Skip to content

Steenwijk - Lost place: Het oude pakhuis Traditional Cache

This cache has been archived.

Hôvel: De cache is weg, het dekseltje is niet het logboekje ;-)

Deze gaat het archief in, bedankt voor de leuke logjes!

More
Hidden : 7/16/2011
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Het Pakhuis
Het voormalige pakhuis waar eerder de Welkoop was gehuisvest heeft gedeeltelijk een winkelbestemming (ca 340 m2), in vier lagen, waarmee de winkeloppervlakte in theorie 1.360 m2 bedraagt.
Op het moment is men nog bezig met wat er in de toekomst met het gebouw gaat gebeuren.

De haven van Steenwijk
Ooit kronkelde de Steenwijker Aa tussen de stad en de Zuiderzee door drassig land.
Door tientallen bochten en ondiepten kwam de handel in Steenwijk nauwelijks op gang.
In de 17e eeuw is daarom een voor die tijd monsterklus uitgevoerd: het graven van een kanaal vanaf de toenmalig Woldpoort. Op 29 september 1632 was het zover dat de eerste boot door het Nieuwe Diep vanuit de stad via ’t Eind van het Diep naar Blokzijl kon varen. Het betekende dat Steenwijk nu ook voor grotere schepen kon worden aangedaan. Daarmee brak voor de stad een periode van betrekkelijke bloei aan. Aan het Steenwijkerdiep heerste veel bedrijvigheid. Handel en scheepvaart troffen elkaar. Schepen werden gelost en geladen en aan weerszijden van het Steenwijkerdiep vestigden zich bedrijven zoals houtzagerijen, leerlooierijen en molens. Met de opkomst van de beurtvaart werden goederen en mensen van en naar de stad vervoert. In het oudste cafe van Steenwijk, het Veerhuys, ontmoeten veerschippers elkaar aan de stamtafel. Met het graven van een kanaal vanuit Steenwijk, via Giethoorn naar Zwartsluis werd nog meer voorspoed gebracht en werden ook grotere pakhuizen en nieuwe bedrijven gebouwd.


Het Steenwijkerdiep floreerde tot de oorlogsjaren, maar na 1945 ging het bergafwaarts. Door de concurrentie van het wegvervoer werd het schip en de beurtvaart grotendeels uit het oog verloren. Langzaam maar zeker werd het stiller aan het Steenwijkerdiep. Het voorste deel van het Steenwijkerdiep, dat nog altijd doorliep tot het Veerhuys, had door de veranderingen maar weinig zin meer. In 1953 werd daarom het besluit genomen dit gedeelte te dempen ten faveure van de auto. Er moest een plein ontstaan waarop kon worden geparkeerd. In 1954 ging het eerste zand nabij de Gouden Engel het water in en enkele maanden later was het werk voltooid. Het eens zo fiere havengebied had haar oorspronkelijke functie verloren en raakte ook haar glans kwijt.
Een nog gedeeltelijk gebruikt bedrijventerrein bleef over, met hier en daar een woning, afgewisseld met leegstaande panden. Inmiddels zijn er nieuwe huizen en flats verrezen aan het Steenwijkerdiep en zijn er plannen om Het Diep verder uit te graven en zodoende in de oorspronkelijk staat terug te brengen.
De cache
De cache is een klein rond bakje. Er zit een klein logboekje in en wat kleine spulletjes. Verder is er ruimte voor travelcoins en kleine travelbugs. De cache is vanaf buitenaf te pakken.

Additional Hints ()

Va qr ubrx

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)

Advertising with Us