Skip to Content

<

First Lieutenant Donald R. Christensen

A cache by TwiceRaP Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/16/2011
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

CZ: Tato keš je venována pilotovi B-17G First Lieutenantovi Donaldu R. Christensenovi a jeho synovi Stevovi. Jejich príbeh je popsán v listingu této keše. I tým TwiceRaP je jeho soucástí.

EN: This cache we dedicate to the pilot of B-17G First Lieutenantovi Donaldu Christensenovi and his son Steve.


First Lieutenant Donald R.Christensen    

First Lieutenant Donald R. Christensen

Tento príbeh zacal dne 2.brezna 1945, kdy se pilot bombardéru B-17G First Lieutenant Donald R. Christensen vznesl se svou osádkou a se svým strojem na svou poslední bojovou misi. Americký bombardér byl pri plnení bojového úkolu setrelen nemeckým stíhacem. Trosky letadla se zrítily nedaleko souradnic této keše. Pád bombardéru neprežilo 7 clenu osádky. Zahynul i pilot First Lieutenant Donald R. Christensen.  Více se o této historické události mužete docíst v naší mystery keši Pád americke letajici pevnosti B-17/Crash of B-17. Tímto ale tento príbeh neskoncil. V dubnu 2010 jsme dostali pres náš profil na geocaching.com e-mail z Utahu v USA, který zaslal  Coach Steve vlastním jménem Steve Christensen, syn zesnulého pilota First Lieutenanta Donalda R. Christensena. Z e-mailu jsme se dozvedeli, že Coach Steve se venuje taktéž geocachingu a žádal nás o zaslání podrobností uvedených v listingu naší mystery keše, ve které se píše i o jeho otci. Když jsme naší mysterku zakládali, vubec jsme netušili, že Steve žije. Z jeho e-mailu jsme byli velice prekvapeni a i dojati.  Po poskytnutí informací jsme se následne dozvedeli, že Steve Christensen priletí do Ceské Republiky na pietní akt konaný k uctení památky padlé osádky bombardéru B-17G. Dne 12. cervna 2010 jsme se setkali na slánském letišti u památníku této historické události a spolecne jsme se zúcastnili pietního aktu. Po jeho skoncení si Steve odlovil naši keš. Bylo to neuveritelné setkání plné dojetí umocnené i tím, že Steve práve v tento den slaví své narozeniny. U príležitosti rocního výrocí tohoto setkání jsme vytvorili tuto keš, která nám tyto chvíle bude stále pripomínat. Více si o tomto setkání můžete také přečíst v článcích zveřejněných na kladenském geowebu  Not all who wander are lost a Not all who wander are lost – Coach Steve. Příběh se dostal i na oficiální blog LATITUDE 47 geocaching.com pod názvem Geocaching Connects Son to Father Lost in World War II. Jsme šťastní, že jsme tohle mohli všechno prožít.

Coach Steve & TwiceRaP

Pokyny k odlovu keše

Veríme, že jste si rádi precetli tyto články a že ted již mužete vyrazit do terénu hledat keš. Uložili jsme ji nedaleko slánského letište. Puvodne jsme ji chteli umístit v blízkosti místa pádu americké létající pevnosti B-17G, ale polní cesta, která tudy vedla, byla rozorána a prímo v místech pádu se nachází pole a otaznícek naší mysterky. Ke keši se dostanete po ceste vedoucí od zahrádek pod Božím Hrobem. Od srpna 2013 již není možný průchod slánským letištěm. frown Vstupní brána na letiště je v pracovních dnech uzavřena. K otevření schránky keše využijte kladívko, které se nachází v místě uložení schránky. Po použití ho vracejte na původní místo. Děkujeme.

Kes venujeme pilotovi bombardéru B-17G First Lieutenantu Donaldu R. Christensenovi a jeho synovi Stevovi.

Památeční GC věnovaný těmto událostem

English:

This story started on the 2nd of March 1945. A pilot of bomber and his crew had their last combat mission. American bomber was shot down during its mission by German fighter. The plane crashed near coordinates of this cache. Seven members of crew did not survive the accident. Also the pilot First Lieutenant Donald R. Christensen died. If you want you can learn more about the historical event in our mystery cache. This story has not ended. We received an e-mail from USA - Utah in April 2010 throught our profile at geocaching.com. A geocaching user - Coach Steve sent it. His name is in fact Steve Christensen. He is son of the shot pilot.  He asked us to send him more information about the listing of our mystery cache. When we published the cache we did not know that Steve lives. When we received the e-mail we were very surprised. Then we learned that Steve plans to arrive to the Czech Republic to commemorative ceremony held to honor the crew of the bomber. On the 12th of June 2010 we met him at the airport in Slaný at memorial of this historical event. After the end of this memorial Steve found our cache. It was incredible meeting. Steve was this day celebrating his birthday. To mark the anniversary of this annual meeting we set up this cache. This cache will commemorate these moments for ages.

We believe that you like reading this story. Now you can go into terrain looking for the cache. We hid it nearby the airport Slaný. We originally wanted to place the cache near the crash site of the American Flying Fortress B-17G. However there is a field at the moment so we placed the cache into a different area. The sign of question mark on the map (geocaching.com) is just at the place were the accident happened. The cache is accessible by dirt road that leads from God´s Grave.

Additional Hints (Decrypt)

Prean fxevaxn cbq iryxýz xnzrarz/Oynpx Obk haqre fgbarf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.