Skip to Content

<

Hans Baltisberger V2

A cache by BIGJHS Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/11/2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tradicka jako pripomínka jednoho skorozapomenutého pomnícku.Hans BaltisbergerNemecký motocyklový závodník Hans Baltisberger se zcela jiste vymyká našim predstavám o mužích na rychlých strojích vyrustajících od malicka v prostredí závodních okruhu. Narodil se v roce 1922 a vetšinu svého života prožil ve meste Reutlingen nedaleko Stuttgartu. Absolvoval gymnázium, ucil se jako nakladatel a vydavatel a studoval umení v Paríži a v Antverpách. Rád kreslil a hrál výborne na klavír. Po skoncení války a návratu z amerického zajetí pusobil jako grafik a založil si reklamní studio.

V této dobe se poprvé zúcastnil motocyklových závodu jako divák a tato návšteva se mu stala doslova osudovou. Závodení ho nadchlo, v roce 1947 si koupil první motocykl a již následujícího roku vyhrál celonemecký závod. Startoval na strojích Norton, NSU a BMW, a to v ruzných trídách (125, 250, 350 i 500 ccm). Casto behem jediných závodu nastoupil ve více kubaturách. Zacátkem 50. let se vypracoval do svetové špicky, v roce 1954 skoncil ve svetovém šampionátu ve tríde 250 ccm na 5. míste. V letech 1955 a 1956 byl mistrem Nemecka, pusobil také jako zkušební jezdec firmy NSU.


Smutným paradoxem je, že v roce 1956 se rozhodl skoncit jako profesionální jezdec a nadále se závodu úcastnit jen príležitostne jako soukromník. Bohužel Velká cena Ceskoslovenska „Závod družby národu“ v srpnu 1956 se stala jeho závodem posledním. Behem závodu ve tríde 250 ccm na vedoucí pozici nezvládl mírnou levotocivou zatácku od Žebetína (do roku 1963 okruh vedl pres Žebetín) a neštastne havaroval. Podle ocitých svedku dostal na mokrém lesním úseku smyk, vylétl do výšky a spolu se strojem narazil do spodní cásti telegrafního sloupu poblíž místa dnešního pomnícku. Následkum havárie na míste podlehl.

Další informace o Velké ceně Československa 1956 najdete třeba zde.


K vlastní keši: skrýš se nachází poblíž pomnícku. Pokud prijedete geovozem, parkujte na waypointu. Durazne doporucuji jít od waypointu podjezdem pod bývalým okruhem (tj. na jihozápad) a dále pokracovat lesem. Chuze po silnici smerem do Kohoutovic je životu nebezpecná, rada ridicu se totiž snaží Hansovi podobat.
Keška NENÍ ukrytá v pomnícku. Rovnež není treba pri hledání nic prevracet nebo rozhrabovat. Použijte, prosím, nejprve svůj geozrak.
Preji úspešný lov !

Dekuji svojí geožene za pomoc pri realizaci.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.