Skip to content

<

PRIEDAINE

A cache by Masierite Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/05/2011
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

LAT: Dotajās koordinātēs slēpnis neatrodas. Slēpnis SMALL izmēra Lock Lock kastīte, kura satur viesu grāmatu, rakstāmo un lietas apmaiņai. Jūs sagaida ekskursija pa Jūrmalas daļu – Priedaini, kurā es pati dzīvoju. Lielākoties apmeklējamās vietas ir izvietotas kompakti - netālu viena no otras.

 

Šis ir mans pirmais izdomātais un izveidotais slēpnis!

Priedaine ir Jūrmalas klusākais, kā arī viens no pilsētas jaunākajiem rajoniem, pievienots Jūrmalai tikai pēc Otrā pasaules kara, jo pirms tam piederējis Salas pagastam. Priedainei nav tiešas pieejas jūrai un to no jūras atdala Lielupe un Buļļupe.

Lai atrastu slēpni, Jums jāatbild uz sekojošiem jautājumiem:

1. Priedaines sākums - nobraucot no Jūrmalas šosejas pa labi, pirms griezties uz Priedaini (pa labi), kreisajā pusē atrodas ceļa zīme. Cik km ir līdz Rīgai? (A)

Turpiniet celu pārbrauktuves virzienā. Apmēram pēc 150 metriem kreisajā pusē atrodas liela pamesta teritorija. Padomju laikos te atradās rīdzinieku un jūrmalnieku vidū populārs automašīnu VAZ autoserviss, bet vēlākos laikos – autosalons "LADA Priedaine".

2. Labajā pusē sākas Priedaines dzīvojamās mājas. Šīs nelielas, 2-stāvīgas ēkas tika celtas dzelzceļnieku vajadzībām. Taču aiz tām ir noslēpusies māja-arhitektūras piemineklis Priedainē (atrodiet dzīvojamo ēku Babītes ielā 1, lit.3.). Cik ovālu lodziņu ir pie mājas galvenās ieejas? (B)

Turpinam ceļu pārbrauktuves virzienā. Pirms pārbrauktuves, labajā pusē, aiz žoga kādreiz atradās liela betona rūpnīca, kur izgatavoja tiltu savienojumus.

3. Škersojot dzelzcela pārbrauktuvi, dodieties uzreiz pa kreisi. Ceļa galā, pa labi sāksies neliels celiņš. Virzieties pa to. Info stendā sameklējiet cik putnu sugas šajā dabas liegumā tika sastaptas? (C) Otrajā stendā atrodiet projekta numuru. Numura pēdējie 3 cipari? (D)

Šī ceļiņa galā atrodas ūdensslēpošanas klubs "Priedaine", izveidota jau padomju laikā. Klubam ir pievienojušies profesionāli ūdensslēpotāji, kuru pieredze un ieguldījums ir palīdzējuši attīstīt Priedaines ūdensslēpošanas kanālu par atzītu treniņu vietu, kura 2009.gadā tika uzstādīts vienīgais Latvijā ūdensslēpošanas tramplīns. Kluba slēpotāji piedalās gan Latvijas, gan starptautiskās sacensībās. Ūdensslēpošanas treniņi Priedainē pastāvīgi notiek visu sezonu – no maija sākuma līdz septembra beigām.

4. Dodamies atpakaļ, uz Priedaines staciju, kurš ir arhitektūras piemineklis. Krievijas impērijas laikā stacija bija maza koka ēka ar pieturvietas nosaukumu "Sosnovaja". Interesanti, ka vāciski šo staciju dēvēja par "AA park", par godu Lielupei, kuru sauca par AA (abreviatūra no latīņu vārda aqua pirmā un pēdējā burta). Vēl viens interesants fakts - 1937.gadā tika izsludināts tam laikam īpašs konkurss - jaunas stacijas izveidei bija pieteikušies 22 pretendenti! Viens no tiem bija inženiera Šarlo projekts, kuru tad arī akceptēja. Tam laikam tas bija ļoti moderns stils ar plašiem logiem, lēzeno jumtu un atsegtiem ķieģeļiem logu apdarē. Saskaitiet, cik soliņu ir uz perona pie Priedaines stacijas! (E)

Ekskursija turpinās pa Priedaines ieliņām. Ielas sāk ierīkot 1909.gadā. Sāksim ar galveno ielu – Lielo prospektu. Dodamies uz priekšu.

5. Otra šķersiela ir Mārupes iela. Mārupes ielā 3 izvietots arhitektūras piemineklis. Māja celta ap 1910.gadu. Mansardā ir reti sastopama konstrukcija ar dekoratīvām detaļām. Neparasta ir stūra veranda ar gadsimta sākumam raksturīgu logu stiklojumu un kokgriezumiem. Cik dekoratīvo bumbiņu ir uz mājas apžogojuma ielas pusē? (F)

Dodamies pa šo pašu ielu uz priekšu, līdz nonākam uz otras garākās Priedaines ielas – Upmalas ielu.

6. Dodamies tālāk, nogriežamies uz Olaines ielu. Atrodam māju Nr.5. Tā ir liela celtne ar mansarda jumtu, celta 20.gs. sākumā. Kādreiz te bija apvienota Priedaines sākumsskola - gan latviešu, gan krievu bērniem. Cik Jūs redzat skaistas laternas pie ieejas vārtiem? (G)

Virzamies uz priekšu. Pirms krustojuma, labajā pusē atrodas ēka -Lielais prospekts 9, kurā atradās Priedaines pirmais veikals (saglabājusies ieeja ēka no stūra). Pa diagonāli, Lielajā prospektā 10 atrodas Priedaines vienīgais veikals. To uzcēla ap 60.gadiem. Ar katru gadu tas top plašāks un sakoptāks. Kādreiz veikala otrajā stāvā bija restorāns "Daina" ar labu virtuvi un dzīvo mūziku, taču vismaz 20 gadus tas vairs nedarbojās. Kopš šī gada vasaras tur atrodas ļoti skaisti iekārtoti dzīvojamie apartamenti. Mūsu kaimiņiem, it īpaši lietuviešiem, vasaras periodā te ļoti patika uzturēties.

