Skip to Content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost, completely damaged or inappropriate. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

PRIEDAINE

A cache by Masierite Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/05/2011
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

LAT: Dotajās koordinātēs slēpnis neatrodas. Neiesaku slēpni apmeklēt diennakts tumšā laikā, it īpaši vērtību I, jo tumsā uzrakstu ir ļoti grūti pamanīt un ar lukturīšiem nevajadzētu spīdināt uz māju.
ENG: At the given coordinates you will not find the cache.

LAT: Slēpnis tagad ir kafijas dzelzs bundža, kura ir ielikta gaišajā maisiņā. Slēpnis satur viesu grāmatu, rakstāmo un lietas apmaiņai. Lūgums neatstāt visādus e-talonus, veikalu uzlīmes, saplēstas rotaļlietas u.c. veida krāmus - labāk tad nelieciet neko.

Jūs sagaida ekskursija pa Jūrmalas daļu – Priedaini, kurā es pati dzīvoju.
Lielākoties apmeklējamās vietas ir izvietotas kompakti - netālu viena no otras.
Lai iegūtu mistērijas atrisināšanai nepieciešamās vērtības, ērtākais pārvietošanās līdzeklis ir velosipēds. Pārvietošanās kājām aizņems krietni vairāk laika, savukārt, ar auto ne visur var piebraukt.
Šis ir mans pirmais izdomātais un izveidotais slēpnis, līdz ar to, nekas tāds pārdabiski grūts šeit nebūs.

Un tā, - Priedaine ir Jūrmalas daļa, kura atrodas 20 km no Rīgas. Tas ir Jūrmalas klusākais, kā arī viens no pilsētas jaunākajiem rajoniem, pievienots Jūrmalai tikai pēc Otrā pasaules kara, jo pirms tam piederējis Salas pagastam. Priedainei nav tiešas pieejas jūrai un to no jūras atdala Lielupe. Priedaine ir veidojusies 20.gs. sākumā. Arvien vairāk Priedaini kā dzīves vietu izvēlējās cilvēki, kas meklēja klusu atpūtu bez skaļām izpriecu un izklaides vietām. Jau 1911.gadā šeit bija vairāk nekā 100 apbūves gabalu un šī pilsētas daļa pārvērtās par turīgāko slāņu vasarnīcu rajonu. Padomju laikā šeit tika attīstīta kūdras ieguve. Strādājošo vajadzībām norisēja arī dzīvokļu celtniecība.

Lai atrastu slēpni, Jums jāatbild uz sekojošiem jautājumiem:
1. Pie pagrieziena no Rīgas-Ventspils šosejas uz Priedaini atrodas ceļa attālumu zīme, un blakus tai- elektrosadales skapis.
Skaitlis uz šī skapja? (A)

Turpiniet celu pārbrauktuves virzienā.
Apmēram pēc 150 metriem kreisajā pusē atrodas liela pamesta teritorija. Padomju laikos te atradās rīdzinieku un jūrmalnieku vidū populārs automašīnu VAZ autoserviss, bet vēlākos laikos – autosalons "LADA Priedaine".

2. Sākas Priedaines dzīvojamās mājas. Atrodiet dzīvojamo ēku Babītes ielā 1, lit.3. Tas ir viens no arhitektūras pieminekļiem Priedainē! Māja celta 19.gs.otrā pusē. Māja jaušamas Latvijas lauku muižu arhitektūras ietekmes, kā arī neobaroka stila iezīmes.
Cik ovālu lodziņu ir pie mājas galvenās ieejas? (B)

3. Škersojot dzelzcela pārbrauktuvi, dodieties pa kreisi. Pēc kāda laika ieraudzīsiet informatīvo stendu. Sameklējiet tajā informāciju par interesantu putnu/kameni.
No cik burtiem sastāv šī putna pilns nosaukums latīņu valodā? (C)

4. Tālāk jādodas pa šo pašu asfaltēto celiņu līdz galam. Te atrodas Ūdensslēpošanas klubs "Priedaine", kas savu darbību uzsāka 2004.gadā, domubiedru grupai uzsākot patstāvīgus treniņus Priedaines ūdensslēpošanas kanālā, kas bija vēsturiska ūdensslēpošanas slaloma trase, izveidota jau padomju laikā. Klubam ir pievienojušies profesionāli ūdensslēpotāji, kuru pieredze un ieguldījums ir palīdzējuši attīstīt Priedaines ūdensslēpošanas kanālu par atzītu treniņu vietu, kura 2009.gadā tika uzstādīts vienīgais Latvijā ūdensslēpošanas tramplīns. Kluba slēpotāji piedalās gan Latvijas, gan starptautiskās sacensībās. Ūdensslēpošanas treniņi Priedainē pastāvīgi notiek visu sezonu – no maija sākuma līdz septembra beigām.
Nonākot šī celiņa galā, labajā pusē (pirms stāvlaukuma) atrodas informatīvā zīme.
Cik burti ir uzrakstā uz zīmes? (D)

5. Tagad varam doties uz Priedaines staciju, kuras ēka uzcelta 1938. gadā un ir arhitektūras piemineklis.
Saskaitiet, cik soliņu ir uz perona pie Priedaines stacijas! (E)

Ekskursija turpinās pa Priedaines ieliņām. Sāksim ar galveno ielu – Lielo prospektu. Dodamies uz priekšu.

