Skip to content

<

Brdo

A cache by madbin Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/18/2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keška vás zavede na nejvyšší vrchol Chříbů - Brdo (586 m n.m.), odkud jsou díky zdejší rozhledně, překrásné výhledy.

Brdo

Původně na vrcholu stávala vysoká dřevěná rozhledna, která ovšem koncem 70. let dosloužila. V roce 2004 byla na vrcholu otevřena nová kamenná rozhledna, vysoká 24 m. Jako stavební materiál byl použit pískovec z nedalekých Žlutav. Z rozhledny můžete dohlédnout kromě samotných Chřibů také na Roháče, Malou Fatru, Jeseníky, Beskydy, Vsetínské vrchy a Malé či Bílé Karpaty.

Nejvhodnější přístup na Brdo je buď po červené turisticke značce z Bunče nebo po zelené z Roštína.

Tato kešule navazuje na již archivovanou krabičku GCPQER. Při odlovu buďte maximálně opatrní, na vrcholu je po celý rok velký mudlo-provoz. Prosím také o důkladné maskování, ať nám krabka dlouho vydrží.

Otevírací doba rozhledny
duben, květen, září, říjen - sobota, neděle 10 - 16 hod.
červen - středa až neděle 10 - 16 hod.
červenec, srpen - denně 10 - 18 hod. listopad - víkendy za pěkného počasí (info tel. 607870392)

České kopečky

Odkazy:
Brdo
Virtuální výhled
www.chriby.cz

P.S. Tohle místo má pro mne zvláštní kouzlo a je to i taková malá kronika mého kačerského života. Byla to moje vůbec první keš, kterou jsem v životě hledal a tehdy co by ještě úplný zelenáč nenašel :-) Na silvestra 2011 jsem zde oslavil svou jubilejní 7000 keš v podobě eventového výšlapu a nyní v době zakládání jsem těsně před nálezem s pořadovým číslem #8000 :-)

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.