Skip to content

<

Metal #01: Ancient Bards

A cache by Lugia010719d1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/25/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


English version | Česká verze v UTF-8 HTML

Tak nám tu napípaly další kešky. A opět mysterky. Určitě máte radost, že další trotl sviní brněnskou mapu modrým morem, že? ;) Nemusíte se ale bát... Nebude to nic, co by nezvládla vyluštit průměrná cvičená opice.
Teď už ale k věci. Tato keš je součástí série, která byla pracovně nazvána "\m/_(>_<)_\m/", což je smajlík, který má při troše fantazie představovat pařícího Metalistu. Ano, tato série je věnovaná práve tomuto hudebnímu žánru. Nečekejte ale žádný brutality, kešky z této série budou věnované jednotlivým méně známým kapelám, hrajícím melodické subžánry Metalu, jako například Power Metal :)
Tato série vzniká hlavne proto, že se mi v posledních několika letech povedlo najít dost lidí, kterým se taková hudba líbí, jen nevěděli, že existuje. Pod pojmem Metal si totiž lze představit různé věci a ne každej ví, že existují i takové kapely jako Dragonforce, Stratovarius nebo Rhapsody of Fire.
Počet keší této série není nijak pevně dán. Kešky prostě budou růst jako houby po dešti a po každé páté se zjeví i jedna bonusovka. Pravděpodobně všechny kešky budou typu mystery. Protože sám nemám mysterky moc rád, nemám problém s tím, když někdo odloví kešku bez luštění, takže tichá pošta nebo gcfinálky = vaše volba. Zadání mysterky by vždy mělo být jednoznačné a vždy bude k dispozici ověřovač souřadnic (a v případě přesunutí finálky i korekční vzorec pro výpočet ze staré finálky). Umístění kešek nemusí s tématem luštění nijak souviset a tišnovskou kvalitu provedení krabiček ode mě taky nečekejte, ale budu se snažit, aby to nebyly úplný zaokapovky ;) Tož děcka, hoblujte! \m/

Ancient Bards je kapela, pocházející z italského města Rimini. Aktuálně se skládá ze šesti členů:

Sara Squadrani - zpěv
Fabio Balducci - kytara
Martino Garattoni - baskytara
Claudio Pietronik - kytara
Daniele Mazza - klávesy
Federico Gatti - bicí

Hudba, kterou hrají, by se dala popsat jako Epic Symphonic Melodic Fantasy Power Metal. Možná se vám zdá, že víc než název hudebního žánru to zní jako zaklínadlo. Není to daleko od pravdy. Hudba Ancient Bards je rychlý, melodický Power Metal, doprovázený klávesovým symfonickým orchestrem a sborovými zpěvy. Hlavní zpěv má na starosti zpěvačka Sara Squadrani. .

Diskografie:

Rok

Typ Název alba

2008

Demo Trailer of the Black Crystal Sword Saga

2010

Album The Alliance of the Kings

2011

Album Soulless Child

Text všech skladeb na obou albech, která Ancient Bards vydali, dává dohromady příběh inspirovaný literárním žánrem fantasy a japonskými příběhy ve stylu Final Fantasy.
Děj příběhu se odehrává ve světě zvaném Lastworld, kterému vládnou čtyři vládci - Daltor, král Západu, Alron - princ Severu, Rahed - král elfů a Shena - královna ledu. Každý z těchto vládců vlastní jednu ze čtyř magických zbraní, které společně tvoří klíč k získání začarovaného meče z černého křišťálu, který má tomu, kdo se ho dotkne, přinést nesmrtelnost, nezměrnou sílu a znalost veškeré magie.
Tento meč byl vládci Lastworldu ukryt v Temné Jeskyni v zemi Noland a pod závojem temnoty jej hlídají dva draci. Příběh začíná příchodem cizince jménem Dorus do západního království, kde Daltorovi oznámí, že zlý černokněžník Sendor má v úmyslu se zmocnit křišťálového meče a dobýt Lastworld. Jak příběh pokračuje, si můžete poslechnout nebo přečíst sami, a to i během luštění této kešky.

Tož a teď už budeme luštit. Zadání je jasné. Máte k dispozici archiv, obsahující 9 hudebních ukázek, pojmenovaných podle abecedy A až I. Všechny ukázky pochází z obou hlavních alb, takže Demo můžete odignorovat. Vaším úkolem je ke každému písmenu vybrat správný název skladby a podle toho získat správnou číselnou hodnotu pro každé písmeno. Žádná skladba není v ukázkách víc než jednou.
Možností, jak zjistit, o jakou skladbu se jedná, je víc. Můžete si třeba sehnat obě alba od Ancient Bards (třeba s páskou přes oko a flaškou rumu v ruce), poslechnout si je a podle toho zjistit, která skladba se jak jmenuje. Nebo to můžete vzít rychlejším (nebo legálnějším) způsobem a využít Metalovou Encyklopedii, váš sluch a schopnost rozumět zpívané Angličtině, případně Italštině (ano, Francouzština vám tu bude platná jak Víle Amálce rohy z Hellboye). V tomto případě se vám určitě bude hodit některý z užitečných odkazů, uvedených na konci listingu. Určitě existuje i víc způsobů, jak to vyluštit, ale ty už nechám na vás :)

Archiv stahujte zde: Přímý download nebo Uloz.to

A

To the Master of Darkness (A=1)
Gates of Noland (A=2)
Lode al Padre (A=3)

B

Broken Illusion (B=1)
Soulless Child (B=3)
Daltor the Dragonhunter (B=6)

C

The Birth of Evil (C=2)
Broken Illusion (C=6)
To the Master of Darkness (C=7)

D

All That Is True (D=5)
The Birth of Evil (D=7)
Lode al Padre (D=9)

E

To the Master of Darkness (E=3)
Gates of Noland (E=5)
Daltor the Dragonhunter (E=8)

F

Soulless Child (F=2)
All That Is True (F=5)
Gates of Noland (F=9)

G

The Birth of Evil (G=2)
Broken Illusion (G=7)
Lode al Padre (G=9)

H

Daltor the Dragonhunter (H=1)
Soulless Child (H=5)
All That Is True (H=6)

I

The Skies Above (Final Fantasy X Zanarkand Theme) (I=1)
Gates of Noland (I=3)
Soulless Child (I=4)

Kešku hledejte zde:
N49° AB.CDE E016° 3F.GHI

Finální krabka je do půl kilometru od výchozích souřadnic a pokud budete mít štěstí, budete mít výhled na okolní kopce :) Při troše fantazie si můžete představit, že jde o Nolandské hory a někde tam v dáli v jeskyni dva draci hlídají meč.
Na zadní straně kešky a na první stránce logbooku najdete bonusovou indicii!

Užitečné odkazy:
Oficiální stránka Ancient Bards
Ancient Bards na Facebooku
Oficiální videoklip k The Birth of Evil
Oficiální videoklip k To the Master of Darkness
Encyclopaedia Metallum - zde najdete všechny důležité informace o Metalových kapelách, albech, skladbách. Určitě využijete i při luštění některých keší z této série :)
Metal Storm - online webový portál s články, recenzemi i užitečnými informacemi o jednotlivých kapelách, albech, atd.

Tišnovské geopivko

Additional Hints (Decrypt)

[CZ] cbq fgebzrz zrmv cexal; armncbzra an obahfbibh vaqvpvv
[EN] haqre gur gerr nzbat gur cynaxf;

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.