6. Otra šķersiela ir Mārupes iela. Atrodam dzīvojamo māju Mārupes ielā 3., kura arī ir arhitektūras piemineklis. Māja celta ap 1910.gadu. Tā ir divstāvu celtne ar mansarda izbūvi. Neparasta ir stūra veranda ar gadsimta sākumam raksturīgu logu stiklojumu un kokgriezumiem.
Cik dekoratīvo bumbinu ir uz mājas apžogojuma ielas pusē? (F)

Dodamies pa šo pašu ielu uz priekšu, līdz nonākam uz otras garākās Priedaines ielas – tā ir Upmalas iela. Pievēršam uzmanību mājai Upmalas ielā 8, jo tā ir veidota nacionāla romantisma arhitektūras stilistikā 20.gs. 30.gados.

7. Dodamies tālāk, nogriežamies uz Olaines ielu. Atrodam māju Nr.5. Tā ir liela celtne ar mansarda jumtu un asimetrisku, glezniecisku apjomu kompozīciju, celta 20.gs. sākumā. Kādreiz te bija Priedaines sākumsskola.
Cik Jūs redzat skaistas laternas pie ieejas vārtiem? (G)

8. Pa šo pašu ielu dodamies līdz galam, kur atrodas Mangalu iela. Atrodam Mangalu ielas 7 māju.
Saskaitiet, cik dekoratīvie sētas stabi atrodas ielas pusē? (H)

Pa Mārupes ielu atgriežamies uz Lielo prospektu. Lielajā prospektā 10 atrodas Priedaines vienīgais veikals. Ar katru gadu tas top civilizētāks. Kādreiz veikala otrajā stāvā bija restorāns "Daina".

Ielas pretējā pusē līdz 2011.gada vasarai bija Priedaines bērnudarzs. Tagad Priedaines bērnudārzs atrodas Salaspils ielā 4. Drīz vien redzēsim arī to.

9.Dodamies uz priekšu pa Lielo prospektu, līdz nākamajam krustojumam, ar Salaspils ielu. Labajā pusē, Lielajā prospektā 16 atrodas vēl viens Priedaines arhitektūras piemineklis „Villa Bella”. Tā ir divstāvu mūra ēka, monumentāls veidojums ar stāvām jumta plaknēm un dažādi veidotiem logiem. Ieeja veidota ar pusloka kolonnu portiku. Celta nacionāla romantisma stilistikā ar klasicisma detaļām. Padomju laikos šajā ēkā darbojās Priedaines poliklīnika.
Kāds skaitlis ir attēlots uz mājas, pie uzraksta "Villa Bella"? (I)

Tagad nogriežamies pa kreisi uz Salaspils ielu, un ejam gar jauno bērnudārzu. Padomju laikos, ēkas vecajā izskatā, te bija bibliotēka un klubs. Klubā katru vakaru rādīja filmas.

10. Dodamies tālāk līdz Upmalas ielai. Netālu no šī krustojuma, kreisajā pusē atrodas nelieli kapi Otra pasaules kara laika kritušajiem padomju karavīriem.
Cik burtu ir kapu nosaukumā (neskaitīt vārdu „kapi”)? (J)

11. Dodamies garām Salaspils ielai un atrodam Upmalas ielu 5. Te atrodas Priedaines jahtklubs.
Priedaines jahtklubs dibināts 1998. gadā. Jahtkluba izdevīgais novietojums vasaras mēnešos pulcē burātājus, atpūtas cienītājus uz ūdens, kā arī makšķerniekus. No 2003. gada Priedaines jahtklubā darbojas Burāšanas skola (var pieteikties 8. - 14 g. veci burātgribētāji). Treneru vadībā skolas audzēkņi trenējas burāšanā ar starptautiskām Optimist, Laser un Cadet klases švertlaivām. Katru gadu tiek rīkotas regates - sezonas atklāšanas un slēgšanas sacensībās, Jūrmalas kauss, Latvijas čempionāti jauniešu jahtu klases. Kopš 2002. gada, vasaras sezonā katru trešdienu jebkurš burātājs var piedalīties Divstundu regatē.
Cik karogu mastus netālu no ieejas teritorijā Jūs redzat? (K)

