Skip to Content

<

Japonske automobily

A cache by TLukanCS Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/02/2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Sjet na konec listingu

OPATRNĚ, NEPOŠKRÁBAT NIC!!!

Ke keši/About cache Keš je věnovaná japonským automobilům, inspirovaná ownerovo láskou k automobilce Subaru.
Poblíž je zastávka MHD Pavlovice Letná Vás zaveze např. linka č. 12
Cache is dedicated for japan cars, inspired by owners love for Subaru automotive.
Here is bus stop Pavlovice Letná, line 12.

Daihatsu Daihatsu Motor Co., Ltd. (japonsky daihatsu kogyo kabušiki-gaiša) je japonská automobilka známá především svými malými a terénními vozy. Mnoho modelu je známo v Japonsku také jako kei jidoša („lehké vozy“). Centrála společnosti sídlí ve městě Ikeda v prefektuře Ósaka.
Název „Daihatsu“ je kombinací prvního kandži z názvu Ósaka (?) a prvního slova hacudoki seizo („továrna na motory“). Složeno dohromady se to vyslovuje „dai hacu“.
Společnost Daihatsu byla založena v roce 1951 jako nástupnická organizace Hatsudoki, v 60. letech 20. století začala vyvážet automobily do Evropy, přestože zde do 80. let nedosáhla žádných větších obchodních úspěchů.
Od února 1992 v Severní Americe společnost Toyota běžně distribuuje modely automobilky Daihatsu.


Daihatsu Hijet
DatsunDatsun je už nepoužívaná značka japonských automobilů Nissan.
Historie značky automobilky Datsun začala v roce 1912 založením automobilky Kwaishunsha. O dva roky později se objevil automobil, který byl, podle počátečních písmen majitelů firmy (Den, Aoyama a Tekeutchi), pojmenován DAT. V roce 1931 následoval prototyp malého vozu, který byl pojmenován jako syn modelu DAT=Datson. Toto jméno se brzy proměnilo v Datsun, protože "son" v japonštině znamená "ztráta". Od roku 1934 se firma jmenuje Nissan Jikosha Kaisha; značka Datsun se však zachovala až do roku 1983. Jedním z důvodů přejmenování automobilky Datsun prý bylo i to, že v angličtině to znamená brzkou smrt.


Datsun Model 14 Roadster
HondaHonda Motor Company, Ltd. (japonsky Honda Giken Kogyo) je japonský výrobce osobních automobilů, nákladních automobilů a motocyklů. Honda je největším výrobcem motocyklů na světě a je také největší výrobce samostatných motorů dle objemu produkce. Honda se stala v roce 2001 druhým největším japonským výrobcem automobilů, kdy předstihla v produkci firmu Nissan. V roce 2008 byla Honda 5. největší automobilka na světě měřeno dle celkového objemu produkce.
V roce 1986 Honda zavedla samostatnou automobilovou luxusní značku Acura. Honda se věnuje i jiným oblastem v podnikání, jako například návrhu a výrobě zahradních strojů, lodních motorů, elektro generátorů a dalším výrobkům (sekce Honda Power Equipment). Od roku 1986 se věnuje i oboru uměle inteligence a robotiky, kdy výsledkem výzkumné práce je například robot ASIMO z roku 2000. Také Honda vstoupila do společného podniku s firmou GE v oboru letectví. V roce 2004 společně založili firmu GE Honda Aero Engines a nový letoun HondaJet HA-420 je plánovaný na rok 2011.
Firmu založil v roce 1948 Soichiro Honda a v současné době zaměstnává po celém světě 167 231 lidí.


Honda Civic Type-R
InfinitiInfiniti je japonská automobilka založená koncem 80. let Nissanem. Ten s ní měl podobný záměr jako Toyota s Lexusem – Infiniti měla sloužit jako jeho luxusní odnož. Tento záměr se nakonec podařilo s úspěchem naplnit. V roce 2008 automobilka rozšířila své americko-asijské pole působnosti i o Evropu.


