Skip to content

Havlickobrodske hrbitovy Multi-cache

This cache has been archived.

Alex Reviewer: Archivace listingu keše

Alex Reviewer

More
Hidden : 02/10/2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato multi-keš by vás měla provést, nebo alespoň dovést k havlíčkobrodským hřbitovům. Předem vás prosím, nezapomínejte, že se během odlovu budete nacházet na hřbitovech, nebo poblíž hřbitovů, chovejte se tedy prosím podle toho.

Havlíčkobrodské hřbitovyStarý hřbitov - kostel sv. VojtěchaPrvní stage vás přivede na místo, kde první kostel stál již před rokem 1250 a byl součástí osady Brod. V 2. polovině 16. století byl zde postaven kostel sv. Vojtěcha, na přelomu století zde vznikl také hřbitov a na bráně s městským znakem nese letopočet 1617. Můžete zde najít také náhrobky rodičů K.H. Borovského i jeho dcery a dalších významných osobností. Více informací můžete najít v Havlíčkobrodských listech na straně 2 a 8.
Zde máte za úkol z náhrobního kamene zjistit, kolika let se dožil syn vrchního inženýra severozápadní dráhy - A.


Židovský hřbitovŽidovský hřbitov na Ledečské byl založen roku 1888 a používán do roku 1942. Hřbitovní domek, který sloužil jako márnice a byt správce hřbitova je zároveň vstupní branou na hřbitov. V průjezdu se nachází pamětní deska zakladatelů hřbitova.
Hřbitov je již nějakou dobu bez správce a tedy zavřený, zjistěte tedy čp. ve tvaru xxxx xx a "x" sečtěte dhoromady, dostanete B.

Nový hřbitovNejnovější hřbitov, s největší kapacitou. Vedle něj se nachází i obřadní síň. Na hřbitově bude vaším úkolem najít hrob s rudou hvězdou. Pod hvězdou je nápis o třech slovech. Aby jste získali C, spočítejte písmena tvořící nápis. CH počítáme jako 2 písmena.

Tyfový židovský hřbitovNachází se nedaleko nového hřbitova. Byl založen v roce 1917, kdy se rozšířila epidemie skvrnitého tyfu mezi židovskými uprchlíky z Haliče a Bukoviny v uprchlickém táboře. Po I. světové válce se přestal využívat k dalšímu pohřbívání, ale byl nadále udržován. Po II. světové válce na něj bylo zapomenuto a nyní chátrá a zarůstá.
Až na samotný hřbitov nemusíte, není k němu přístupová cesta. Vaším úkolem bude spočítat cihlové sloupy (které zeď převyšují) ve zdi okolo nového hřbitova, ale pouze vedle cesty vedoucí směrem k tyfovému hřbitovu, tím získáte D.


Finální souřadnice kešky dopočítejte:
N 49° 3D.(2*C-1)3+A
E C-D° 2*B-1.(2*D*D)1


Hřibov u sv. Vojtěcha a nový hřbitov se zavírají ve 21:00, samotná keška je dostupná 24/7. Trasa je naplánovaná od S1 až po F, tak aby jste se nemuseli zbytečně vracet a zacházet si. Cestou můžete odlovit dalších pár kešek. Hint není potřeba souřadinice vás vždy dovedou až k místu a finální skrýš není nijak těžká. Při odlovu můžete narazit (hlavně v odpoledních a podvečeních hodinách) na dost mudlů, kteří vyrazili procházku, proběhnout se, na kolo, nebo běžky.
Přeji příjemnou a poučnou zábavu a pokud by se vám na kešce něco nezdálo, nebo měli připomínky, můžete kromě logu použít také mail.

Additional Hints (No hints available.)