12. Tagad nogriežamies pa kreisi un ejam tālāk pa Upmalas ielu, tad Baldones ielu, Dreiliņu ielā griežamies pa labi un ejam taisni lidz Priedaines pirtij. Tauta saka, ka šī pirts ir ļoti laba, jo tiek kurināta ar malku.
Cik sarkanas kieģeļu „lapenes” atrodas netālu no pirts ieejas? (L)

13. Ejam vēl mazliet uz priekšu un nogriežamies uz Zīlīšu ielu. Tad ejam taisni līdz Lielajam prospektam, kur jānogriežas pa labi. Te atrodas Lielais prospekts 24 māja. Tā ir divstāvu celtne konstruktīvisma arhitektūras stilistikā ar terasi, celta ap 1910.gadu. Padomju laikos te bija virsnieku bērnu bērnudārzs.
No cik vienādiem „stāviem” veidots dekoratīvais sētas stabs? (M)

Ja visas vērtības ir iegūtas, piedāvāju tepat pāri ielai piesēst uz pieturas soliņa un saskaitīt nepieciešamās koordinātes.

Pārbaudei: SASKAITOT KOPĀ VISAS VĒRTĪBAS, SUMMAI JĀSANĀK 2110.

Gala koordinātes iegūsiet, ja pareizi ievietosiet iegūtās vērtības šajos vienkāršajos vienādojumos:

N 56 [ (B+A)/(J+K+L+E) ] [ (I+L)/A-(C+L) ]. [ H*C/L-A-B] [ L+K+D-E-J ] [ E*G-H + L ]
E 023 [ B+H+C-M-D ] [ (I/(J*L)+G)/H-M ]. [ (M+K+F)/D+K*B + B] [ (H+G) -(J+L+E) ] [ D-M+L ]

Lai atrastu slēpni nav nepieciešams izārdīt sūnas vai saknes. Uzmanieties no skatītājiem, meklējot slēpni. Tādi tur varētu būt!

-------------------------
12.01.2014. I changed the task, final place and hint!

ENG: The cache is regular size box, which includes: the guests book, a pencil and some things for exchange. Please, don't leave here the different kind of rubbish, sach us e-talons, shop labels, broken toys etc., better then don't leave nothing.

You expect a tour through the part of Jurmala which is called Priedaine and where I live. Mostly locations to be visited are located compact-not far from one each other.
To get required values for solving this mystery, the most convenient means of transportation is a bicycle. Walking will take considerably more time,in turn, with the car you can not drive anywhere.
This is my first invented and set up cache, consequently, nothing supernatural here will not be tough.

And so, Priedaine is the part of Jurmala, which is located 17 km from Riga. This is the quietest, as well as one of the city's newest areas, which was added to Jurmala just after the WW2, because before it was belonged to Salas district. Priedaine do not have direct access to the sea and the river Lielupe separates it from the sea. Priedaine has evolved at the begining of 20th century. More and more people chose Priedaine as living space, who are looking for quiet relaxation, without noisy recreational and entertainment venues. Already in 1911 there were more than 100 building plots and this part of the city turned into the richest layer of cottage areas. Soviet-era here was developed peat extraction. For workers' needs, there rising building of the apartments.

To find a cache, you have to answer the following questions:
1. At the turn of the Riga-Ventspils highway to Priedaine, is a distance mark and adjacent-electrical enclosure.
The figure on the cabinet? (A)

Continue your way to the Crossing direction.
After about 150 meters, on the left is a large abandoned area. In Soviet times there was a popular car service station for VAZ cars, but in later times- car dealership "LADA Priedaine".

2. Begins Priedaine houses. Find dwelling house at the Babites street 1, lit.3. This is one of the architectural monuments Priedaine! The house was built at the 2nd part of 19th century. In the house evident Latvian country estate architectural impact, as well as neo-baroque style features.
How many oval windows are at the main entrance of house? (B)

3. After railway crossing, go left. After some time you will see information stands. Browse in it information about interesting bird/bumblebee.
Of how many letters consist this bird's full name in Latin? (C)

4. Further go to through the same asphalted path till the end. There is waterskiing club "Priedaine", which started operations in 2004, like-minded group to begin their training at the Priedaines waterskiing canal, which was historical water-skiing slalom track, established in the early Soviet period. Now the professional water skiers have joined the club, whose experience and commitment have helped to develop Priedaine water skiing channel to the recognize training site, in which was set up only one in Latvia waterskiing jump at 2009. Club skiers although take part in Latvian and international competitions. Waterskiing trainings at Priedaine constantly going on all season- from the begining of May till the end of September. In reaching the end of this path, on the right (before the car park) is information sign.
How many letters are printed on the sign? (D)

5. Now we can go to the station Priedaine,which the building was built in the 1938th year and is an architectural monument. Count how many benches are on the platform at the station Priedaine! (E)

Tour continues through the streets Priedaine. Let's start with the main street- Lielais prospekts. Going forward.

