Skip to content

This cache has been archived.

zd3n3k: Je čas jít na kutě. Díky všem za návštěvu :-)

More
<

Pohadkova

A cache by zd3n3k Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/09/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


POHADKOVA

Vítejte na keši věnované pohádkám.
Pohádky jsou to, co nás doprovází po celý život od neútlejšího věku. Ať jsme malí nebo velcí, jsou to právě pohádky, co nám dopřávají chvíle pohody.

Touto keší, bych chtěl u vás tuto chvilku pohody navodit. Jedná se o nenáročné luštění, při kterém si poslechnete hudební ukázky z pohádek a následně správně odpovíte na otázku k dané pohádce. U všech otázek budete muset zjistit počet písmen ve jméně či v názvu a následně provést ciferizaci. Po zodpovězení všech otázek, stačí získaná čísla dosadit do vzorečku, vypočítat, ověřit a pádit pro krabičku:-)

Info:
- pokud narazíte na písmeno CH, počítejte jej za dvě písmena

Na úvodních souřadnicích keš nehledejte, nachází se ovšem nedaleko.
Přeji příjemné luštění:-)

1) Zjistěte jména dvou hlavních postav této pohádky. Počet písmen v obou jménech je vaše A.

prehrat

2) Pamatujete si jména dvou princezen (sestry), které v pohádce účinkují? Poradím, že obě se jmenují od A a jsou sobě protiklady. Počet písmen v obou jménech je vaše B.

prehrat

3) Uveďte jméno rozmazlené princezny a jejího nápadníka, jehož hrál zpěvák této ústřední písně, a navíc vše řešil jedině bojem. Počet písmen v obou jménech je vaše C.

prehrat

4) Vzpomenete si, jak se jmenovala princezna v této krásné pohádce? Počet písmen jména princezny je vaše D.

prehrat

5) Zjistěte příjmení pána, který pracuje ve výtopně. Jedná se o hlavní kladnou postavu v pohádce. K tomu dále zjistěte jméno hlavní záporné postavy. Počet písmen v obou jménech je vaše E.

prehrat

 6) Zjistěte jméno zvířecího mazlíčka hlavního záporného hrdiny z pohádky. Počet písmen ve jméně je vaše F.

prehrat

7) Jaký je název této velmi známé a staré pohádky? Počet písmen v celém názvu je vaše G.

prehrat 

8) Zjistěte jména tří neobvyklých ženichů pro princezny v této pohádce. Celkový počet písmen v jejich jménech je vaše H.

prehrat

9) Název této pohádky zná určitě každý, ale nás bude pro výpočet zajímat jméno rozmazlené princezny, kvůli které všichni ráčkují, protože ona to považuje za znamení urozeného původu. Poradím, že ji hrála Dagmar Patrasová. Počet písmen v jejím jméně je vaše I.

prehrat

 10) Z jaké pohádky je tahle velice známá písnička určitě víte. Nás bude ale zajímat, jaká jsou jména králů ze sousedních spřátelených zemí, kteří se svými rádci rozhodli, že jejich děti (princ a princezna) uzavřou sňatek. Spočítejte počet písmen v obou jménech a dostanete J.

prehrat

 11) Písničku umí určitě každý, jaká je to pohádka jistě také víte, ale pro výpočet finálky musíte zjistit jména třech vysloužilých vojáků, kteří tu jsou hlavními postavami, získáte K.

prehrat

12) Znělka vám napoví, jaké pohádce se nyní budeme věnovat. Název už určitě víte, a tak se ptám: Víte, na jaký ostrov se musí hlavní hrdinka vydat pro kouzelné jablko, aby se z jejích synů Karla a Hyacinta staly zpět děti? Pokud jste zjistili název ostrovu a sečetli počet písmen v názvu, máte L.

prehratNyní již stačí spočítat finální souřadnice, na kterých naleznete krabičku:-)

M= (A-B)+E
N=C-D
O=F/3
P=L
Q=G+K
R=B
S=I-H
T=J
U=F+E
V=K-1

N 49° MN.OPQ E 015° RS.TUV

Zde si můžete souřadnice ověřit.

 


Po ověření souřadnic se vám také ukáže hint pro snažší nalezení keše, včetně dalších drobností, které mohou pomoci při lovu.


Všem přeji příjemný lov:-)

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.