Skip to content

<

Aquadukt No. 6 - Hostovice

A cache by malej.kevin Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/03/2012
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Dvakačovický kanál neboli Zmínka, který spojuje říčku Olšinku či Novohradku u Dvakačovic s Loučnou u Sezemic a napájel rybníky Spojil, Novočernský, Staročernský a Nový Pardubický, byl vybudován v devadesátých letech patnáctého století, tedy ještě před Opatovickým kanálem. Je ale mnohem méně kapacitní, vede jen asi 200 l/sec vody a má délku asi 12 km.

Tato keš je věnována asi nejméně známému aquaduktu, který na Zmínce je. Keš samotná je ukryta ve speciální schránce, která jde snadno otevřít. Není tedy třeba používat žádné násilí. Samotná tuba, která ve schránce je, se otevírá na pantíku! Tubu vracejte, prosím, do schránky víčkem nahoru, aby se její obsah nevysypal. Do logbooku se zapisujte z obou stran. Vzhledem k tomu, že k místu, kde se keš nachází, nevede žádná cesta, vřele doporučuji počkat si na vhodné počasí. Nejjednodušší přístup ke keši vede remízkem (vstup STAGE2), podél kanálu vedoucího od rybníku Ohrádka a nebo podél remízku, pokud bude remízek moc zarostlý. (Pokud ani to, s ohledem na vegetaci nebude možné, najděte si cestu jinou. Nedaleko akvaduktu (po proudu) je přes Zmínku lávka, takže není nutné se brodit, pokud dorazíte ze špatné strany.) U silnice, na okraji remízku rovněž uvidíte pozustatky stavidel, která umožnovala vodu z Ohrádky svést do Zmínky. Nepoužívané koryto této spojky je v remízku velmi dobře patrné. K zaparkování vašeho geovozidla můžete použít některou z odboček, například STAGE1.

Pro první tři nálezce jsou připraveny pamětní mince.

Keš se nachází v okruhu do 10 metrů od souřadnic.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.