Skip to Content

This cache has been archived.

Kápi: Po pěti letech provozu - připravíme něco nového.

More
<

Serie Krupka 22-bonus

A cache by Kápi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 6/5/2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kdo chcete sérii odlovit, neodkládejte termín. Po opadání listí a při deštivém počasí je terén obtížně schůdný, série bude jako každoročně uzavřena.Mesto Krupka
Krupka je od roku 1330 oznacována jako naše nejstarší hornické mesto, na úpatí Krušných hor. Centrum mesta leží v nadmorské výšce 262 m n. m. Nejvýše položeným místem je vrchol Komárí vížka v nadmorské výšce 808 m n. m., na který vede trasa sedackové lanovky. Lanovka je dlouhá témer 2,5 kilometru, což z ní delá nejdelší lanovou dráhu bez mezizastávky v CR. Její horní stanice je v nadmorské výšce 808 metru. Prevýšení stanic je 482 m.


K samotným keším
Umístení keší celé série je na svahu Lišcí hory. Prevýšení keší je kolem 350 m, délka trasy približne 6,5 km. Na trase je nekolik vyhlídkových míst do okolí, startovište paraglidingu - bezmotorového létání, dostanete se k lanové dráze, nekteré keše jsou v blízkosti trasy sjezdových bikeru, kterí využívají ke sjezdu turistické cesty - pokud možno procházejte mimo vyjeté dráhy. Jedna z keší je u uzavreného vchodu do štoly Barbora, kde se težil aikinit, spolu s krupkaitem a bismutinem...


Pro nejrychlejší nalezení celé série je nejvhodnejší postupovat od c. 1 k bonusovce.

Pro méne zdatné osoby a deti je možnost trasu série rozdelit, vyvézt se lanovkou, autobusem nebo geovozidlem a jít od keše c. 17 - k c. 1, - tato trasa vede až na krátké propojky (a 1 keš mimo cestu volne v lese) po lesních cestách prevážne ze svahu. Napodruhé od c. 18 k bonusovce - z prudšího svahu, místy i mimo pešiny.

Kešky jsou umisteny vetšinou nadosah od cesty, na první pohled typických geomístech. Pozor u rohových keší, kde muže navigace jako nejbližší další keš oznacit až keš následnou - umístenou na ceste ve vyšších vrstevnicích-nebo opacne.

V mikrokeších -(pet polotovarech) nejsou tužky!!! Na každé keši je vytišteno písmeno s císlem potrebných pro vyluštení bonusovky.

Bonusovku c. 22 na uvedených souradnicích nehledejte, je na souradnicích

N 50° 41.ABC E 013° 52.DEF

V míste celé série je problém s presným zamerením. Jsou zde odchylky v prubehu dne i pri zmene pocasí. Pocítejte s odchylkami i 15 m. Z tohoto duvodu je vhodné využit hinty - nepodcente domácí prípravu. Pri prípadném prebírání keše od již logujících se zeptejte na presné místo umístení keše.


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

837 Logged Visits

Found it 794     Didn't find it 1     Write note 26     Archive 1     Temporarily Disable Listing 5     Enable Listing 4     Publish Listing 1     Owner Maintenance 5     

View Logbook | View the Image Gallery of 127 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.