Skip to Content

<

Tresina

A cache by Miloš Jakeš Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/13/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tresina je jméno zajímavého, ale pomerne málo známého kopce nad vesnicí Hostím v CHKO Ceský kras. Vrch je tvoren uklonenými vrstvami vápencu, které ve vrcholové partii vytvárejí nádherne zubatý hrbet.

Tresina je soucástí NPR Karlštejn. Protože v celé rezervaci je pohyb mimo cesty zakázán, spousta lidí plánuje výlety striktne podle turistických znacených cest. I mimo turistické znacky je tu ale pár krásných míst, kam se prakticky nechodí, a pritom se tam chodit smí. Stací namísto turistické znacky vyrazit po prastaré, dodnes používané polní a lesní ceste. Podmínkou je, aby tato cesta byla "uznávána" orgány ochrany prírody (presneji receno "vyznacena /v príslušných mapách/ se souhlasem orgánu ochrany prírody), což je v prípade prístupu ke keši od silnice Hostím - Beroun splneno. Cesta je plánována jako "možná pro budoucí turistické využití" a tak je nepochybne také orgány OP jako cesta vynzacena a uznána. Zavede nás na témer neznámou a pritom výjimecnou vyhlídku nad Hostimí. Výtecne je videt práve hrbet Tresiny a také asi pet s ním rovnobežných skalních žeber mezi Hostimí a Svatým Janem pod Skalou. Vlevo pak vyhlídku korunuje známá Stena pod Krížem práve nad Svatým Janem. Cache je uložená pod skalním previsem. Prosím, hledejte místo pohledem z cesty a nikoliv procesáváním lesa. Rozhrabaný les by snadno mohl být duvodem ke zrušení cache ze strany ochráncu prírody. Signál není vzhledem k clenitému terénu stabilní. Na základe nekolika údaju od návštevníku cache jsem souradnice upresnil, ale odchylku o více než 10 m musíme i tak ocekávat.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.