Skip to content

<

MMPWT 01

A cache by GEOrgetom Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/16/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Radi bychom vas pozvali na loveckou vypravu spojenou s prijemnym vyletem po okoli Zdaru nad Sazavou. Nikdo uz dnes zrejme nezjisti, kdo poprve nazval Zdarske vrchy Opicimi horami, ale tato vystizna prezdivka jasne odkazuje na nestabilni a nevypocitatelny charakter pocasi, ktere pri trose stesti prostrednictvim naseho Power Trailu zazijete i vy. Celkova trasa meri cca 20km a po celou dobu se budete pohybovat po lesnich ci polnich cestach, urcita cast kopiruje i asfaltove cyklostezky. Nejsnaze tuto serii zrejme odlovite na kole (i kdyz ne silnicnim!!!), jsou tu vsak mista (ne moc), ktera bude zrejme lepsi prevest pesky, protoze zvlaste po desti muze byt cesta misty blativa. Ani pesi turiste ale rozhodne nebudou litovat; dobrodruzi se mohou vydat primo za sipkou, nicmene doporucujeme drzet se cest.

Trasa Power Trailu je navrzena tak, ze na nekolika mistech prechazi hlavni silnici, takze pokud z duvodu celkoveho telesneho vycerpani, nahle zmeny pocasi (velmi pravdepodobne) ci uplne opilosti nebudete chtit pokracovat, muzete vyuzit techto "unikovych" mist a vydat se primo po silnici zpet smerem na Zdar nad Sazavou. Vzhledem k profilu trati hodne doporucujeme jeho absolvovani ve smeru vzestupneho cislovani, takze zacinat na cisle 01 a koncit cislem 54. Timto smerem plati hinty (vlevo/vpravo!!!) a take jsou v tomto smeru idealne rozmistene obcerstvovaci stanice (at uz se jedna primo o hospody anebo o svym zpusobem specificke zarizeni zvane Vagon).

PRIJEZDOVA CESTA - cela trasa tvori okruh, ktery zacina i konci ve stejnem miste, na tomto miste (viz waypoint) je pomerne velke parkoviste, na nemz lze legalne zaparkovat. Nemusite se tedy bat projet autem v Hamrech nad Sazavou pod zeleznicni trati a pokracovat po asfaltce mezi poli az na zminene parkoviste, nebot zakaz vjezdu je az dale v lese.

K SAMOTNYM KESIM je nutne rict snad jen to, ze vsechny jsou uplne stejne a ze jsme se snazili zachovat i zpusob jejich ulozeni tak podobny, jak to jen slo. Kesky jsou umistene vyhradne na stromech do 10m od cesty, pokud neni uvedeno jinak tak na smrku, a to co nejnize (treba i v korenech stromu).

Jak sami zjistite, velka vetsina kesi je umistena v hustem lesnim porostu, a i kdyz jsme zamereni provadeli pomoci 3 ruznych GPSek a behem 2 ruznych vikendu, v nekterych pripadech jsme zaznamenali odchylku i 48m. Z tohoto duvodu je tam, kde jsme to povazovali za nutne, ulehcena identifikace spravneho stromu pomoci bile stuzky umistene v cca 2,3 metrech nad zemi kolem kmene stromu. OVSEM POZOR!!!! Stuzka nikdy neni umistena primo na strome, na kterem je kes, ale na strome vedlejsim, zpravidla (i kdyz ne vzdy) nejblizsim a pravidlem je, ze mezi ostuzkovanym stromem a stromem s kesi neni uz zadny dalsi strom. Vseobecny FOTOHINT, ktery tady v listingu najdete, vam prozradi vic a pri hledani rozhodne doporucujeme postupovat dle hintu jednotlivych kesi (jsou pomerne dost popisne, takze vam hledani take ulehci).

!!! Kesky jsou v zime pri napadanem snehu TEMER NEODLOVITELNE !!!


Na zaver vas chceme poprosit, abyste krabicku vraceli zpet presne do drzacku, ve kterem jste ji nasli (radeji s ni nechodte moc daleko od mista ulozeni, protoze samotny drzak neni pak lehke najit) a abyste byli maximalne ohleduplni k logbookum a prostorove omezili vas log na nutne minimum. Udrzba teto serie je casove pomerne narocna a autorum timto situaci hodne ulehcite - DIKY!!!


Posledni prosba se tyka pripadnych reklamaci nebo oznameni chybejicich kesi ci popsanych logbooku. Vzhledem k mnozstvi logu, ktere dostavame, prosim smerujte tyto informace vzdy do logu k cislu 01, i kdyz se to tyka treba i jakekoliv jine kese. Zajistite tak svemu snazení maximalni pozornost. Diky a LOVU ZDAR.POZNÁMKA 04.04.2021

Když jsme tuto sérii před 9 lety zakládali, naší hlavní snahou bylo přivést Vás do úžasné krajiny a pozvat na přiměřeně dlouhou a naprosto nenáročnou procházku zdejšími hustými, vysokými a hlubokými lesy. Celá trasa byla pohodlně průjezdná jak pro kolo, tak i pro kočárek. BOHUŽEL však kůrovec pro tuto hru nemá úplně pochopení a v důsledku jeho intenzivního nezřízeného působení se tak charakter lesa totálně proměnil. Tak moc, že jsme cestu nepoznávali při jarní údržbě ani my, kteří ji obcházíme již 9 let. Více než lesem vede teď trasa vytěženými mýtinami pokrytými pařezy a větvemi. Pohodlné a pevné lesní cesty nám lesní těžká technika proměnila v místy bažinatý terén, v němž 10-15cm bahna, zvláště teď na jaře, není vůbec výjimkou. Píšeme to zde hlavně proto, aby současní návštěvníci věděli, že všechny pařezy, na nichž teď nacházíte naše keše, bývaly ještě před rokem vysoké mohutné smrky, cesty plné bahna s vyjetými kolejemi od harvestorů byly lesní stezky vhodné i pro trekové či dětské kolo. A také že pokud nebude zrovna delší období sucha, není dobré vyrazit na odlov v teniskách.


Abychom minimalizovali škody, chystáme v létě poněkud "drastičtější" údržbu, v jejímž rámci bude uložení některých keší v mezích možností posunuto a změněno, případně bude lehce obměněna i celá trasa. Jelikož jsme však zároveň svázaní i pravidly CHKO, budou to jen takové změny, které nám "legislativa" dovolí.


Additional Hints (Decrypt)

cenin, oevmn, cragyr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.