. Všechny zákony, smernice a vyhlášky jsou už padesát pozemských let vyvešeny na našem místním plánovacím odboru na Alfe Centauri, takže jsme meli spoustu casu vznášet formální protesty. Ted už je pozde delat kvuli tomu rozruch."

Cože? Že nevíte, kdo jsou Vogoni? Stoparuv pruvodce po Galaxii o nich uvádí následující:

Vogonské stavební flotily. Co delat, chcete-li stopnout Vogona? Pustit to z hlavy. Je to jedna z nejnepríjemnejších ras v Galaxii - nejsou ani tak zlí, jako nevlídní, byrokratictí, panovacní a bezcitní. Nehnuli by prstem ani pro vlastní babicku, kdyby ji chtela spolknout žravá Blátotlacka z Traalu, pokud by nemeli písemný príkaz, vyhotovený s dvema kopiemi, poslaný shora, odeslaný zpet, vrácený k doplnení, archivovaný, ztracený, nalezený, podrobený pruzkumu verejného mínení, znovu ztracený, tri mesíce kompostovaný a nakonec premenený v rašelinu na podpal.

Vogon

Nejlepší zpusob, jak vymácknout z Vogona drink, je vrazit mu prst do krku, a nejlepší zpusob, jak ho rozcílit, je predhodit jeho babicku žravé Blátotlacce z Traalu.

V žádném prípade nenechte Vogona, aby vám recitoval poezii.

Pochopil jsem pomerne brzy, že s vogonskou byrokracií nemá cenu bojovat a pokorne vyplnil príslušný formulár na patricném papíru, a donesl osobne na úrad. Naštestí se zdálo, že na místní pobocce mají dobrou náladu, a tak proti rádne ohlášenému shromáždení nebyly v zákonem stavené lhute vzneseny žádné námitky.

Oznameni o konani shromazdeni

Toto shromáždení nebylo zakázáno. Hurá!

Cínský Restaurant na konci vesmíru

Když prepadne odvážné stopare na cestách hlad, nebo se chtejí osvežit (bláhove) nejakým tím pangalaktickým megacloumákem, není od veci zaskocit do nejakého slušného podniku. Ideální je pro ty prípady treba restaurant na konci vesmíru – zde konkrétne je myšlen jeho konec casový, protože, jak známo, pokud jde o klasické rozmery, je vesmír nekonecný (asi možná víceméne pravdepodobne).

Jak se doctete v další knize autorovy miniserie:

Restaurant na konci vesmíru je jedna z nejpozoruhodnejších krkolomností v historii verejného stravování. Je totiž vybudován na troskách... vlastne spíš bude vybudován na troskách... lépe receno jednou bude možno ríci, že byl vybudován... Jedním z hlavních problému, které trápí cestovatele v case, je dát si pozor, aby se clovek nestal svým vlastním otcem nebo matkou. Když se však nad tím zamyslíme, není to nic, s cím by se velkorysá a dobre adaptovaná rodina nedokázala vyrovnat. Není ani treba delat si starosti, aby se náhodou nezmenil beh dejin. Beh dejin se nezmení, protože všechno do sebe zapadá jako hlavolam. Všechny významné zmeny se odehrály pred vecmi, které se mely zmenit, a nakonec se všechno samo srovná. Jediný skutecný problém predstavuje gramatika. Základní informaci v tomto oboru vám poskytne dílo dr. Daniela Dryácníka 1000+1 slovesný tvar - prírucka pro cestovatele v case. Poradí vám napríklad, jak vylícit neco, co se vám v minulosti užuž melo stát, jenže jste se tomu vyhnuli casovým skokem o dva dny dopredu. Událost je nutno popsat ruzne, podle toho, jestli o ní hovoríte z hlediska svého prirozeného casu, z doby ve vzdálenejší budoucnosti nebo naopak vzdálenejší minulosti, a vec je dále komplikována možností vést takovou konverzaci v okamžiku, kdy práve cestujete z jednoho casového bodu do jiného s úmyslem stát se vlastní matkou ci otcem. Vetšina ctenáru se ovšem nedostane dál než k budoucímu polokondicionálne modifikovanému subinvertovanému provokativpréteritnímu subjunktivnímu optativu. Ve všech dalších vydáních také jsou následující stránky ponechány cisté, aby se ušetrilo na nákladech. Stoparuv pruvodce po Galaxii tuto zmet akademických abstrakcí velkoryse preskakuje - poznamenává pouze, že termín budoucí perfektum byl zrušen, protože se prišlo na to, že nic takového jako perfektní budoucnost neexistuje.

