Skip to Content

<

Top Secret

A cache by Lubani Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/12/2012
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Top Secred je mystery kes o utajovanem projektu s nazvem vojenska varianta, která proveri Vase zkusenosti z jinych podobných mysterek, postrehy v listinzích, zkusenosti s internetem a siframi. Casová nárocnost Vám zabere necelou hodinu. Pevne doufám, ze si zjistování indicií i odlov plne uzijete a preji mnoho zdaru. Prosím o dodrzování bezpecnosti a nepohybujte se v blízkosti kolejiste.

Top Secret

 

Proc?, sám nevím. Nikdy jsem minulému rezimu moc nerozumel, ale ríkalo se, ze je to prísne tajné a co?. Výhybka z zeleznicní vlecky vojenského opravárenského závodu do trate smerem na Prostejov.

Trochu z historie .

Letiste ve Stichovicích je v provozu od roku 1937. Vzlétali odtud muzi, kterí pak za druhé svetové války bojovali v RAF. Nemci za okupace zacali letiste rozsirovat a budovat zde nové objekty. Nekteré z nich stojí a slouzí dodnes v areálu nynejsí firmy Forte a.s.

Dalsí letecký a hlavne skolící provoz pak na letisti zapocal v roce 1946 a jen do roku1950 zde bylo vyskoleno pres 400 pilotu. Jistou pikantérií komunistického rezimu byl zdejsí výcvik Indonézanu, který skoncil v roce 1960. Pak následovalo období, kdy vlastní letistní plocha slouzila pouze jako zálozní, areál letiste byl prebudován na Vojenský opravárenský závod.

Prumyslovému vyuzití slouzí areál dosud. Od devadesátých let má vzletová a pristávací dráha statut neverejného civilního letiste. Není bez zajímavosti, ze jeste před deseti lety na plose zili vzácní sysli. Podle tvrzení vzduchoplavcu vsak uz zmizeli.

Pouzito ze zdroje: http://prostejovsky.denik.cz

Za pomoc a cenne rady dekuji Marram´s a dik patri i za betatest ThomasPV´s

 

Nebudu se dál rozepisovat. O historii píse velice vydarená tradicka „Letiste Stichovice“ na adrese: http://coord.info/GC1BBQB

 

Pokud se pro nasi mysterku vydáte autem tak pouzijte k zaparkování waypointu uvedeného níže a dál vyuzijte cyklostezky.

 

Úvodní souradnice Vás zavedou k místu kde vedle kolejí vedoucích do Prostejova bývala slozená výhybka. Podobne jak na obrázku.

 

 

Když se podíváte smerem ke Kostelci uvidíte jak mnoho lidí ríká „semafor“. My tomuto stozáru s peti svetly budeme ríkat návestidlo a presneji vjezdové návestidlo to dovoluje vjezd do stanice. Naproti Vám muzete videt trpaslicí návestidlo a kus nedokonceného kolejiste. V ZÁDNÉM PRÍPADE SE NEPRIBLIZUJTE KE KOLEJÍM A UZ VUBEC NEVSTUPUJTE DO KOLEJISTE. Vse muzete videt na prilozených fotografiích.

 

 

 

Smerem na Prostejov vidíte dalsí návestidlo tomu se ríká predvest a ta predvestí jaký znak lze ocekávat na vjezdovém návestidle aby strojvedoucí mohl vcas reagovat. Nyní jsme u první zajímavosti, na zdejsích regionálních tratích má predvest dve svetla tato jich má pet jako vjezdové návestidlo.

 

 

Dál smerem na Prostejov v blízkosti mnou uvádeného místa k parkování vidíte dalsí návestidlo se dvema svetly a otocené do pole. Jsme u dalsí zajímavosti – predvest pred predvestí?, to normálne nevidíte a proto je otocené a kdysi bylo oznaceno na stozáru pod svetly dvema zkrízenými latemi bílé barvy ve tvaru X, coz znamená návest „neplatné návestidlo“.

