Skip to content

Kanalova prochazka - pro trpelive Mystery Cache

This cache has been locked, but it is available for viewing.
Hidden : 02/26/2012
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

O co tady jde

Na úvodních souřadnicích keš nehledejte. Tady to teprve začíná… Jde o mírně težší, ale hodně dlouhou procházku kanálem. Počítej že si hezky prosvištíš žabáky a protáhneš stehýnka:-) Bát se ale nemusíš. Vystačís s trpělivostí, ohebnými zády a houževnatými stehny:-) Doporučuji něco na kolena…:-)


      

K věci

Určitě to ale není procházka růžovou zahradou, hvězdičky tu nejsou pro srandu potkanům! Sice jde cesta absolvovat v trekovkách, ale gumáky se mohou hodit. Důrazně doporučuju ušpinění a namočení vhodné oblečení, hodí se rukavice, a pokud se ti hlava sama zvedá, tak i helma:-) Pokud ti vadí nízké, nebo ztísněné prostory, tak jdi jinam! Ale zase ti tady nebude vadit fobie z výšek, nebo sterilně uklizených prostor:-) Přeci jen, jdeš do kanálu!!!
Jo a můžeš tu potkat nějakého místního obyvatele, tak je neplaš, slušně pozdrav a nech je odejít:-) Pokud vidíš, že u vstupu teče hodně vody, prší, nebo je před deštěm, tak to nech na jindy! Za to ten bod nestojí:-) Rozhodně si nezapomeň dobrou svítilnu, nejlépe čelovku a náhradní baterie! Rezervní svítilnu taky uneseš. Budeš tu opravdu dlouho pod zemí!
Osobně jsem na tenhle kanál přišel v noci. Noční odlovy mám rád, takže můžu jen doporučit. Ale ve vlastním kanále je to vlastně jedno:-) Je tu opravdu tma.
Nedaleko vstupu se můžou pohybovat mudlové, tak dolů sklouzni nenápadně. Ale opatrně, sráz je příkrý a klouže! V hlavě si promítni hvezdičky terénu už tady! Nejsou tu pro srandu potkanům, ale proto, abys věděl do čeho jdeš! V jednu chvíli uvidíš nebe nad hlavou, tak ji nevystrkuj a sviť dolů!! Ať nebudíš zbytečně pozornost!
Dětem by se trubkou šlo dobře, ale neber je sem!! Jsou tu nebezpečné překážky a klouže to! Je to opravdu dlouhé, profil trubek cca 1m. Sice budeš mít kde se občas narovnat, ale opravdu ti ta dálka poleze krkem...! Až se budeš vracet, určitě! Nejvíce vody (opravdu jen maličko) je hned ze začátku, cca 40 m, pak už ubývá, až téměř zmizí. Přesto až se budeš vracet, budeš sotva plést nohama, takže ti bude fuk, že se zmáčíš!

Pokud jsem tě stále neodradil a pořád chceš pokračovat ve čtení, dobře - tvoje chyba… Ale budiž, řekl sis o to sám. Tak pokračuj ve čtení.

      

Jak na keš

Stačí si jen důkladně pročíst listing:-) A můžeš to zkusit, jako já…

Takhle si jdu jednou z jedné noční keše k autu. Stálo mi náhodou hned u vstupu - tady zaparkuj i ty.
A hle, podezřelá "díra" do země. Tak jsem slezl dolů, vlezl dovnitř a rozsvítil čelovku. Teda, tady to vypadá hezky. Tak jdu dál, postupuji obezřetně a opatrně, pod sebou maličký potůček vody. Najednou ejhle, křižovatka. Kouknu do obou trubek a vydávám se tou v pravo, mírně nahoru.… Pokračuju dál, za chviličku je přehrada. Tu snadno, ale opatrně překročím a pokračuju v pravo dál. Hned je další rozdvojka. Tam se dám tou větší rovně (ne do leva, tam jen nakoukni).Pokračuju dál, projdu šachtou. Za chvilku, na rozdvojce opět projdu větší rovně (ne do prava). Za chviličku bude pěkná velká černě vycihlovaná rozbočka. Tam pokračuju rovně (ne do leva). Až sem raději sleduj, co máš nad hlavou - ať se neťukneš do hlavy:-) Dál už se není čeho bát...

Na tuto, černou odbočku, dojdeš rychle. Odhaduji ji tak do 100 m od začátku. Do teď byly úseky mezi odbočkami krátké. Další a poslední odbočka bude daleko, cca 250 m.

Pokud ti něco z předchozího popisu nesedí, vrať se!! A začni znova!Jinak odbočky vidíš na obrázcích v listingu.

Z černé velké odbočky jdeš stále stejnou trubkou, občas budou narovnávací místa. Bude to daleko... Těch cca 250 metrů...
Až dojdeš k odbočce, dáš se vlevo. (rovně se jen podívej). No, a teď už to bude snadné, i když dlouhé...
Pořád stejnou trubkou, občas zatočí, bude se vlnit, jako had:-) Ale nemáš kam uhnout.
Už vidíš krátkou oranžovou trubku svisle dolů? Tak jdeš dobře! Ale jdi dál... Běž tak dlouho, až narazíš na rozdvojku. Jedna je slepá - zazděná cihlami. A huráááá, vidíš už z dálky přímo před sebou krabičku...? Tak to jsi správně na místě!

