Skip to content

Sint-Niklaaskerk Traditional Cache

This cache has been archived.

Geo-Gravity: Beste,

gezien deze cache reeds sinds einge tijd op "needs maintenance" staat en er geen gevolg gegeven werd aan de vorige oproepen wordt deze gearchiveerd.

Mag ik U vriendelijk vragen van de overblijfselen van deze cache dan ook te verwijderen aub?

met vriendelijke groeten,

Geo Gravity

More
Hidden : 3/31/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Een eenvoudige oppikker in het levendige Putte, waar de Sint Niklaaskerk het centrumbeeld bepaald.

In 1878 werd door de toenmalige pastoor Huysmans aan de kerkraad voorgesteld een nieuwe kerk te bouwen. De eerste steen werd gelegd op 2 juli 1891 en de nieuwe kerk, met haar 62 meter hoge toren, werd op 14 oktober 1894 door Kardinaal Aerts – bisschop Lambertus Goossens gewijd. .
In 1897 werd een eiken communiebank geplaatst en P. Roemaet leverde in 1900 een eiken preekstoel, alles in neo-gotische stijl. De gipsen kruisweg werd door verschillende schenkers aangeboden, alsook de prachtige gebrandschilderde glasramen. In 1889 werd een nieuwe begraafplaats aangelegd aan de Lierbaan en het oude kerkhof werd ontruimd. Gedurende de tweede wereldoorlog werden, tijdens de beschieting van het dorp, talrijke huizen verwoest. De kerktoren bleef gelukkig gespaard, alhoewel de onderste glasramen vernietigd waren. Onder pastoor Michiels werden deze door moderne glasramen vervangen.
De Duitse bezetter eiste in 1943 de klokken op. Pastoor de Keersmaecker slaagde er echter in ze met de hulp van enkele flinke mannen gedurende negen maanden te verbergen. Ze werden echter ontdekt en naar Hamburg in Duitsland overgebracht. Na de bevrijding konden ze weerkeren.
In 1945 werd door een plechtige optocht, hulde en dank gebracht aan O.L.Vrouw van de Bremkapel, die Putte zo bijzonder had beschermd tijdens de oorlogsjaren. In de zestiger jaren diende van overheidswege de kerk aangepast te worden aan de vernieuwde liturgie. Pastoor W. Doms liet het misofferaltaar naar voor brengen. Daarvoor diende de preekstoel afgebroken te worden. Dit gebeurde op 5 juli 1967. Het nieuwe altaar werd voor het eerst in gebruik genomen in de avondmis op zaterdag 12 augustus 1967; de oude kerkstoelen werden vervangen door nieuwe en meer komfortabele zitplaatsen.
Spijtig is sinds enkele tientallen jaren het orgel buiten gebruik en wordt het vervangen door een harmonium. Toch is de Putse Sint Niklaaskerk één van de mooiste uit de omgeving en bezit ze uit de loop van haar geschiedenis nog enkele waardevolle kunstschatten

Additional Hints (Decrypt)

ubbt (2z) ra qebbt

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)