Skip to content

This cache has been archived.

hanej: Keska splnila ucel. Po tom ako bola zobrana aj s predmetom ktory ju schovaval, som sa rozhodol ze ju uzavriem. Bola to moja prva GC skrysa. Dakujem vsetkym logerom, i ked na zopar z Vas som mal tazke srdce. Ahojte.

More
<

801tka

A cache by hanej Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/25/2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Ľahka Drive-In skrýša v blízkosti hranice s Maďarskom.

801tka

Na cezhraničnej dopravnej linke číslo 801 medzi Bratislavou a Rajkou v Maďarsku začali v roku 2011 premávať prvé autobusy. Projekt medzinárodnej dopravy realizuje Dopravný podnik Bratislava už od začiatku novembra. Pravidelná linka mestskej hromadnej dopravy premáva na trati nová budova SND - Petržalka - Jarovce - Rusovce - Čunovo - Rajka. Dva nové autobusy vysúťažil bratislavský magistrát, pričom 95 percent nákladov je hradených z eurofondov. Projekt je naplánovaný na päť rokov a postupne sa bude vyhodnocovať záujem o túto linku zo strany verejnosti.

  • Na linke je povolená vnútroštátna preprava, v takom prípade platí štandardná tarifa MHD.
  • Pri cestách do Maďarska je potrebné s u vodiča zakúpiť cestovný lístok za 1,50 €, alebo 420 HUF.
  • K dispozícií je tiež zvýhodnený spiatočný lístok za 2,90 €/ 810 HUF.
  • Mládež do 26 rokov, seniori nad 60 rokov, držitelia preukazov ŤZP a ŤZP-S majú na oba druhy lístkov zľavu 50%
  • Lístok je predávaný len vodičom, na všetkych zastávkach v eurách a na zastávkach v Rajke aj vo forintoch.
Atraktívnosť linky do Maďarska by sa mohla podstatne zvýšiť napojením na mesto Mosonmagyaróvár. DPB zvažuje túto možnosť riešiť s maďarskou stranou už na jar budúceho roka. Táto cache je v blízkosti poslednej zástavky linky 801 na slovenskom území v smere z Bratislavy. Cesta vedie smerom do Rajky. V minulosti tu bol hraničný prechod cez ktorý chodili na letné dovolenky na Balaton turisti z bývalej NDR.

[ENG] Cache is intended to the bus station 801. this bus line connecting the capital city of Slovak Republic and the small village Rajka in Hungary has been operational since October, 2011. This route takes around half an our. 95 percent of costs are paid by EU's funds.

Prices:

  • The price for one way from Bratislava to Cunovo is €0.90 and back some price.
  • If you re travel from or to Hungary, then you can bay a return ticket for €1.50 /420 HUF from the bus driver. The return ticket is for €2.90 /810 HUF


This cache is situated near the last bus station in Slovak republic. In the old regime was here border crossing, wich was used for the traveling by turists from NDR to The Lake Balaton for summer vacation.


MHD 801 Bratislava - Rajka

Free counters!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.