Infiniti FX45
IsuzuIsuzu Motors Ltd. (japonsky Isuzu Jidoša Kabušiki-gaiša) je japonský výrobce osobních a nákladních automobilů (včetně těžkých nákladních automobilů), s centrálou sídlící v Tokiu. Výrobní a montážní závody má v japonském městě Fujisawa a v prefekturách Točigi a Hokkaidó. Firma Isuzu je známá výrobou užitkových vozů a vznětových motorů - jen v roce 2003 vyrobila 16 milionů vznětových motorů používaných ve vozidlech po celém světě. Ve většině Asie, Afriky a Evropy je Isuzu nejznámější svými užitkovými vozy všech velikostí, poté co se prodeje malých vozů Isuzu drasticky propadly a firma Isuzu koncem 90. let 20. století ukončila prodej sedanů a kompaktních automobilů. Ve Spojených státech je značka Isuzu nejvíce spojována s vozy Chevrolet Colorado prodávanými jako Isuzu i-290 a i-370, a také s vozem Envoy prodávaným jako Isuzu Ascender. Toto jsou nyní jediné osobní vozy, které Isuzu v USA prodává. Isuzu jako automobilka se vždy zaměřovala na výrobu malých až středních osobních automobilů a na nákladní vozy od středních nahoru, ovšem světové trhy ukazují jiné potřeby. Isuzu má smlouvu s Budget Truck Rental na výrobu nákladních vozů k pronájmu. Tento kontrakt sdílí s firmami Ford, General Motors a Navistar International.
7. listopadu 2006 koupila Toyota 5,9 % společnosti Isuzu a stala se tak třetím největším akcionářem po firmách ITOCHU a Mitsubishi.

Nákladní vozy Isuzu
LexusLexus je výrobní divizí luxusních automobilů, patřící společně se Scionem do koncernu Toyota. Divize byla založena v roce 1989. Lexus je společně s mateřskou Toyotou průkopníkem v oblasti hybridních pohonů automobilů. Využívají a rozvíjejí technologii Hybrid Synergy Drive, která umožňuje downsizing objemu konvenčních spalovacích pohonů. Automobilka proslula v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí a díky svým prvkům aktivní bezpečnosti udává směr, kterým se ubírají moderní automobily. Vozy této značky se prodávají v severní Americe, v Evropě, v Asii, na blízkém východě, v Oceánii, v Africe a v Latinské Americe. V USA je Lexus nejprodávanější značkou luxusních automobilů. V roce 2007 byl vyhlášen v J.D. Power and Associates společně s automobilkou Porsche za nejspolehlivější značku světa.


Hybridní Lexus LS 600h
MazdaMazda Motor Corporation (japonsky Macuda Kabušiki Gaiša) je japonský výrobce automobilů se sídlem v Hirošimě. Jako jediná automobilka se v současné době zabývá výrobou a vývojem Wankelova motoru s rotačním pístem (aktuálně dodáván v modelu Mazda RX-8).
V roce 2007 Mazda vyrobila více než 1,3 milionu vozidel pro prodej v celém světě. Většina z nich (skoro 1 milion) byla vyrobena v japonských závodech, zbytek pocházel z různých dalších závodů po světě.


Mazda 323F BG
MitsubishiMitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation je německo-japonská společnost na výrobu nákladních vozidel a autobusů. Ústředí firmy je ve městě Kawasaki, Japonsko. Společnost je vlastněná firmou Daimler AG z Německa. Daimler vlastní cca 85% společnosti Mitsubishi Fuso a společnost Mitsubishi Fuso je součástí divize Nákladní vozidla Daimler AG (Daimler Truck).


Mitsubishi Fuso Super Great
Mitsubishi Motors je 6. největší japonská automobilka a 17. největší světová automobilka (japonsky Micubiši Džidóša Kógjó Kabušiki Kaiša). Spolupracovala s automobilkou Chrysler na vývoji mnoha modelů, s automobilkami Citroën a Peugeot společně vyvíjela modely SUV Mitsubishi Outlander / Citroën C-Crosser / Peugeot 4007, od Volkswagenu odebírala dieselové motory a aktuálně vyvíjí se společností PSA úsporné plně elektrické vozidlo I-MiEV alias Citroën C-Zero či Peugeot iOn. Dále se aktivně podílí na vytvoření nových crossoverů Peugeot 4008 a Citroën C4 Aircross, kteří vychází z modelu ASX a na trh by měli přijít v roce 2013. S firmou Nissan je od roku 2010 upevňována spolupráce pro zlepšení konkurenceschopnosti obou automobilek - přemístění výroby Nissanu Navara do Thajského závodu Mitsubishi Motors, výměna terénních modelů pro místní trhy a spolupráce na mini-vozidlech určených pro japonský trh.


