Skip to content

Diamantova Traditional Geocache

This cache has been archived.

berx.cz: Tak se nám rok s rokem sešel a je potřeba udělat místo novým a hezčím schovkám, tak i tato se s náma musí rozloučit. Snad po dobu svojí existence dělala radost.

Děkuji Všem poctivým nálezcům, za pohodové odlovy, této krabky.

More
Hidden : 11/01/2011
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

DIAMANTOVÁ KEŠ

 

Je to moje první keš , ale už čtvrté uložení ty první tři mi nekdo vykradl. :o) Berx.cz- junior J. 11let
O diamantech


Diamant je králem mezi drahokamy. Jeho název je odvozen ze staré rectiny od slova „Adamas“ cili „nepremožitelný“. Diamant je fascinující nejen pro svou krásu, ale také proto, že je nejtvrdším nerostem na naší planete. Nejtvrdším prirozene se vyskytujícím materiálem. Protože jsou diamanty tak vzácné, jsou opredeny jistým mýtem. V antickém Recku lidé pokládali tyto bájné kameny, dovezené z dalekých zemí, za „úlomky hvezd“ nebo dokonce „slzy bohu“ Tyto mýty a vlastnosti a vzácnost výskytu se pak odráží i v jejich cene…


obrázek

Ackoli se neví, kdy se presne nalezl první diamant, predpokládá se, že byl nalezen v Indii, která byla jediným zdrojem až do 18. století. Údajne se však s diamanty obchodovalo již 300let pred naším letopoctem.


Diamant je tvoren pouze jediným prvkem, a to uhlíkem. Jeho tvrdost je zpusobena tesnou krystalickou mrížkou. Diamant krystaluje v kubické soustave, diamantové krystaly se tvorí v roztavené hornine v chladnoucím magmatu. Pocátecní teplota je 1300 stupnu Celsia a tlak asi 70.000 atmosfér. Takové podmínky se tvorí pouze v cinných sopkách v hloubkách asi 130–200 km pod povrchem zeme.KE KESI SAMOTNE:


Ani místo ani keš nemá už nic společného s diamanty. V původní schránce, byla na tyto kamínky speciální schránka. Tady už bohužel není. Keš už není urcena k výmnene drobností, každopádne pokud nekdo do kešky vložíte opravdový diamant, udeláte mi tím velkou radost. :o)


!!!!! POZOR- V keši není tužka- POZOR !!!!!


Místo je uprostred zástavby a tak cekejte i výskyt mudlu, tak se prosím snažte chovat jako zvírátka (tj. ...tiše a nenápadne). Není potreba nikam šplhat, ani lézt na, nebo za plot.Keš je úplne bokem od minulejch souradnic, tak snad tu déle vydrží.


 

Tisnovske geopivko

Additional Hints (No hints available.)