Skip to content

Prochazka po Radave Multi-cache

Hidden : 04/02/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš vás provede po kempu Radava.

Kemp Radava se nachází v nejširší části vodní nádrže Orlík. Je pojmenován podle bývalé osady Radava, která dnes leží kdesi hluboko pod vodou Orlické Přehrady. Doporučuji Vám se podívat na tento díl pořadu České televize "Hledání ztraceného času", který je o této zatopené oblasti...kámen

Tento kemp je častým cílem lidí, kteří jedou za koupáním, projížďkách na loďkách, ale i za dobrým pivkem a muzikou. V blízkém chatovišti má moje rodina chatu tak sem tady v podstatě vyrůstal a beru to tu jako svůj druhý domov :). Ale to už kačeři kteří mají ulovenou stromovou tradičku GC3E788 - Kemp Radava dobře vědí (nachází se v těsné blízkosti stage 6). Tato keš má za cíl vás provést celým kempem a nadýchat tak atmosféru prázdnin a dovolených! Při lovu této keše nachodíte necelé tři kilometry. První až pátou stage a velkou část cesty k šesté se jde pohodlně po kempové cestě po pobřeží, jestli si teda nebudete zkracovat cestu lesem přímo za šipkou. Zaparkovat můžete kdekoliv v kempu, ale musíte na vrátnici zaplatit parkovné, které činí čtyřicet korun, ale platí na celý den (mimo sezónu je kemp volně přístupný i autem).

POZOR!! Na poslední stage a cestou k finálce se budete pohybovat v blízkosti skal na pobřeží. Proto dávejte pozor, kam míříte a hlavně jděte s rozmyslem a ne slepě za šipkou!!! Ušetříte si tím spoustu škrábanců, odřenin apod.

V žádném případě nelovte keš ve tmě!!!

kámen

 

Stage 1 – Voltýřovská zátoka

(N 49° 31.817‘ E 14° 10.645‘)

Výchozí souřadnice vás zavedou na začátek Voltýřovské zátoky, kde sídlí jacht klub. Ten tady pořádá pravidelné závody plachetnic a to je pak na jezero ještě krásnější pohled. Naproti vidíte chatoviště kde se říká na bahnech.

A = na pravé straně zátoky vidíte loděnici jacht klubu (podlouhlá hnědá budova s balkonem po celém obvodu) kolik se na ní nachází komínů (Počítat zděné komíny, ne trubky které z nich koukají)?

 

Stage 2 - Molo

(N 49° 31.886‘ E 14° 10.327‘)

Stojíte před molem pro parník (pokud jste se rozhodli keš lovit v zimě tak nestojíte, protože na zimu jsou všechna mola odtažena), který tu přes léto obsluhuje pravidelnou lodní dopravu. Naproti přes vodu vidíte „Špičku“ neboli „Vládní“. Je to břeh, který dříve sloužil jen pro komunistické papaláše, kteří se tam jezdili koupat a opalovat z letního sídla Vystrkov. Všichni ostatní na něj měli zakázaný vstup. Dokonce bylo vytvořeno i ochranné pásmo ve vodě oddělené bójkami. Toto všechno, bylo ale po revoluci zrušeno a dnes je břeh samozřejmě volně přístupný a konají se na něm i letní dětské tábory. Naproti vpravo vidíte malý i velký Žíkov, což jsou skály, které jdou na Radavě jen těžce přehlédnout.

B = Poblíž vás je ve skále zapuštěný ocelový kruh jestliže má v průměru zhruba 5 cm pak B = 9, 20 cm pak B = 5, 50 cm pak B = 7.

Stage 3 - Hospoda "U Bohouše"

(N 49° 31.813‘ E 14° 10.318‘)

Stojíte před hospodou, které tady většina lidí říká "U Bohouše" i když už se tak nejmenuje. Do roku 2012 to byla hospůdka horší kategorie, ale i tak jsme tam prožili spostu skvělích akcí a vzpomínáme na ní! Nový majitel hospůdku kompletně zrekonstruoval. A myslim že se mu to docela povedlo :).