Dodamies uz priekšu pa Lielo prospektu, līdz nākamajam krustojumam, ar Salaspils ielu. Labajā pusē, Lielajā prospektā 16 atrodas vēl viens Priedaines arhitektūras piemineklis, uz kura vēl pirms pāris gadiem rotājās nosaukums „Villa Bella”. Šeit atrodas krievu grāfienes un ārstes Ludmilas Feimanes māja. Pēc kara, kad Priedainē jau bija 938 pastāvīgo iedzīvotāju, te iekārto poliklīniku, un grāfiene šeit ārstēja bērnus. Padomju laikos šajā ēkā darbojās Priedaines poliklīnika. Vairākus gadus mājā nekas nenotika, tad to izīrējas vasaras atpūtniekiem, taču apmēram pirms 4 gadiem, grāfienes mantinieks uzsāka šeit vērienīgus restaurācijas darbus.

Tagad nogriežamies pa kreisi uz Salaspils ielu, un ejam gar jauno bērnudārzu. Padomju laikos, ēkas vecajā izskatā, te bija bibliotēka un klubs. Klubā katru vakaru rādīja filmas. Kino maksāja 20 kapeikas.

7. Dodamies tālāk līdz Upmalas ielai. Netālu no šī krustojuma, kreisajā pusē atrodas nelieli kapi Otra pasaules kara laika kritušajiem padomju karavīriem. Cik burtu ir kapu nosaukumā (neskaitīt vārdu „kapi”)? (H)

8.Dodamies garām Salaspils ielai un griežamies pa labi uz Skultes ielu. Pirmā māja kreisajā pusē, kura vairākus gadus diemžēl nav apdzīvota, 1985.gadā šeit tika uzņemta filmas Dubultslazds aina (noskatītos filmu var šeit. Notikumi šajā mājā ir filmas 53 minūtē). Cik apaļi gaismekļi atrodas uz sētas? (I) Virzamies uz priekšu.

Turpinam ekskursiju pa šo ielu. Nonākot tuvāk Lielam prospektam, ielas abās pusēs atrodas lielas ēkas. Labajā pusē - Latvijas brīvvalsts laikā te atradās sanatorija, kreisajā pusē - 70.gados te atradās Jūrmalas pilsētas inventarizācijas birojs. (Vairāk par šīm mājām un Priedaines vēsturi var paskatīties šeit.)

9.Dodamies tālāk, nogriežoties uz Lielo prospektu pa kreisi. Te atrodas Lielais prospekts 24 māja. Padomju laikos te bija virsnieku bērnu bērnudārzs, 90.gados - Jūrmalas pilsētas muzejs. No cik vienādiem „stāviem” veidoti dekoratīvie sētas stabi? (K)

Ejam uz priekšu. Zīlīšu ielā griežamies pa kreisi, tad pa mazu ieliņu labi-pa Zaķu ielu ejam līdz galam. Kreisajā pusē atrodas mazas mājiņas. Padomju laikā Priedainē tika attīstīta kūdras ieguve. Darbinieki tika aicināti no visas lielās Padomju Savienības. Strādājošo vajadzībām tika uzbūvētas šīs mājiņas. Nogriežamies pa labi Upmalas ielā.

10.Upmalas iela 5 - te atrodas Priedaines jahtklubs, dibināts 1998. gadā. No 2003. gada darbojas Burāšanas skola (var pieteikties 8. - 14 g. veci burātgribētāji). Teritoriju nesen tika ierobežota, taču netālu no ieejas, kreisajā pusē ir karogu masti. Cik karoga mastus jūs redzat? (L)

11. Tagad nogriežamies pa kreisi un ejam tālāk pa Upmalas ielu uz Baldones ielu. Šeit atrodas Priedaines maršruta autobusa galapunkts. Kāda autobusa Nr. saraksts šeit ir pieejams? (M)

Turpinot ceļu pa Baldones ielu, papriecājamies arī šeit par mazām "kūdras" mājiņām.

12.Dreiliņu ielā griežamies pa labi un ejam taisni (šķērsojot krustojumu) līdz Priedaines sabiedriskai pirtij. Tā strādā piektdienās, sestdienās un svētdienās. Ir sieviešu un vīriešu nodalījumi, kā arī kopīga atpūtas telpa. Pirts ir ļoti laba, jo tiek kurināta ar malku. Cik sarkanas ķieģeļu „lapenes” atrodas netālu no pirts ieejas? (N)

13.Ejam līdz galam pa šo ielu, tad nogriežamies pa kreisi uz Skultes ielu un ejam līdz mežam - uz Mangaļu ielu. Šo lielo ēku kreisajā pusē, priedainieši sauc par "pankūku" māju, dēļ tā milzīga, plakana jumta. Skultes un Mangaļu ielas krustojumā atrodas gaismas stabs. Kādi 3 cipari melnajā krāsā ir rakstīti uz tā?(O)

14.Pēdējā ekskursijas pieturvieta - Mangaļu iela 7. Saskaitiet, cik dekoratīvie sētas stabi atrodas ielas pusē? (P)

PĀRBAUDEI:A+B+C+D+E+F+G+H+I+K+L+M+N+O=1176

SLĒPŅA VIETU uzzināsiet, ievadot visas vērtības secīgi (ABCDEFGHIJKLMNO) šeit:


You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (Decrypt)

pryzf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.