Skip to content

TURAIDAS LAPENE / Pergola [BYOP] Mystery Cache

Hidden : 05/23/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[LAT]: Dotajās koordinātēs atrodas Turaidas ielas lapene. [ENG]: In the given coordinates is located Turaidas street pergola.

aes59c2c0f8xoxwhiec.jpg

 

[LAT]: Kādreiz par vienu no Jūrmalas simboliem kalpoja skaistas baltas lapenes. Šis simbols bija tik populārs, ka tas tika izmantots dažādos suvenīros Image . Tādas lapenes Jūrmalā bija uzstādītas daudzās vietās, tagad ir palikušas tikai pāris un arī tās, diemžēl, neviens nekopj un vasarā tās pārvēršas par miskastēm. Vecie jūrmalnieki atminas, ka agrāk apkārt lapenei viss bija labiekārtots, lai cilvēki varētu uzkāpt augšā, pasēdēt un atpūsties. Uz turieni veda šūnakmens celiņi ar ornamentiem un kāpnītes. Pirms dažiem gadiem pie lapenes uzsākās izrakumi, kuru rezultātā tagad daļēji var redzēt šos celiņus.

[RUS]: Это всем известный символ Юрмалы. Кoгда-то такие павильоны были весьма распространённым явлением и даже были сувениры в виде этой беседки Image .

[ENG]: The beautiful white pergola was once a one of the symbol of Jurmala. This symbol was so popular that it was used by a variety of souvenirs Image. A pergola in Jurmala was installed in many places, now there remained only a few and unfortunately no one not caring for them.

[LAT] Lai atrastu slēpni, ir jānoiet +- 40 metri no lapenes uz jūras pusi, tad, kreisajā pusē apskatot gadus 2 iepriekš atklātus izrakumus, apstāties pie senlaicīgām trepītēm uz platformas. Pagriezties pa kreisi un paiet dažus metrus līdz platformas galam (tur būs koks ar sarkanu cauruli). Veiciet 2 soļus pa kreisi, lejā. ;)

[ENG] To find the cache you have to go +- 40 meters from pergola toward the sea, then, looking at the 2 years ago opened excavations on the left side, then find there old down stairs. Stop there on that platform. Then turn to left and some steps to the end of this platform (there will be tree with red tuba), then make 2 steps to the left, look down;).


 

Good luck!

 

[ENG]: Photologs and cache location pictures DO NOT add to your log (send me to the e-mail). While taking cache please be aware of the mugglers. And please put the cache back the same as you took it. [LVA]: Fotologus, kā arī galavietas bildes lūdzu savam logam NEPIEVIENOT (sūtiet tos uz manu e-pastu). Paņemot un noliekot slēpni vietā, lūdzu pārliecinieties, ka Jūs nenovēro!!! Tāpat pārliecinieties, ka slēpni noliekat vietā precīzi tāpat un tur pat, kur to atradāt!!!

 

 

Apsveicu ar:
FTF SaNkO
STF anoksimus
TTF ronalds.k & Agnese L.-S.

Additional Hints (No hints available.)