Skip to content

This cache has been archived.

Alex Reviewer: Archivace listingu keše...

Alex Reviewer - reviewer pro ČR

More
<

Zeleznicni prejezd

A cache by motzol Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/09/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš Vás přivede k jedinému přejezdu na prvním koridoru v Pardubicích. Jejím cílem je upozornit na nebezpečí, které se snadno může stát i Vám. Na přejezdech ročně zemře zbytečně několik lidí.

Definici železničního přejezdu naleznete zde: link
Tento železniční přejezd není až tak nebezpečný jak se o něm mluví, jen je zapotřebí dodržovat předpisy.

ZÁKON o silničním provozu nám říká:

§28 (1) Před železničním přejezdem si musí řidič počínat zvlášť opatrně, zejména se přesvědčit, zda může železniční přejezd bezpečně přejet.

§28 (2) Vozidla se před železničním přejezdem řadí za sebou v pořadí, ve kterém přijela. Nejde-li o souběžnou jízdu nebo o jízdu podle §12 odst. 2, smějí vozidla přejíždět přes železniční přejezd jen v jednom jízdním proudu.

§28 (3) Ve vzdálenosti 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 km.h-1. Svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, smí 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 50 km.h-1. Při přejíždění železničního přejezdu nesmí řidič zbytečně prodlužovat dobu jeho přejíždění.

§28 (4) Dojde-li k zastavení vozidla na železničním přejezdu, musí jeho řidič odstranit vozidlo mimo železniční trať, a nemůže-li tak učinit, musí neprodleně učinit vše, aby řidiči kolejových vozidel byli před nebezpečím včas varováni.

§28 (5) Před železničním přejezdem, u kterého je umístěna dopravní značka "Stůj, dej přednost v jízdě!”, musí řidič zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má náležitý rozhled na trať.

§29 (1) Řidič nesmí vjíždět na železniční přejezd:
a) je-li dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
b) je-li dávána výstraha přerušovaným zvukem houkačky nebo zvonku přejezdového zabezpečovacího zařízení,
c) sklápějí-li se, jsou-li sklopeny nebo zdvihají-li se závory,
d) je-li již vidět nebo slyšet přijíždějící vlak nebo jiné drážní vozidlo nebo je-li slyšet jeho houkání nebo pískání; toto neplatí, svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
e) dává-li znamení k zastavení vozidla zaměstnanec dráhy kroužením červeným nebo žlutým praporkem a za snížené viditelnosti kroužením červeným světlem,
f) nedovoluje-li situace za železničním přejezdem jeho bezpečné přejetí a pokračování v jízdě.

§29 (2) V případech uvedených v odstavci 1 písm. a), b) a c) smí řidič vjíždět na železniční přejezd pouze tehdy, jestliže před železničním přejezdem dostal od pověřeného zaměstnance provozovatele dráhy k jízdě přes železniční přejezd ústní souhlas. V tomto případě je řidič povinen řídit se při jízdě přes železniční přejezd pokyny pověřeného zaměstnance provozovatele dráhy. Pověřený zaměstnanec provozovatele dráhy je povinen se na požádání řidiče prokázat platným pověřením provozovatele dráhy.

POZOR pokud jdou závory nahoru stále svítí červené výstražné světlo!

Na tomto přejezdu je běžné vidět jak hlavně cyklisti vjíždějí na přejezd ještě před tím než se otevrou závory. Několikrát jsem i viděl, jak závory ještě ani nevyjeli na horu a hned se spustily zpět dolů.
Auta zase dělají tu věc, že vyrazí ve třech najednou. Přitom bezpečně se za přejezdem vejdou jen dvě.
Pokud nedodržujete tyto předpisy můžete pak dopadnout takto:


 
 
Video naleznete zde: video1 a video2

A jak na keš? Ta se nachází poblíž zmíněného přejezdu. Vracejte ji opatrně zpět tak jak byla a pozor v místě se pohybuje spousta mudlů, kteří Vás můžou poměrně rychle překvapit. V žádném případě nevstupujte do kolejiště.

Keš bude zatím určená premium only. Pokud jí najde někdo bez tohoto členství, log samozřejmě uznám. Pro začátek jsem chtěl jenom zamezit velkému počátečnímu náporu kačerů.
Do logu pak můžete napsat, jestli jezdíte, nebo chodíte přes přejezdy vždy tak jak se má, nebo jestli jste neviděli někoho, jak se pohybuje nebezpečně přes přejezd.

Na závěr chci jen upozornit, že tato keš je dobrovolná a tudíž nikoho nenutím jí lovit.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.