GSAK (Geocaching Swiss Army Knife)
8
VMREAPE (Vraag Maar Raak En Appeltaart Event)
Gsak, het is een applicatie dat meer en meer niet weg te denken uit ons Geocachend wereldje. Maar ja, altijd kom je dingen tegen van HUH en HMMM HOE etc etc. Vaak spreek je mensen in het veld, en dan heb je het er wel eens over kunnen we niet een event of bijeenkomst verzinnen om 's mensen bij elkaar te brengen om zodoende meer en meer te weten te komen over deze geweldige tool (ik zou in de verkoop moeten…) Nu sprak ik dhr Holkamp , welke de auteur is van het boek Gsak - voor de beginnende gevorderde.
Hem heb ik gevraagd of hij niet samen met mij een Event wou organiseren waar hij vooral veel interactie met mensen kon hebben over vragen die men had over de tool. Het zal geen "sit back and relax event" worden, we verwachten wel wat van u. Dus vooraf nadenken wat wil je weten en schrijf het vooral even in je note. Op die manier kunnen we ons voorbereiden en uw vragen erin verwerken.
Het event zal gehouden worden in Harderwijk in het Gezellige clubhuis van de scouting.
De aanvang zal zijn 14:00 en zal doorgaan tot ?? Ligt natuurlijk aan de hoeveelheid vragen en jullie gezelligheid.
Er zal ruimte zijn voor ongeveer 25 personen en kosten zullen 1,50 bedragen. Hiervoor krijgt u onbeperkt koffie/thee en rest zal voor huur van het clubhuis zijn. Eventueel zal er frisdrank en een biertje na afloop beschikbaar zijn.

Ook zal er aan het begin van het event een mogelijkheid zijn om de zelfgebakken appeltaart in te leveren en deze te laten proeven aan de deelnemers. Deze wordt een cijfer gegeven en hier komt natuurlijk dan een winnaar uit die zich dan de beste appeltaart bakker van het Gsak Event in Harderwijk mag noemen. Ook verdiend de winnaar een Boek van de benoemde auteur !!
Ingeschreven zijn :
| 1 |
Beukenootje |
1 |
| 2 |
Geijtencachers |
1 |
| 3 |
FamilieJansen |
1 |
| 4 |
Lelydancer |
1 |
| 5 |
Team Repmeer |
1 |
| 6 |
Schaapherders |
1 |
| 7 |
Gambero73 |
1 |
| 8 |
Bydir |
2 |
| 9 |
Brain and Pinky |
2 |
| 10 |
MegaLeo |
1 |
| 11 |
Semy |
1 |
| 12 |
176 |
1 |
| 13 |
Nu even niet |
1 |
| 14 |
Kissiezoekers |
1 |
| 15 |
Mikepetje |
1 |
| 16 |
Team Nessa |
1 |
| 17 |
Jeebeevee |
1 |
| 18 |
Team MaChrAp |
1 |
| 19 |
Pinkeltje57 |
1 |
| 20 |
Fleurige Bloem |
1 |
| 21 |
|
|
| 22 |
|
|
| 23 |
|
|
| |
|
|
| |
Totaal ingeschreven |
22 |
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
Al gestelde vragen :
1. Het scheiden van gevonden caches met de rest.
2. Een export bestand maken voor opgeloste mysterys en tradi's naar tomtom en gdak.
3. Een statistiek maken van de caches die al gevonden zijn.
4. De stats van mijn eigen caches kloppen niet. Het aantal founds komen niet goed hoe op te lossen
5. graag zou ik binnen GSAK alle door mij gevonden caches beschikbaar hebben, óók de reeds gearchiveerde, maar wel gevonden caches
6. Hoe Caches via een route uit gsak krijgen
7. Macro's zelf maken of altijd bestaande gebruiken
8. Grote verschillen tussen 7 en 8 ?
9. Hoe copieeren we caches (met corrected coords) naar een andere database ?
10. Maken van statistieken hoe werkt dat en hoe passen we het aan ?
11. We halen de gevonden query binnen en maken daarmee statistieken maar de corrected coords die we in een andere database hebben staan komen niet in de gevonden database, zodat alles een beetje onoverzichtelijk wordt.
12. Ik zou graag willen weten hoe je Regular expressions filters kunt maken
13. Hoe regel ik de "elevation"
14. Diverse provincies missen in de data. Handmatig allemaal er ingezet maar bij de
volgende update was alles weer weg. Hoe voorkom ik dat? cq hoe handhaaf ik mij
eigen toegevoegde variabelen.
15. Hoe maak ik een selectie voor een bepaald gebied en hoe lees ik dat in mijn GPS in? Voorbeeld: vorig weekend zijn we naar Emmen geweest. Ik heb een query gemaakt op geocaching.com. van de route van Zwolle naar Emmen. deze query heb ik ingelezen in GSAK. Vanuit GSAK ingelezen in mijn Garmin (Garmin eerst helemaal leeg gemaakt). Onderweg bleek dat de caches in Zwolle er wel in zaten, maar later richting Emmen niet meer.
16. Op mijn iPad heb ik de app "iGeoKnife". Hierin kan ik een GSAK database importeren via iTunes(extentie .db3). Moet ik dan de database eerst in GSAK exporteren? en hoe doe ik dat?
17. Kan je twee bestanden (bv bestand van mijn caches nog te doen in een gebied en bestand van caches die mijn maatje nog moet doen in een gebied) zo samenvoegen dat er te zien is welke caches er samen nog niet gedaan zijn??