Skip to content

VYHLADY NA HOLE Traditional Geocache

This cache has been archived.

zdeno!: Slovenska inspekcia zivotneho prostredia pravdepodobne dostala nejake podnety na kesky, ktore su umiestnene v rozpore s pravidlami, najma teda v chranenych uzemiach mimo znacenych turistickych chodnikov a je prikaz taketo kesky likvidovat.
Vybrali si aj túto kešku. Takže sa nebudeme priečiť a dávam ju do archívu.

More
Hidden : 02/04/2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Nenárocná prechádzka po lesnej zvažnici na miesta, odkial je pekný výhlad na Salatín, ako aj na nízkotatranské hole - Latiborskú a Velkú holu.


2.2.2012 v zimnom slnecnom a mrazivom pocasí /-23 stupnov Celzia/ som sa z Magurky vybral na krátkych širších lyžiach - traperkách, na prechádzku po zvažnici vedúcej šikmo cez masív hory Javorina. Zvažnica má mierne stúpanie, takže ani v metrovom snehu na lyžiach žiadna otrocina, ale pekná prechádzka na vydýchanie sa.

Zo samotnej zvažnice nieje moc výhlad na hlavný hreben Nízkych Tatier, lebo vedie cez lesný porast, ale pred finálom sa otvára pekný výhlad na fotogenický Salatín a hlavný hreben Nizkych Tatier - Latiborskú holu a Velku holu.

V lete je to prechádzka spojená so zbieraním hríbov - najmä v teréne ponad zvažnicu.

Samotná cache je v miestach s domácim názvom "Všivavá" /neviem podla coho je tento názov/ po krátkej odbocke zo zvažnice. Je to v horách celkom netradicná cache a zo správnej strany okamžite bije do ocí. Prineste si vlastné pero.

Additional Hints (No hints available.)