Skip to content

jizda Kolesovkou Event Cache

This cache has been archived.

kstavk: a hup do archivu...

More
Hidden : Saturday, 25 August 2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Projížďka parní lokomotivou po „Kolešovce“ – 25.8.2012

..

KOLEŠOVKA:
V sobotu 15. září roku 1883 byla společností Buštěhradské dráhy uvedena do provozu železniční trať Krupá - Kolešovice. Trať v délce 12 kilometrů, kterou nikdo nenazve jinak než "Kolešovka", byla původně vybudována pro nákladní dopravu cukrové řepy, uhlí a chmele. Celou svou délkou totiž prochází státem vyhlášenou Rakovnickou chmelařskou oblastí. V roce 1923 byla Kolešovka zestátněna a 10. 12. 2006 na ní byla takřka v tichosti zastavena pravidelná železniční doprava. V období sklizně chmele přepravovaly speciální vlaky, čítající kolem 15 velkých osobních vagonů tažených dvěma parními lokomotivami, do dvou významných center chmelařské oblasti Kněževsi a Kolešovic celé tisícovky česáčů chmele.

..

Od 7. července 2007 je na trati mezi Lužnou u Rakovníka a Kolešovicemi provozována muzejní železnice v sezónním provozu (červenec - srpen), příležitostné jízdy parních a motorových osobních vlaků s návazností na významné regionální a nadregionální akce. Muzejní železniční dopravu na trati provozuje společnost HERKULES KHKD s. r. o. (http://www.khkd.cz/ ) Součástí Kolešovky je Vlečka Kněževes s výstavou unikátních historických vozidel ve vlastnictví HERKULES KHKD. Významným turistickým cílem na trase muzejní železnice je Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka, největší toho druhu v Čechách, na Moravě a Slezsku.

..

..

Organizační poznámky k eventu:

* odjezd je dle jídního řádu z nádraží Lužná u Rakovníka – vlak v 9:52

..

..

zpáteční jízdné je 120 Kč, děti do 10-ti let a důchodci polovic, rodinná (2+2) jízdenka 300 Kč + 20 Kč/osoba za rezervaci vagónu
* platba se provádí předem. Info k platbě pošlu mailem

..

poznámka 1: – NUTNOU PODMÍNKOU KONÁNÍ EVENTU JE PŘIPOJENÍ ZVLÁŠTNÍHO VAGÓNU K SOUPRAVĚ. TEN NÁM PŘIPOJÍ POUZE V PŘÍPADĚ, ŽE OBJEDNÁM 60 MÍST!. Čili pokud zaplníme 60 míst, bude pro nás připojen zvláštní vagon – podmínka RW pro publikaci eventu! PS - jinak vlak má i normální vagóny, čili pokud by se někdo náhodou "nevešel" místo bude i v jiných vagónech!
poznámka 2: – hodinovou zastávku v Kněževsi lze využít k prohlídce výstavy historických vozidel KHKD – vstupné 50,-; děti do 10-ti let 25,-; rodinné (2+2) 125,-. Na základě dotazů: děti do 3 let zdarma, čistotné a ukázněné psy vozí taktéž zdarma.

kstavk
koralek1528
milanncz
jiri.lib
jiri.lib
phoebe.L
drowned
drowned
drowned
drowned
lucky & spol
lucky & spol
stanny_tigo
stanny_tigo
mildapajda
mildapajda
mildapajda
mildapajda
kstavk
kstavk
mayka
mayka
vanky
vanky
VK_stahlavy
VK_stahlavy
VK_stahlavy
hloupyhonzaCZ
účakúča
krikava.r
krikava.r
vanky
bubu1623
bubu1623
farmak
vanky
pizduchove
pizduchove
pizduchove
pizduchove
fiksici
fiksici
fiksici
fiksici
aja147
pizduchove
ludvajs64
ludvajs64
ludvajs64
milanncz
berunda
berunda
berunda
berry72
berry72
berry72
berry72
bady13
bady13
raraku
Zaplaceno k 14.8.2012

GC3PA0V - jizda Kolešovkou

Additional Hints (No hints available.)