6. The second alley is Marupes Street. Let's find dwelling house at Marupes street 3., which also is an architectural monument. House built around 1910. It is a two-storey building with a mansard. The corner porch is unusual, the beginning of the century-specific window glazing and wood carvings.

How many decorative balls are on the home enclosure to the street side? (F)

Let's go by the same street ahead,up onto the second longest street of Priedaine- this is Upmalas Street. Pay attention to the house Upmalas Street 8, because it is composed of national romanticism of the 20th century architectural stylistics 30s.

7. Let's go further, then turn to the Olaines street. Find house No. 5. It is a large building with a mansard roof and an asymmetrical, the amount of painterly composition, built at the beginning of 20th century. Once upon a time there was Priedaine primary.

How many beautiful lights lanterns you can see at the entrance gateways? (G)

8. Keep going by the same street, till the end, where is Mangalu street. Find house at Mangalu street 7. Count, how many ornamental fence posts in the street party?(H)

By Marupes street let's go back to the Lielais prospekts. At the Lielais prospekts 10 you can find the shop, which is the sole in all Priedaine. With each passing year it becomes civilized. Once on the shop second floor was a restaurant "Daina".

Across the street until last summer was Priedaine's Nursery.
Now Priedaine's Nursery is located in Salaspils Street 4. Soon we will see it as well.

9. Let's go straight by the Lielais prospekts, till the next crossroad, with Salaspils street. Right side, at the Lielais prospekts 16, is one more Priedaine architectural monument "Villa Bella". It is a two-story brick building, a monumental arrangement with steep roof planes and different shaped windows. Entrance formed by the semi-column portico. Built in national romanticism with classicism Stylistics single details. In Soviet times, at this building was Priedaine's dispensary.

What number is displayed at the inscription "Villa Bella"? (I)

Now turn to the left to the Salaspils street, and walk along the new Nursery. In Soviet times, the buildings in the old appearance, there was a library and a club. Club every evening inspired by the films.

10. Going further up till the Upmalas street. Not far from that crossroad, on the left side is the small cemetery for World War 2 fallen Soviet soldiers.

How many letters are in the name of the grave (not to count word "cemetery")? (J)

11. Going past the Salaspils street and find Upmalas Street 5. Here is Priedaine Yacht Club. Priedaine Yacht Club founded in 1998. Advantageous position of the yacht club during the summer months attracts sailors, recreation fans on the water, and anglers. From 2003 at the Priedaine's Yacht Club operates Sailing School (my apply all interesnets from 8-14 years old). Under the supervision of trainers, school students have trained with international sailing class shvertboats such as the Optimist, Laser and Cadet. Every year the regatta will be held- season opening and closing competitions, Jurmalas Cup, the Latvian championship young yacht class. Since 2002 of the summer season every Wednesday any sailor can participate in two hours regatta.

How many flag masts close to the entrance area you will see? (K)

12. Now turned to the left and go further down the Upmalas street, Baldone street, Dreilinu street turned right and go straight up Priedaine's sauna (Dreilinu street 8). The people say that this bath is very good, as are heated with firewood.

How many red "pergola" is located close to the sauna entrance? (L)

13. Let's go a little bit forward and turned to Zilišu street.Then go straight up to the Lielais prospekt, where turn right. Here in Lielais prospekts 24 you will find the house. It is a two-storey building constructivist architectural stylistics with a terrace, built around 1910. In Soviet times there were Nursery for officers childrens.

From how much the same „levels” are made decorative fence posts? (M)

Now you have all necessary values. Just across the street you can sit on bus stop bench and count the required coordinates.

Testing: The sum of all values equals to 2110.

You will get the final coordinates if you insert the correct values obtained in these humble equations:

N 56 [ (B+A)/(J+K+L+E) ] [ (I+L)/A-(C+L) ]. [ H*C/L-A-B] [ L+K+D-E-J ] [ E*G-H + L ]
E 023 [ B+H+C-M-D ] [ (I/(J*L)+G)/H-M ]. [ (M+K+F)/D+K*B + B] [ (H+G) -(J+L+E) ] [ D-M+L ]

To find a hiding place is not necessary to dismantle the moss or roots. Beware of the mugglers by finding the cache. Such there could be!
---------

Apsveicu pirmos atradejus:
FTF Gatisk!!
STF bindons!!
TTF Elhana!!

Additional Hints (Decrypt)

mrz xehzvrz/haqre ohfurf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

300 Logged Visits

Found it 255     Didn't find it 7     Write note 24     Archive 1     Temporarily Disable Listing 5     Enable Listing 4     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     Post Reviewer Note 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 20 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.