Skip to content

Sørlibakken Traditional Cache

This cache has been archived.

Protea Sangomas: Hei:

Jeg har ikke registrert tilbakemelding på min forrige melding om denne geocachen. På grunnlag av dette, arkiveres derfor oppføringen på www.geocaching.com.

Med vennlig hilsen
Protea Sangomas
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Norge, Svalbard og Jan Mayen

More
Hidden : 11/24/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:




Kjært barn har mange navn, så også denne plassen. Hansejordet, Holtanbanen og Sørlibakken er bare en begynnelse av rekken. For å nå helt til bunns i dette må man grave dypt i skrifter og diskutere seg frem med de mange ulike meningshaverne.

Det som derimot ikke er under noen som helst tvil er at dette nå er en flott og populær akebakke så fort snøen har lagt seg. Kommunen sørger av og til for at det blir skøytebane på sletta i bunnen, og da er det enkelt å benke seg i bakken for hele dagen.

I skrivende stund er grunnarbeidet påbegynt for å lage fotballbane på sletta, og sykkelklubben har allerede brukt bakken til flere ritt innen offroad. Området er dermed godt rustet for helårsaktivitet.
Av nyere historie kan nevnes at Horten Skiklubb hadde en av sine hoppbakker her fra 1950-tallet og til 1980-tallet.



Høstlig bakke som lengter etter snøen.

Additional Hints (Decrypt)

Uølg, qre gb zøgrf / Uvtu

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)