Mitsubishi Lancer Evolution VII WRC
NissanNissan je japonská automobilová značka, jejíž původní název zněl Datsun. V dnešní době patří mezi jednu z nejproduktivnějším a zároveň jednu z největších značek v Japonsku.
V roce 1911 byla založena firma "Kaishinsha Motocar Works" v Tokiu. V roce 1914 postavili první osobní automobil, ten nazývali „DAT“, podle iniciál z příjmení tří zakladatelů firmy – Den, Aoyama a Takeuchi. Roku 1918 přejmenovali firmu z "Kaishinsha Motocar Co." na "DAT Motocar Co.". Později se k tomuto novému názvu přidalo SUN, takže vznikl „DATSUN“. Datsun pro výrobu svých vozů založila novou firmu "Nissan Motor Co.", která posléze propůjčila svůj název automobilům NISSAN.
V čase 2. světové války byla výroba Nissanu pozastavena a obnovena hned po jejím skončení, což bylo poměrně brzo, již v listopadu 1945. Automobily Datsun slavily velký úspěch v Americe, ale horší to bylo v Evropě, tady se tyto sportovní typy vozů prodávaly o dost méně. Naštěstí se vedení této automobilky nevzdalo a jako jediní vložili do evropského programu největší finanční částku. Zlomovým rokem bylo postavení továrny v britském Sunderlandu – 1984.
V Nissanu se stále snaží zdokonalovat technickou část vozidel nad vzhledem. V popředí jejich priorit stoji stále motor, převodovka a podvozek.


Nissan Navara
SubaruSubaru je japonská automobilová značka a zároveň automobilová divize japonského koncernu Fuji Heavy Industries.
Historie značky Subaru je spojená se vznikem letecké laboratoře v roce 1917, kterou založil Čikuhei Nakadžima. V roce 1931 se společnost přejmenovala na Nakajima Aircraft Company a stala se v období 2. světové války největším japonským výrobcem vojenských letadel.
V roce 1946 vzniká reorganizací Nakajima Aircraft Company společnost Fuji Sangyo, která začíná vyrábět skútry Fuji Rabbit. První automobil Subaru (model Subaru P1) byl vyroben v roce 1954.


Subaru Impreza WRX STi
SuzukiSuzuki Motor Corporation (Suzuki Kabushikigaisha) je japonský výrobce automobilů, motocyklů, lodních motorů a dalších. Suzuki je 9. největším výrobcem automobilů, vyrobí více automobilů než BMW, Mazda a Subaru dohromady. V posledních 5 letech vede na domácím japonském trhu prodejnost. V Indii spolupracuje s dceřinou značkou Maruti Suzuki. Některé evropské modely jsou vyráběny v Maďarsku. Vozy Suzuki jsou kvalitní, odolné a spolehlivé.


Suzuki Splash
ToyotaToyota je japonská automobilka, založená v roce 1933. Je to druhý největší výrobce automobilů (po pohlcení Porsche Volkswagenem) na světě a zároveň největší japonská automobilka a vyrábí jak osobní automobily, tak dodávky, nákladní auta, motory, autobusy, roboty a jiné. Je to zároveň osmá největší společnost světa. Firma sídlí ve městě Tojota v prefektuře Aiči. Pod křídla společnosti spadají i poměrně mladé automobilky Lexus a Scion.


Toyota Auris

Additional Hints (Decrypt)

Zntargvpxá fcbyrpabfg ehpraíz bzrmraá
Mnzrfganapv cevyruyé cebqrwal b xršv irqí, cerq avzv fr arfglqgr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.