Skip to content

Den Gamle Kirkeveien: Ved Brua Traditional Cache

This cache has been archived.

Makuta Teridax: Hei, roamingnotes!

Vi har holdt av dette stedet for denne cachen og hindret andre i å få publisert en cache i området, men vi kan ikke gjøre det for alltid.

Vi har tidligere informert om at den fysiske cachen må sjekkes og/eller at cachesiden må oppdateres. Ettersom det ikke har skjedd noe, er denne cacheoppføringen nå arkivert, slik at andre kan plassere en cache i området.

Hvis du ikke har gjort det allerede, vær snill å sjekke stedet og plukke opp cachen eller eventuelle rester av den så snart som mulig, slik at dette ikke blir liggende ute og ender som søppel.

Hvis du mener jeg har gjort en feil, ta gjerne kontakt. Du finner min e-postadresse på min profilside.

Med vennlig hilsen
Makuta Teridax
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Norge, Svalbard og Jan Mayen

More
Hidden : 5/6/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Kirkeveien mellom Aksnes og Avaldsnes var veien folk gikk, eller kjørte med hest og kjerre i eldre tid da de skulle til Olavskirka på Avaldsnes. I dag er den mest for en sti å regne og av svært varierende kvalitet. Norheim og Spanne Friluftslag har imidlertid lagt mye arbeid ned i utbedring av stien, så fra Vormedalsiden skal det være mulig å ta seg mer eller mindre tørrskodd fram til cachen ved brua. Det er dessuten fullt mulig å gå stisløyfen om Trånefjell og Spannavarden i dette terrenget, eventuelt legge turen via Trodlaskar og Moksheimsskogen. Har du mulighet og anledning til å knipse et bilde i området under ditt besøk, setter jeg pris på om du inkluderer det i loggen din. Legg gjerne ved noen ord om vær og vind og hvilke opplevelser du har hatt på turen. God tur.

Additional Hints (Decrypt)

Haqre oenxr/Orarngu whavcre

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)