Skip to Content

<

Labska kralovna - Myslivec a pytlak

A cache by Ústí n.L. + kiReGPS Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 5/15/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pokračování dětské pohádkové keše Labská královna, tentokráte s podtitulem Putování krajinou Labské královny. Šest multikeší, kde získáš šest klíčů k pohádkovému pokladu. Závěrečná bonusová keš ti vydá poslední sedmý klíč. A sedmička, jak známo, je nejen v pohádkách šťastné číslo.

Kdo získá všech sedm klíčů, je pasován na poutníka krajinou Labské královny a může získat jeden moc krásný geocoin z limitované edice Labská královna.Putování krajinou Labské královny

aneb sedm klíčů k pohádkovému pokladuMyslivec a pytlák


Ve vsi Zubrnice, ztracena v lese, stávala stará hájovna. Hajný a jeho žena se po celý život starali o místní zvěř. Když hajnému táhlo na sedmý křížek, začal za sebe hledat někoho za náhradu. Mnoho mládenců se tam vystřídalo, ale buď nevydrželi těžkou práci a odešli, nebo je hajný našel zastřelené uprostřed lesa. Jednou hajný ženě povídá: „Již nikoho nevezmu, je mi líto těch mladých životů, to snad může být jedině pytlák s očarovanými kulkami.“ Do jizby však náhle vstoupil mladý lesnický učeň, který se hlásil o práci. Hajný jej nechtěl přijmout, ale on se nenechal odbýt. Tak mu hajný v lese ukázal, kde byli mrtví pomocníci pohřbeni. Lesnický učeň si položil klobouk, schoval se a čekal. Když tu najednou přiletí první kulka, pak druhá a pak další. Všechny prostřelily klobouk. Avšak poslední byla skleněná, tuto učeň nabil a naslepo vystřelil. Pak se vrátil do hájovny a hajnému řekl, že pytlák již nikomu neublíží. Náhle z vedlejší vsi přiběhl čeledín, že v jednom stavení našli mrtvého pytláka. Mladý hajný se pak vrátil zpět do Vlach, odkud pocházel. A hájovna? Ta po smrti starého hajného chátrala, až se úplně rozpadla.Jak najít keš?

Motivem pokračování pohádkové Labské královny je putování. Putování krajem, kde se příběhy o skřítcích, mlynářích, nočních lovcích a obrech udály. Putování za šesti klíči, ukrytými v keších a hledání posledního sedmého klíče. Všechny klíče sesbíráš do zvláštního pasu, který je k dispozici v Informačním středisku na dole uvedených souřadnicích.

V Zubrnicích kolem Lučního potoka bývávalo rušno. Nejen že tu vzduchem lítaly pytlákovy očarované kulky, ale bylo tady i mnoho mlýnů. Malá procházka nám ukáže pár místních zajímavých míst. Snad na jejím konci bude i jeden ze šesti klíčů pro bonusovou keš Putování Labské královny...Start     Start - výchozí souřadnice
Prohlídni si pár pěkných mlýnských kamenů a zamiř kolem mlýna po cestě do lesa rovnou na stage 1. Její souřadnice (stejně jako všech ostatních stage) najdeš dole v listingu. Zde najdeš štítek Labské královny s první indícií. Podobně budeš pokračovat dál, až budeš mít pokupě všech šest indícií pro určení souřadnic finální keše. Pokud si na místě nebudeš vědět rady, najdeš dole nápovědu, kde se indície nacházejí.Stage 1     První zastavení (Stage 1)
Na první pohled nic zajímavého. Cesta křižuje trať. Stačí se ale pozorně zadívat směrem dolů, do údolí Lučního potoka. Jsou zde na jednom místě hned tři mlýnské náhony. Ano, tak hustě poseto mlýny to tu kdysi bylo. V letní vegetaci se náhony trochu ztrácejí, ale snad je uvidíš.

Úkol:
Najdi štítek a zapiš si indícii. Pokračuj na další stage...
(štítek nám nějaký nezbeda aktuálně začaroval, pro indícii se koukni do nápovědy)


Stage 2     Druhé zastavení (Stage 2)
Zajímavé zastavení u místního mokřadu. Byl tu i za časů pohádkového hajného a snad tu přetrvá ještě dlouho.

Úkol:
Kolik písmen O je v českém nadpisu informační tabule? Zapiš jako indícii F.


Stage 3     Třetí zastavení (Stage 3)
U mostku nad potokem kdysi stával starý mlýn. Dnes po něm zbyly jen pobořené základy. Vzadu je ještě dobře patrný rybník.

Úkol:
Najdi štítek a zapiš si indícii. Přejdi mostek a za ním se dej vlevo a pokračuj na další stage.


Stage 4     Čtvrté zastavení (Stage 4)
Někde tady tehdá létaly očarované kulky. Dnes je tu jen směrník se třemi ciframi.

Úkol:
Jako indícii C si zapiš poslední pravou cifru ze směrníku.


Stage 5     Páté zastavení (Stage 5)
Zastavení přímo na břehu potoka. i zde jsou vidět náhony bývalých mlýnů. Je tu i informační cedule.

Úkol:
Od čísla v levém horním rohu cedule odečti sedm a zapiš si jako indícii D.


Stage 6     Šesté zastavení (Stage 6)
Víš jak vypadá píďalka? Tady stromy vypadají jako obří píďalky a tisknou se jeden k druhému.

Úkol:
Najdi štítek na píďalkovitém stromu a zapiš si poslední indícii. Teď už snadno dáš dohromady souřadnice finální skrýše.


Finál     Finální skrýš
Pokud máš pohromadě všechny indície AF, můžeš sestavit souřadnice finální skrýše. Je to už velmi jednoduché. Keš najdeš na souřadnicích:

N 50° 38.ABC E 014° 13.DEF


V keši je kromě logbooku i razítko s klíčem. Otiskni si ho do pasu na důkaz, že jsi keš našel. Na deskách logbooku najdeš indícii na bonusový poklad Putování krajinou Labské královny. Nezapomeň si ji zapsat!
Přímé odkazy na další keše série:


Vítovský poklad Dobří skřítci z Němčí Noční lovec Klíšský skřítek Silný mlynář O obrovi


Podle platných pravidel jsou razítka i pas pouze jako nepovinná podmínka odlovu bonusového pokladu. Ale hra je hra...Number of visits - pocet návštev listingu(filtrovány opakované prístupy)
Státy, odkud byla stránka navštívena

Additional Hints (Decrypt)

fgntr 1: cenmrp irqyr cenmph (N wr frqz)
fgntr 3: an prqhyv, qrgv ub anwqbh uarq
fgntr 6: qbyr an xzrav
svany: zrmv ibqbh n abunzv

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

361 Logged Visits

Found it 339     Didn't find it 1     Write note 11     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 4     Owner Maintenance 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 47 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.