 

 

Ted si ríkáte proc ten drázní výklad?. Odborníci mi prominou jeho strohost, ale chtel jsem terminologii podat ostatním co nejjednoduseji. Toto krátké proskolení jste musely podstoupit aby jste jednoduseji pochopily nac tu tedy bývala ona slozená výhybka.

 

Když jsem jako elév nastoupil po vyucení k CSD zajímal jsem se proc tu jen tak lezí. Postarsí kolega od tratové distance mi prozradil ono státní tajemství. Jelikoz tu výhybka uz asi sedmým rokem není a po nedávné obnove trate Ptení – Prostejov se zde jezdí i po kolejích beze styku, tak není jak výhybku namontovat, a proto snad mohu státní tajemství zverejnit.

Výhybka tu byla pro zachování funkcnosti jízd vojenských transportu do a z Prostejova v prípade napadení státu. Dá se predpokládat ze kostelecké nádrazí jakozto kazdý dopravní uzel by bylo bombardováno s urcitou prioritou. Nastoupila by ceta tratových delníků, kterí by výhybku propojily s tratovou kolejí (to delávaly dríve v rámci cvicení CO v plynových maskách pod hlavickou „prísne tajné“ nekolikrát) a transport by jiz nezajízdel az na nádrazí. Návestidla by zmenila svoji prioritu a kdyz to vezmu od Prostejova, tak neplatné návestidlo by bylo predvestí, predvest by byla cestovým návestidlem (proto tech pet svetel) a trpaslicí návestidlo by bylo odjezdovým návestidlem na Prostejov. Zbylé, nyní vjezdové návestidlo by svoji funkci nemenilo. A obsluha vojenské vlecky by tak zustala zachována.

Doufám, ze k bombardování nádrazí nedojde, protoze by se nemel kdo starat o kesku a preji snadný odlov po príjemné procházce kol nasí cyklostezky.

O kesi.

K získání finálních souradnic budete potrebovat predpis pro pouzívání návestí pri organizování a provozování drázní dopravy SŽDC D1. Jak a kde si jej zaopatríte je jen na Vás. Zde budete hledat císla clánku.

Pro lepsí pochopení uvedu príklad:

1336. Návest Tratová rychlost (bílá, na delsí strane postavená obdélníková

deska a na ní cerné císlo s bílými odrazkami) prikazuje strojvedoucímu vedoucího

hnacího vozidla neprekrocit rychlost udanou císlem od tohoto návestidla

rychlostníku N.

 

Císlo clánku na který tato návest odkazuje je 1336.

 

 

 

A = císlo clánku „Návest Stanoviste samostatné predvesti“ – deska pred predvestí na obrázku v listingu.

 

B = císlo clánku „Návest Neplatné návestidlo“ – neplatné návestidlo v listingu.

 

N49° 30,(A+12):5

 

E017° 04,(B-A+7):2

 

Nezapomínejte na podrobnosti v listingu, ctete pozorne. Někomu stačí obrázky jiný potřebuje navštívit nejaké související webové stránky a další si vystací s googlem.POZOR jde o kes s vojenskou tematikou a tak se nelekejte podminek okolo.I nasi ochranci miru si mnohokrat nestlaly na ruzich. Jeste jednou pripominam, ze jde o vojenskou tematiku a tak i nejaka ta sifra a pomucka (zrcatko) k tomu patri.

Dekuji a preji hezký lov.

 

 

FTF - (po 2´54") zir37

STF - (po 5´35") Tomas451

TTF - (po 8´14") Samotahir

 

Dekujeme za prohlédnutí listingu, jste -[CNW:Counter]- návstevník.

 

Additional Hints (Decrypt)

[Vse potrebne je v listingu.Pristupujte vyhradne od cyklostezky!!!]
1- Mn mqv, zntarg
2- Mn qehulz, cbhmvw mepngxb
3 svany- Cbxeriav oengev

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

227 Logged Visits

Found it 212     Didn't find it 2     Write note 7     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 18 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.