Skip to Content

This cache has been archived.

gogo CZ: Po třech letech objíždění CIK CAKu posílám do archivu. Kdyby ještě někdo chtěl sérii navštívit, tak krabičky budou na místě do 27.8., pak je odvezu.

More
<

CIK CAK #5

A cache by gogo CZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 8/13/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


CZ

Vítejte na CIK CAKu, lesním minitrailu nejen pro houbaře.

Po absolvování několika power trailů, plni pocitu a dojmu, rozhodli jsme se vymyslet něco podobného tomu, co se nám líbilo nejvíce. Ale ještě před tím, než rozhodnutí o vzniku CIK CAKu padlo, přemýšleli jsme, zda má smysl vůbec nějakou lesní minisérii zakládat.
Myšlenky jako není to celé k.avina, muže to něco dobrého přinést, dá to spoustu práce, jsme zapudili a nakonec jsme usoudili, že vytáhnout lidi z města ven do přírody je dostatečně pádným důvodem pro nějakou akci a smysl to určité má. O tom, zda jsme se měli pravdu, se možná v budoucnu dočteme.

Zveme vás k malému protaženi kostry, na procházku nebo projížďku na kole do tuchomských lesu, kde se mimo jiné koncem války ukrývala ustupující německá vojska. Pokud se rozhodnete absolvovat celý CIK CAK, nachodíte či ujedete něco kolem deseti kilometru a budete mít možnost najít celkem 17 krabiček.

Celá série je záměrně umístěna hlouběji v lese, aby se z ní nestal klasický drive-in power trail. Presto, kdo by chtěl hledat jen tradičky a přijít tak snadno k osmi ušmudleným bodíkům, tak tomu jsme to usnadnili. Půjde hezky jen po lesní cestě a s trochou repelentu všechno zvládne i v šortkách.
Pokud ale nepospícháte a rozhodnete se zde strávit více casu a hledat i mysterky, tak si trochu za CIKCAKujete po lese předem neznámo kam.

Za každou nalezenou tradiční kešku budete mít možnost sejít z cesty hlouběji do lesa a najít jednu mysterku. V logbooku každé keše najdete číslo, které si můžete poznamenat do TABULKY . Když si tabulku vytisknete a vezmete s sebou, zjednodušíte si práci v terénu.
No, a když se vám povede najít všechny malé mysterky, budete pak moci dohledat i jednu vetší.
Všechny krabičky, až na tu poslední, jsou mikroPETky bez tužky, tu budete potřebovat vlastní.
Přijedete-li autem, zaparkujte na N 50° 20.077 E 015° 10.216. O víkendu zde muže být plno, protože tu obvykle parkují houbaři. Odtud to máte asi 750 metru po asfaltce k prvnímu CIK CAKu.

Jak se chovat v lese či při hledání kešek nemusíme připomínat, ale pro jistotu.....
- nevjíždím do lesa autem, i když vidím, že je zvednutá závora.
- co si do lesa nesu v tašce či batohu, to si i odnesu. Odpadky nezahazuji.
- nerozdělávám v lese oheň, raději ani nekouřím.
- nikde neryju, nic nerozkopávám, mužů si stáhnout FOTOHINTY.
- krabičky vracím přesně tam, kde jsem je našel, dobře maskuju a koukám, jestli někdo nekouká.
- na zakrytí mikroPETek používám i kameny, aby se tak často neztrácely.
- zhluboka dýchám, je tu čerstvý vzduch.

Čas ukáže, jak dlouho tahle série vydrží a nevyšší měrou o tom rozhodnete VY.
Když budete hledat krabičky v zadaném poradí a chodit po cestách, určité neuděláte chybu.
Snad se vám tu bude líbit.

Ač jste v lese, nejste tu sami. Pohybuje se tu hodně dřevorubců, houbařů i divé zvěře, tak prosím nenápadně. Dotahujte víčka, ať se nerozmočí logbooky, a hlavně dobře maskujte. Nejčastěji se ztrácejí krabičky z kořenů stromů, divoká prasata vyhrabou a sežerou všechno, proto jsou tam ty kameny, tak je používejte.
Díky :-).


K finálce je ideální popojet autem.


EN

Welcome to CIK CAK, the forest minitrail.

After passing several power trails we decided to make something similar to what we liked the most.

We invite you to the countryside for a walk. If you decide to attend the CIK CAK, your track will be around ten kilometres long.

If somebody would want to look just for traditional caches and obtain several bloody points, it is possible. He or she will manage it easily in shorts and with a little repellent only, because the caches lay along a forest road.

But if you decide to spend here more time and look even for the mystery caches, you will have a little CIKCAK track through the woods. You will walk deeper to the woods and can see hardwood and coniferous forests, forest clearings, and in addition you can also find some mushrooms or meet doe.
The combination with traditional and mystery caches we chose mainly because we want you stop for a while in the forest during your hurry caching.

You will be able to find one mystery cache for each found traditional cache. In the logbook of each cache you can find a number that you could write in the CHART. Take the chart with you, it simplifies your work in the field.
Well, if you find all eight little mystery caches, then you will be able to trace even bigger one.

All boxes except the last one are mikroPET bottles without pencils. There are two rolled logbook in each mikroPET bottle. Please, log always to the top one, and if by chance it is full, so take out the bottom one and place it on top.

If you arrive by car, park at N 50° 20.077 E 015° 10.216. It is about 750 meters far from the first CIK CAK.

You can also use FOTOHINTS.

Enjoy it!

free counters

Additional Hints (Decrypt)

fybhcrx, cbq xnzrarz/ n pbyhza

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

857 Logged Visits

Found it 841     Didn't find it 3     Write note 1     Archive 1     Temporarily Disable Listing 5     Enable Listing 5     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 6 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.