Skip to content

SPORE 131 - Na Hvezde Multi-cache

This cache has been archived.

Alex Reviewer: Archivace listingu keše...

Alex Reviewer - reviewer pro ČR

More
Hidden : 03/31/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Historie klubu Nuclears :

Začátky činnosti oddílu spadají na počátek 80. let, kdy parta vysokoškoláků z Třebíče studovala na Technice v Brně a v hodinách TV se seznámila se softbalem. V létě 1982 odjeli na dětský tábor do Opatova a s sebou vezli rukavice, pálku a míček. Když mi to poprvé půjčili, úplně jsem tomu propadl. Protože se od jara přihlásili do oblastního přeboru, tak jsem se stal jedním z hráčů. Po táboře jsme odjeli do Brna, kde jsme odehráli první vítězné utkání v historii, když jsme porazili Bučovice 11:10.

Z původních hráčů si pamatuji Petra Buriana, Milana Nohy, Radka Koudely, Romana Burdy, Svaťu Stokláska, Petra Obršlíka a především duši celého mužstva Martina Dokulila. Později přišli Aleš Fialka, Petr Vyhnálek, Aleš Trnka, Jiří Peštál, Petr Brada a mnoho dalších. Omlouvám se těm, na které jsem zapomněl !

Také jsme uspořádali turnaj na hřišti SZES u Kuchyňky, kam přišlo až nečekané množství diváků. Za výrazné pomoci pana Koudely, předsedy TJ Spartak JE Třebíč, otce Radka, byl softbal zařazen mezi oddíly TJ. Stali jsme se i ozdobou prvomájových průvodů. Další etapa historie se odvíjela na tréninkovém hřišti v Borovině. Když jsme zjistili, že v sídlišti chodí hrát parta kluků softbal, pozvali jsme je na první organizovaný výběr a jak to chodí - všechny přijali do nového družstva juniorů. Z té doby se do družstva dostali Pavel Jozek, Petr Řezáč, Jiří Maňák, Josef Svoboda, Alexandr Fiala, Vlasta Pastucha, Leoš Solař a bratři Čejkové. Trenéry se stala dvojice Roman Burda a Radek Koudela. Oddíl začíná hrát svá utkání na školním hřišti ZŠ K. Konráda, kde staví i pálkovací tunel. Kolem roku 1987 jsme na výroční schůzi přivítali zástupce baseballového oddílu VSK Technika Brno, kteří nám dali základní informace, jak přejít na baseball. Přihlásili jsme se do základní soutěže, a protože další rok už bylo na Moravě více oddílů, byly vytvořeny dvě soutěže. Diplomatickým jednáním jsme byly zařazeni do Moravské baseballové ligy. Nebyl to dobrý rok, protože jsme prakticky všechna utkání prohráli a následující rok sestoupili zpět do oblastního přeboru. Dalším významným dnem je 7. květen 1991, kdy se koná nábor do žákovského družstva. Od této doby se začíná odvíjet novodobá historie oddílu a jeho největší sportovní úspěchy. Přišli hoši, kteří dnes tvoří základ kádru mužů : Tomáš Svoboda, Pavel Svoboda, Petr Koki, Michal Binka, nebo Ti kteří se významně zapsali do historie oddílu, ale už tohoto sportu zanechali : Zbyněk Gabriel, Laďa Valíček, Petr Vystrčil, Petr Růžička, Michal Kopp, Jiří Burda, Zbyněk Kovář a další. Družstvo si dalo název Paul's Rascals Třebíč a pod tímto názvem získalo v roce 1992 mistrovský titul Přeborník žáků ČSFR.

Zatímco mládežnické družstvo jde od úspěchu k úspěchu, u mužů nastává krize a generační výměna. Za muže hrají prakticky junioři, a tak se celek pohybuje mezi MBL, OP a zánikem. Chybí hlavně trenér a celková koncepce družstva. V roce 1995 vyhrávají kadeti Oblastní přebor JM a uspějí 3. místem na Mistrovství ČR v Lounech.
V tomto období je domácím hřištěm fotbalový stadion RH Třebíč na Znojemské ulici.

V témže roce se uskuteční první historický zájezd do zahraničí - na Slovensko. Během 4 dnů, včetně zastávky v Brně, tým odehraje 6 vítězných utkání i se slovenskou reprezentací. Novým členem týmu je Miro Rovenský, reprezentant Slovenska. Hráči oddílu se začínají výrazně podílet na reprezentaci ČR a v roce 1995 získávají Tomáš a Pavel Svobodovi, Michal Binka s trenérem Třebíče stříbrné medaile na ME v Itálii.

Poslední zlom nastává v roce 1996 na výroční schůzi. Trenérem juniorského týmu a mužů se stává RNDr. Pavel Svoboda a oddíl si volí nové jméno - Třebíč Nuclears. Následující rok se plní všechny tři cíle - muži postupují do Moravské baseballové ligy, junioři prohrají až ve finále Mistrovství ČR v Praze a buduje se vlastní domácí hřiště u rybníka Zámiš. Mezi významné události oddílu patří zájezd do Haarlemu v Nizozemí, kde porážíme i americké výběry a Jan Urbánek je vyhlášen nejlepším pálkařem turnaje. I následující rok je úspěšný, neboť muži končí Moravskou baseballovou ligu na 3. místě, když dlouho bojovali o postup do extraligy. Horší situace je v mládežnických družstvech - kadeti zanikají a junioři většinu utkání prohrávají.

Závěrem je nutné připomenout, že do historie oddílu patří i etapa existence ženského softbalu, který trénovali postupně Pavel Svoboda a Roman Burda a největší úspěch
je 5. místo na ČSFR v roce 1990.

Od října do listopadu roku 2010 byla zahájena výstavba nového baseballového hřiště
Na Hvězdě, které bylo dne 21. května 2011 slavnostně otevřeno. Vzniklo tak v Třebíči další místo, kam může mimo hráču baseballu chodit také široká veřejnost Byla zde totiž vybudována in - line dráha, basketbalové hřiště, houpačky a v zimě tu můžete navštívit nejdelší uměle vytvořenou ledovou dráhu v ČR.


K samotne kesi :


K nalezeni finalky budete muset zjistit nasledujici informace :

A = pocet tabuli, ktere ukazuji aktualni skore a cas
B = pocet znacek zakazu kol na bruslarske draze
C = pocet lavicek u oploceni vedle stridacky
D = prostredni cislice z delky okruhu bruslarske drahy
E = prvni cislo z delky hriste od domaci mety k oploceni ve stopach
F = pocet stridacek pro hrace ( vynasob dvemi )

N   49° 12 . ABC
E 015° 52 . DEF


Vsechny informace zjistite, kdyz se projedete na bruslich kolem hriste.
Vse pocitejte ze stareho vetsiho hriste !!!


SPORETato schránka byla zrozena ze SPORE Cache Brno (GC3018T)

Pro více informací navštivte listing této keše.

Geo Třebíč

Additional Hints (Decrypt)

ubqar qnyrxl ubzreha

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)