Znáte svoji presnou polohu? GPS - Galaxy Positioning SystemAbychom se ale vrátili k puvodnímu tématu: Restaurant na konci vesmíru je jedna z nejpozoruhodnejších krkolomností v historii verejného stravování. Je vybudován na troskách znicené planety, která je (bude byta) uzavrena v obrovské casové bubline a katapultována v case presne do okamžiku konce vesmíru. Spousta lidí by rekla, že je to nemožné. V Restaurantu se hosté posadí (budoucne posedováše) ke stolu a pojídají (budoucne požerováše) vydatnou krmi a pritom hledí (bylouce vykukovach), jak kolem nich vybuchuje celý zázrak bytí.

I to by hodne lidí považovalo za nemožné. Mužete tam prijít, kdy se vám zachce (mocníte prišedši venkoncem furtpryc) bez predchozí (potomní predsledné) rezervace, protože si stul mužete objednat retrospektivne, to znamená po návratu do své vlastní casové roviny (mocníte stolík objednávovati vturánujak celemvzad k domovu prikrácedše). O tomhle by vetšina lidí tvrdila, že je to už úplne vyloucené. V Restaurantu se mužete setkat a poveceret s (mocníte stretnouti též vecerní krmi zároven spolkovne pojedouce) fascinujícícm prurezem veškerou populací casu a prostoru. Dalo by se trpelive vysvetlovat, že tohle je rovnež nemožné. Restaurant mužete navštívit kolikrát chcete (mocníte hojne bylouce navštevováše - atd., další slovesné tvary si mužete sami vyhledat v knize dr. Dryácníka) a mužete si být jisti, že nikdy nepotkáte sami sebe, protože vedení podniku se snaží zabránit trapným scénkám, k jakým v takových prípadech obvykle dochází. Tak tohle, i kdyby všechno ostatní bylo pravda, jako že není, je stoprocentne nemožné, prskají pochybovaci. Stací jen uložit ve své vlastní dobe na své konto jedinou drobnou minci, a když dospejete na konec casu, nahromadené úroky hrave zaplatí pohádkovou cenu vecere. Tohle, jak mnozí tvrdí, je nejen nemožné, ale naprosto šílené - a zrejme práve proto reklamní agentura hvezdné soustavy Bastablon prišla se sloganem: "Udelali jste dnes ráno už šest nemožných vecí? Dejte tomu korunu snídaní v Milliwayove Restaurantu na konci vesmíru!"

Douglas Adams, Restaurant na konci vesmíru.

No a my, abychom se zachovali stylove a zkusili zase neco nového, tak si pujdeme posedet po eventu neoficiálne do restaurantu, kde také mužete potkat cizince z dalekých koutu Galaxie.

Je tedy pro nás na základe potomní predsledné rezervace objednána od 17:15 celá zahrádka (pro 50 osob, podle prihlášek by to melo stacit), kterou provozuje na dvorku za domy Cínská restaurace u bílého konícka, vchod prímo z námestí! (http://www.ubilehokonicka-pce.cz/)

Zde budoucne posedováše ke stolu a budoucne požerováše vydatnou krmi a pritom bylouce pokecávach...kaceri mohou setrvat po skoncení eventu – až do konce vesmíru (nebo do zavíracky, podle toho, co prijde drív). Jídelní lístek najdete na výše uvedené adrese (aktivní link se sem dávat nesmí), cepuje se pivo (Bernard, Plzen) a kofola. Co nedojíte, zabalí vám zdarma s sebou domu, když si reknete.

...A možná bude i prekvapení...
CWG Rucnikovy den Pardubice 2011
...podle posledních zpráv má zásilku eventových CWG již ve spárech Galaktická pošta, tak doufejme, že dorazí vcas. CWG budou k mání na míste za pouhých rovných 10 Kc za kus (kdo bude mít tuto drobnou minci presne v ruce, bude mít prednost). UPDATE: vcas nedorazila, ale už jsou konecne zde, tak si pro ne mužete skocit hyperprostorem!

Zabak Signal
Rucnikovy den Pardubice 2011 - ucastnici
Jedna velká fotka je zde: Rucníkový den Pardubice 2011 - Velké skupinové foto

Vítáni jsou všichni galaktictí stopari dobré vule! A nezapomente si rucník!

Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logbook
Rucnikovy den Pardubice 2011 - Vogonsky urad
Rucnikovy den Pardubice 2011 - logovací rucník

Additional Hints (Decrypt)

Ehpavx ivqvgryar f frobh!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.