Skip to Content

This cache has been archived.

Aqualung Reviewer: Archivace listingu keše

Aqualung Reviewer

More
<

Cykloevent Birkovo kolo 2011

A cache by pgnext Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, October 1, 2011
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Cykloevent "Birkovo kolo 2011"
Ctvrtý rocník Cykloeventu se koná 1. ríjna 2011.

Cykloevent se jede na kolech, po trase Lednice - Brno po stopách legendárního kolare Birka, jehoz recesistického koulení kola budeme v tento den svedky..
Po mimorádném ohlasu z minulých rocníku je již zrejmé, že se pojede i letošní rocník a to za každého pocasí.
Smyslem eventu je projet na kole trasu z Lednice do Brna po Birkove trase. Nepochybne opet s odlovem okolních keší, koštem lahodného cerveného burcáku, zejména však za poznáním krás zdejšího kraje a seznámení se s novými práteli.
K tomu máme svuj rámcový program, tedy zejména registraci, spolecnou jízdu, odlov keší a posezení na urcených místech.

Registrace: Akce zacíná v 9 hodin na Zámeckém námestí v Lednici. Registrace geocacheru bude probíhat od 8:30 do "pokácení stromu" posledním týmem, tedy cca 9:15.
Registracní místo je na výchozích souradnicích. Oznacení místa a další pokyny budou upresneny. Registrace a úcast na eventu je bezplatná, zde je možno se hned zalogovat a vložit GC, bude vám vydán rozpoznávací štítek, který si pripevníte na kolo nebo na odev. To je kvuli rozlišení geokaceru, abychom se cestou poznali a pokecali. Hlavní cást eventu se totiž odehrává za pochodu. K mání budou snad i eventová CWG (bude upresneno).
Na startu se domluvíme o spolecném postupu. K dispozici bude pojízdná eventcache s logbookem, mužete vložit GC a zapsat se. Prosím vložení zalogovat virtuálne predem nebo ihned po závodu a taktéž výber, aby nám ve schránce nezustali kostlivci :-)

Zastávky: (WP)
1. Start - Lednice. Registrace, úvodní pokyny, probrání trasy a eventu. Najdete nás na okraji námestí, nejspíš na horní strane blíže k parku u lavicek.
2. Košt burcáku v D. Vestonicích nekde u sklepu. Hned ze zacátku sklepní ulice budou otevreny osvedcene sklepy, ale je možno pobýt i jinde.
3. Odpocinek "v puli cesty"- cekáni na skupinu. Pouze kratka zastavka na svacinu.
4. Blucina - restaurace Lidový dum, hlavní posezení, obed, logování, poslední výmena GC atd.
5. Radnice Brno, ukoncení eventu. Delší posezení podle okolností je možné.
Podrobný rozpis casu, vzdálenosti a souradnic zastávek je v tabulce WP. Zastávky jsou nepovinné, slouží k pokecu, výmene GC atd. Uvedené casy jsou orientacní, kdy a kde byste meli zastihnout GC štáb.

Uznání eventu:
Podmínkou pro uznání eventu je projet na kole trasu z Lednice do Brna, cca 68 km (do 18:00 na Starou radnici v Brne). Tato podmínka není nijak striktní a pokud budete mít své vlastní duvody ke zkrácení trasy (zdravotní stav, doprovod detem, a pod.), nebude v tom bráneno. Je nutné ovšem se s náma projet po trase, pokecat, nestací pouze "odskok od plotny" nebo od piva :)). Logování je prístupno také prípadným koulecum kola, pokud se zaregistrují. Event je prístupný také peším, lehokolistum a pod. ve smyslu závodu pohybovat se vlastní silou.

Pro kacery mladší 18 let a jejich doprovod platí event, ujedete-li s náma primerenou trasu odpovídající vašemu veku a kondici. Tito se výjimecne mužou pridat kdekoliv na ceste. Podmínkou uznání eventu je registrace a zalogování na startu nebo na nekteré zastávce, prípadne prokázání úcasti jiným zpusobem a za predpokladu, ze pokecáte cestou s nekterými kacery ci koulejícími.  Pro všechny prosím o popsání trasy a svých zážitku k tomu a kdo má možnost, i porízení a preposlání fotografií.

Projetím cíle oficiální event koncí. V cíli (snad i na startu) je možno zakoupit mimorádnou turistickou známku vydanou k této príležitosti, pametní mince ci další suvenýry. V cíli bude možnost zúcastnit se doprovodného programu.

