Skip to content

Kjerringfallet bymarkLOG AM#32 Traditional Cache

This cache has been archived.

NonaNorwegianAdiutor: Hei, audunmel
Denne geocachen arkiveres.

Vennlig hilsen
NonaNorwegianAdiutor
Geocaching Reviewer

More
Hidden : 8/28/2011
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kjerringfallet BymarkLOG AM#32 Er en fusjon av Natur og plast. Den beste måten å motvirke aldring på er å holde kroppen i sving, og her i "Kjerringfallet" er det gode muligheter for dette hele året.

Antirynkekrem selges og reklameres for i media, men etter å ha testet dette på beslektede testindivider ble det til at jeg fant ut at Antirynkekremboksen egnet seg bedre som en Geocache. Det er ingenting som er bedre mot aldring enn å holde sirkulasjonen på topp.

Bymarka er utmerket til dette formålet, og en pangstart får du ved å komme fra ferista og opp "Kjerringfallet", som er en av de bratteste kneikene i Marka etter min mening.

Lysløypa mellom Skistua og Byåsen passerer her og fortsetter mot solemsåsen og henrikåsen der den treffer det nye Lysløypenettet på fjellsetermyra med 2-3-4-og 5 km løyper.

I sommersesongen er den også brukbar som tursti, dog noe sumpete noen steder.

Originalboksen er ødelagt så det ble foretatt en endring i Mai 2013.

Cachen kan nås både fra Fjellseterveien og fra Kyvannsiden. Det er i skrivende stund et PET rør som har blitt utstyrt med kamo til det ugjenkjennelige.

Mekanismen kan være litt trang ved fukt vil jeg tro, men den skal tåle litt maktbruk.

Additional Hints (Decrypt)

Sheh/tena

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)