Skip to Content

This cache has been archived.

geokotva: Tak už se zalogoval i Kelišovka, tak mužeme archivovat... [:D] Ne, vážne - byli jsme prázdninových lyžích a vcera se vrátili.
Všem dekujeme za úcast a vytvorení krásné atmosféry a snad se zase brzy nekde sejdeme...
Díky, Geokotva

More
<

Kotvacka sedmdesatka

A cache by geokotva & Kaštani Plzen Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, February 12, 2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Prijdte si s námi pripomenout sedmdesáté výrocí založení jednoho z nejstarších plzenských skautských oddílu - 91. oddílu vodních skautu KOTVA Plzen a prohlédnout klubovnu v Doudlevcích u reky Radbuzy. Je pro vás pripravena malá výstavka kronik, fotografií a jiných artefaktu z historie oddílu a nejodvážnejší z vás si budou moci i trochu zasoutežit.


Trocha historie nikoho nezabije…

V dobe nacistické okupace, kdy byla zakázána cinnost Junáka, snažili se chlapci v junáckém veku nejakým zpusobem priblížit junácké cinnosti. S touto snahou a pod vlivem dobrodružné cetby o pirátech spojují se bratranci Dan a Robin se skupinou dvou chlapcu a trí devcat a zakládají 12. února 1942 v Plzni „Klub Pirátu“ a zacínají podle predválecných prírucek se skautským programem. Píší kroniku, ochranují svou pirátskou vlajku, kterou také pripomínají slova pokriku a hymny (autorem je Dan). Na staré kanoi u chaty Danových rodicu na Úhlave zkoušejí první vodácké slasti a ve „Ztraceném údolí“ na Homolce skládají prísahu vernosti klubu a vzájemného kamarádství. V kvetnové revoluci 5.5.1945 pomáhají clenové klubu pri zajímání Nemcu. Hned druhý den po ukoncení osvobození Plzne Americany se klub schází a v pondelí 7.5. 1945 již nastupuje jako první organizovaný oddíl Junáka v Plzni do spojovací a hlídkové služby.

Dan se stává kapitánem oddílu, oddíl KOTVA je zaregistrován jako 91. oddíl Junáka v Plzni s oddílovými barvami modrá-oranžová-modrá, v nichž je také zhotovena oddílová vlajka. Pirátská hymna i pokrik zustávají. Kotva vydává casopis „Korzár“, nakupuje lode a ukládá je v lodenici nové klubovny na pravém brehu Radbuzy. Poslední zápis z kroniky je z ledna 1949, kdy byla cinnost Junáka v CSR zastavena. Kamarádství clenu oddílu a vernost junáckým myšlenkám však vydržely, a tak se po více než šestnácti letech konala další schuzka Kotvy 12. 6. 1965 v Remeslnické besede za úcasti 33 lodníku. Tato vernost Kotve umožnila pak na jare 1968 pri obnovení Junáka rychlé zahájení cinnosti oddílu. Na schuzce svolané Danem se uvolil Mláde vést oddíl a zajistil možnost získání klubovny - oddíl prevzal v Horšovském Týne vojenský barák urcený ke zbourání, který byl za pomoci rodicu a prátel Kotvy rozebrán na jednotlivé drevené panely a behem roku 1969 byla v Doudlevcích na levém brehu Radbuzy postavena nová klubovna, která slouží svému úcelu dodnes.

