Skip to Content

This cache has been archived.

junet: Jé Honzíku vrele Ti dekuji za pripomenutí, já te nemít tak nevím co si pocnu, máš naprostou pravdu event by se mel v rádu pár týdnu archivovat. Kaji se a ciním ihnet nápravu.
Ješte jednou Jene dekuji [:D]

More
<

Setkání na Trojmezí

A cache by junet Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 22 September 2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Trojmezí, čili místo kde se sbíhájí hranice třech státu Česka, Slovenska a Polska, se nachází 1,5 Km od centra obce Hrčava. Jedná se o jedno ze čtyř trojmezí, které má Česká republika, tohle nejmladší vzniklo rozdělením Československa na dva samostatné státy 1.1.1993.

Trojmezní bod se nachází ve strži koryta potůčku hluboké 8 m a široké 34 m a je středem kružnice opsané vrcholům rovnoramenného trojúhelníka. Vrcholy trojúhelníku tvoří 240 cm vysoké žulové monolity. Při jejich stavbě 22.6.1995 byly do podstavců uloženy v kovových pouzdrech pamětní dokumenty - různé listiny, tehdejší noviny a mince.

Nedaleko Trojmezí je hranice dvou historických regionu Těšínské Slezsko (v České republice a v Polsku) a Kysuce (na Slovensku). Trojmezí vzniklo formálně až v roce 1993 po rozpadu Československa. Do prosince 2007 zde byl trojitý hraniční přechod.

Event proběhne v 13:30 22. Září 2012


V rámci konání eventu budou vydány eventové CWG.
Prosím sledujte listing, můžou se zde vyskytnout informace o změnách.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.