Doprava: Jelikož se jedná o jednosmernou trasu, je doprava ponekud obtížná, nejpríznivejší je cesta ranním vlakem do Podivína, v Brne je pak po ukonceni ješte dostatek casu na kterýkoliv vlakový spoj. Prosím, abyste si dopravu vyrešili predem, požádali kolegy z minulých rocníku, domluvili se na jízde autem a pod.

Duležité upozornení: Event se jede na vlastní riziko a nebezpecí. Dbejte opatrnosti hlavne v neprehledných zatáckách a frekventovaných silnicích, nebudete tam sami. Na cyklostezkách jezdete vpravo. Doporucuji prilbu, mládež do 18 let povinne. Osoby mladší 15 let musí mít doprovod. Osoby od 15 do 18 let bez doprovodu musí dbát pokynu GC štábu, které obdrží pri registraci. Vybavte si kolo svetly, vecer ci za dešte je treba svítit. Vemte si výbavu na opravu kola, zejména defektu. V prípade poruchy jste odkázáni sami na sebe, prípadne na své kamarády. Není v silách organizátora poskytnout technickou pomoc. Dodržujte pravidla silnicního provozu! Pro prípad poranení nebo úrazu je vhodné mít sebou neco na ošetrení (napr. kousek obvazu, náplast a jodovou tinkturu) a zdravotní karticku. Promyslete si predem nouzový odvoz (napr. kdyby se vám rozsypalo kolo nebo z fyzické indispozice). Je dobré mít mobil a být ve skupine s kamarády.

Zvláštní opatrení: Muže se také stát, že z nejakého duvodu "vypadne" GC štáb úplne, nebo treba nekde na ceste. Pokud by se tak stalo a vy byste se nestacili zalogovat, nic se nedeje, event pokracuje podle plánu. Sledujte dení zde v listingu, zejména den pred startem. Info budu prubežne dávat do logu.

Ostatní pokyny: Pripravte si fotáky a mobily, náhradní baterie, zážitku bude dost. Trasa je vyznacena šipkama, ale kdo by se nevyznal, at se mrkne do itineráre, jenž je prilozen u mapy (viz odkazy). Pripravte si též GPS-ky, stáhnete si trasu eventu a nezapomente pripravit se na odlov okolních kešek, kterých je zde víc než dost. Odbocení, bloudení nebo mírné nedodržení trasy není na závadu.

 Vemte si s sebou dostatek pití a svacinu. Ale po ceste jsou dopoledne otevrené obchody a celý den cetné restaurace v každé vesnici. Pitná voda se dá natankovat hned v Lednici u kašny, pak treba v Rajhradicích. Trasa je zvládnutelná každým, kdo má trochu natrénováno kolo, hlavne sedací svaly. Jede se na pohodu, individuálne nebo ve skupinkách podle libosti a odlovu okolních keší.
Kdo by se chtel zaregistrovat do družstva koulecu, at tak uciní s predstihem pres Kudrnu - odkaz níže. Koulení kola nijak organizacne nesouvisí s eventem a také obcerstvovaci stanice, sloužící koulecum a hrazené z jejich príspevku, nejsou pro nás!

Prihlášení na event provedte formou "Will Attend". Prihlaste se v predstihu min. týden pred eventem. Pozdejší prihlášení je platné, ale není zaruceno vyhotovení jmenovky, prípadne obdržení aktuálních instrukcí e-mailem. Po ukoncení eventu zalogujte "Attended". Budu rád, když do logu pridáte fotky, videa nebo odkaz na galerii, své dojmy a názory, kterých bude zajisté dost.
Kdo by mel další dotazy nebo nejasnosti, at napíše v logu, kontaktuje me pres profil nebo se zeptá nekterých drívejších úcastníku.
------------------------------------------------------------

 

Odkazy:

Additional Hints (Decrypt)

xbagnxg an ctarkg(abj):wvž araí irerwar x qvfcbmvpv/Qvfnoyrq

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

  • Jmenovka Velikost jmenovky je A7, tedy 105x74mm i s vnejeím 1 cm bílým okrajem, do kterého se vyseknou dírky na zavešení. Oboustranne laminováno.
  • vzor CWG

174 Logged Visits

Write note 43     Archive 1     Will Attend 69     Attended 57     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 43 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.