Pocátkem roku 1971 je rozhodnuto o sloucení Junáka a Pionýra, a Admiralita rozhoduje, že oddíl bude v cinnosti pokracovat i nadále, byt za cenu nuceného clenství v Pionýru. Kapitánem se stává bratr Baltík ale bohužel ne dlouho – po necelém roce umírá na rakovinu a oddíl je opet bez kapitána. Nejstaršímu clenu oddílu Jerrymu chybí do 18 let nekolik mesícu, a tak je díky vstrícnosti tehdejšího skupinového vedoucího Pionýra na 9. ZŠ dohodnuto, že oddíl se muže dále scházet ve své klubovne a oficielne jej Jerry povede od podzimu. Cinnost oddílu se opet rozjíždí, pribírají se další clenové a zacíná se vydávat oddílový casopis Perej. Jezdí se hodne na vodu, porizujeme první laminátové kanoe Vertex T2 a Vydra, odrustající clenové oddílu zakládají trampské osady Michigan a Brtníci a také country kapelu Datlové. V této dobe se jezdí na putovní tábory na Lužnici, Vltavu a Ohri, navazuje se spolupráce s podobne zamerenými oddíly jako jsou Delfíni, Zálesák, Žlutý Kvítek a další. Spolecne s temito oddíly porádáme ruzné akce a souteže mezi oddíly.

V roce 1987 vzniká ze sedmi sprátelených oddílu tzv. Volné sdružení, které se postupne rozrustá na 13 oddílu zamerených na táborení, skauting a vodáctví. Po revoluci v roce 1989 se oddíl Kotva dne 28.12.1989 stejne jako vetšina oddílu Volného sdružení hlásí k Junáku a je spolecne s dalšími vodáckými oddíly zarazen do nove vzniklého prístavu OMAHA, který vede bývalý kapitán Kotvy Mláde. Další ranou osudu oddílu jsou povodne v roce 2002, kdy je klubovna zatopena vodou až približne 20 cm pod stropy a veškerý vodácký a tábornický materiál až na výjimky znicen. Díky obetavosti rodicu a bývalých clenu oddílu se darí postupne klubovnu vyklidit od bahna a vysušit, kontrola statikem dopadla také dobre a budovu je povoleno dále užívat. Naštestí prichází i pomoc mestských a státních orgánu a organizací formou dotací, spolecne se sponzorskými dary a úsilím všech clenu se darí zpusobené škody postupne odstranovat a znicený materiál nahradit. Oddíl tedy žije dál…


Event zahájíme v nedeli 12.2.2012 odpoledne, kdy od 16:00 hodin bude možná prohlídka klubovny a lodenice a bude pripraven logbook s eventovými CWG na bukových sucích, která budou k dispozici budto výmenou za vaše CWG nebo za 10,- Kc.


Na 17:00 hodinu je pripraven pro tri tríclenné týmy dospelých a detí asi pulhodinový závod, pri nemž budete moci prokázat svoji zrucnost, soucasne v klubovne bude probíhat nekolik drobných hrícek zamerených na pamet, postreh a hbitost prstu, souteže budou vhodné i pro deti od cca peti let.
Od cca 16:30 hodin bude po celou zbývající dobu eventu k dispozici „Bar U zlomeného pádla“ s teplými i studenými nápoji vcetne kávy, svaráku a piva.
Prihlášení na event logem „Will atend“, do logu napište, zda budete chtít CWG, zda se zdržíte i na herní cást eventu aktivne ci pasivne (prihláška k závodu trojic predem logem, ostatní hry na míste) a jaký nápoj byste uvítali v baru – vyjma extrémních požadavku se budeme snažit vyhovet.

Vzhledem ke kapacite klubovny jsme nuceni omezit herní cást eventu na 30 osob, po dosažení tohoto poctu úcastníku bude vyhlášen stop stav, kdo si chcete prijít jen pro bodík a príliš se nezdržovat, využijte úvodní pulhodinku.
Event je nekurácký - budeme ve skautské klubovne. Kdo by svoji vášen nezvládal, bude mít možnost cadit pred klubovnou na palube.

Úcast hrajících kytaristu je vítána, na záver eventu muže být dle zájmu zpívaná nebo si mužeme zahrát nejakou tu deskovku (vlastní hry též vítány). Tešíme se na setkání s vámi na Kotve.

Additional Hints (Decrypt)

ongrexh f frobh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

75 Logged Visits

Write note 7     Archive 1     Will Attend 32     Attended 32     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 9 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.