C = Kolik písmen má nový název hospody?

 

Stage 4 - Zátoka v srdci Radavy

(N 49° 31.780‘ E 14° 10.299‘)

Před vámi se rozkládá taková centrální zátoka tohoto kempu, pod kterou je zatopená osada Radava po které nese jméno tento kemp. V létě slouží samozřejmě ke koupání a slunění. V zimě k odstavení a údržbě hausbótů a plachetnic.

D = Kolik sloupů obložených kamenem podpírá střechu zahrádky restaurace za vámi? Pokud čtyři tak D = 1, pokud šest tak D = 3, pokud osm tak D = 8.

 

Stage 5 – Radavský poloostrov

(N 49° 31.836‘ E 14° 09.964‘)

Nacházíte se na pláži zalesněného poloostrova, na kterém je část kempu. Na místě, na kterém stojíme, se dříve svažovala louka až k řece Vltavě. Po zatopení tu vznikla jenom dlouhá mělčina, kterou musejí parníky objíždět.

E = Kousek od vás se na okraji pláže nachází skupinka mohutných stromů (nejdou přehlédnout), pokud jsou to jehličnaté stromy pak E = 3, pokud listnaté pak E = 0.

 

Stage 6 –Vyhlídka „Špičák“

(N 49° 31.594‘ E 14° 10.168‘)

Pozor při cestě sem! Vede sem jenom jedna pěšinka mezi křovím, kterou lze celkem snadno nalézt, ale dávejte pozor, kam šlapete a buďte opatrní! Když dorazíte na vyhlídku, tak naproti uvidíte konkurenční kemp Velký Vír. Kdybyste se už Radavy nabažili tak se přeplavte do tohoto kempu, buďto loďkou (půjčit si jí můžete v půjčovně, které jste si jistě všimli, když jste přecházeli mezi stage 1 a 2) nebo parníkem. Je to také krásný kemp, ale postrádá trošku toho lesa, kterého je tady na Radavě dosti. Když se podíváte nalevo tak uvidíte zámek Orlík, který stál dříve hrdě na skále a nyní je pár metrů nad hladinou vody. Pod sebou vidíte výšku, která odpovídá tomu, jak moc je napuštěná přehrada. Na této vyhlídce se scházejí mladé páry k romantickému posezení i partičky na večerní popíjení. Obzvláště nádherné jsou tady západy slunce. Někteří lidé ze špičáku skáčou, což není moc bezpečné. O tom svědčí i křížek na stromě před vyhlídkou, který připomíná skokana, který zde přišel o život. Tady se také můžete v klidu posadit a spočítat souřadnice pro finálku (jestli teda nebude obsazeno)..

F = Když jste scházeli na vyhlídku, tak jste šli okolo na stromě přidělaného pomníčku, který je tu na památku nešťastně zahynulého skokana. Ciferace jeho věku je F.

 

Final

N 49°3(D).(F)(B)(C)‘  E 14° 1(E).(F)(A-F)(E)‘

Cestu k finálce vybírejte opravdu velmi pečlivě a s rozvahou nemá cenu jít rovnou za šipkou. Ze stage 6 byste stejně museli umět asi létat, aby to šlo :D. Uvědomte si, že jdete pro keš, která nemá zrovna lehký terén. Proto když jdete s rodinkou, což až sem je to ještě celkem pohoda (ale na stage 6 si musíte děti hodně hlídat), tak na cestě pro finálku si děti držte opravdu pevně za ruku! K finálce se dá také dostat na loďce. Jinak vám přejeme příjemný zážitek a hodně štěstí při odlovu!V případě problémů pište na kazda.petrik@seznam.cz . Lovu zdar! peaters a Ejdl. Za dodatečně přidané historické materiály děkujeme zmijovkářovi!

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                        

 

 

Additional Hints (Decrypt)

h xnzrah cbq xnzral

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)