Trochu se vrátím: Občas se objeví místo, kde obvykle bývá keš. Ale tady nic? Jdi dál… Zase fajn místo, tady by mohla být keš, ale není? Jdi dál… A co tady, tady by už mohla být – není? Jdi dál… Tohle vypadá na konec? Není, jdi dál… To snad né, taková dálka? Fakt tam musím dolézt? Ano, pokračuj… Proto je pro trpělivé:-) Přeci ji nedám hned na začátek:-) Ale neboj, byl jsem ještě mnohem dál, v dalších dvou odbočkách. Ale bylo mi tě tak líto, že jsem se i s keší vrátil a dal ji jen sem...:-))))
Myslím, že i tak mě budeš proklínat! Ale vzpomínáš? Já to psal hned na začátku, takže nadávej jen sám sobě!! Zpět už to jde snáz, je to pořád z kopce, po vodě a logicky. Už tě nemůže nic překvapit:-) Neboj, nemůžeš zabloudit. I cesta ke keši je logická a vlastně vždy se dáš tou snadnější. Takže když tak nad tím přemýšlím, mohlo to být mnohem horší a delší. Jsem holt dobrák od kosti a lidumil.

      

Konec

Přeju ti parádní podzemní zážitek s ukázkou podzemních odboček, betonových i zděných trub a různě provedených podzemních prostor. Můžeš se podívat i do odboček mimo trasu, ale kvůli bodu a bezpečnému návratu se vždycky vrať zpět! Ale doporučuju šetřit síly, máš to daleko...

Po zalogování se vrať stejnou cestou! Nevymýšlej hovadiny na zkrácení cesty!! Pohybuješ se pod silnicemi, tak rozhodně nezvedej poklopy!! Od začátku víš, že to není žádný rychlobod!

Vstupuješ do podzemí, vstup sem není povolen! Vstupuješ sem pouze a jen na své nebezpečí a za své počínání si neseš sám odpovědnost a následky, i případné sankce! Sice přístup není nijak bráněn, cedulí, mříží, ani jiným způsobem. Přesto je sem vstup zakázán!
Rozhodně neblázni a dodržuj podmínky pohybu v podzemí! Například podle Antonia
http://antonio.cz/gc/podzemi!! Sice ji můžeš odlovit sám,i já tu byl sám, ale kolega se určitě hodí! Nebo alespoň někdo, kdo počká u vstupu a bude tě očekávat! Nezapomeň, že "dole" není signál GPS, ani telefonu!

Pokud jsi v dosavadním textu nenašel nic, co by ti vadilo, tak můžeš vyrazit. Ale jestli máš pochybnosti, tak dej v pravo nahoře křížek a jdi jinam. Nebude ostuda, když tady nebudeš mít smajlíka:-)

Přeju ti hodně štěstí a šťastný a bezpečný návrat!
Jo a nikdo není zvědavý na logy typu: Je to hrozně dlouhé...:-)Omýlám to tu dokola, takže to všichni vědí! Popiš jiné pocity, stavy, emoce...:-)

Pokud nemáš s kanálovkami zkušenosti, přesto bys chtěl začít, tak jistě najdeš jinde kratší pro začátek - třeba V ozvěně, Styx a tááák... Nebo se můžeš podívat na mé stránky, kde uvidíš o čem to je: http://www.vitablondak.cz/. Časem video z této konkrétní keše také přidám, ale až opadne „nával“ nedočkavců na nový bod :-) Nechci jim kazit překvapení na místě.
Vřele ale doporučuji, pokud se sem chystáš a jsi zkušenější kanálník, nekoukat a rovnou jít:-)

Nakonec jedna důležitá věc: Než vlezeš dovnitř, tak si překontroluj razítko a tužku! Log na netu platí jen takový, který je zapsaný v logbooku! Pokud nebude zápis, tak máš zážitek bez bodu. Můžeš si zalogovat Write note... Nikdo není zvědavý na výmluvy typu: Zapomněl jsem si tužku, tak posílám fotku... Já vložil 2 propisky, obyč tužku i ořezávátko. Tak to tam nech pro následovníky. Fakt tam nebudu lítat každou chvíli něco doplňovat! Takže tak:-)

No, jestli pořád nevidíš nic špatného, obtížného, nebo něco, co by ti vadilo, tak si to ještě jednou přečti! Pak vytiskni popis trasy a můžeš vyrazit!

V keši si opiš bonusové číslo. Třeba se ti jednou hodí. Až budu zakládat nějakou těžší keš...:-)

Zlom vaz!

P.S. Sleduji houfné "zájezdy" na kanálovky na foru. Ale tady si to budete muset "odšlapat" do konce všichni. Hada až k finálce neuděláte:-)))


Takže BEDNA je obsazena:
Publikace: 6.3. 2012 v 19:10
FTF: FilemoniCZ +1:20
STF: bender-king +1:40
TTF: El Destrukto +20:30

Additional Hints (Decrypt)

Araí - bxb cerpr ivqí...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)