Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Logo

Logo

HC Stadion Litoměřice je hokejový klub z Litoměřic, který hraje 1. hokejovou ligu v České republice. Klub byl založen v roce 1949 pod názvem Radobýl Litoměřice. Od roku 1957 účastník 2. hokejové ligy. V nejvyšší ligové soutěži působil klub v sezónách 1961/62 a 1963/64 s bilancí 64 utkání, 18 vítězství, 7 remíz a 39 porážek, skóre 240:370.

V roce 2008/09 hrály Litoměřice 2. národní hokejovou ligu. V základní části obsadily 14. místo a v play-off se dostali až do čtvrtfinále ale tam je vyřadil tým Hockey Club Tábor. V sezóně 2009/10 se klub probojoval do 1. národní hokejové ligy s tím, že v Litoměřicích zároveň mohou od května 2010 používat nově rekonstruovanou Kalich arénu.

V sezóně 2010/2011 obsadily Litoměřice 13. příčku, takže nehrály play-off ani play-out. V následující sezóně 2011/2012 skončily Litoměřice po základní části 1. národní hokejové ligy na 9. místě a tak se těsně neprobojovaly do play-off, ale v play-out se v 1. lize udržely. Před sezónou 2012/2013 navázaly spolupráci s HC Sparta Praha.

Mezi slavné odchovance klubu patří například vítěz Stanley Cupu Martin Škoula, olympijský vítěz Milan Hnilička nebo dvojnásobný mistr České republiky Petr Přikryl, který u týmu nyní působí jako brankař i generální manažer.

Hymnu HC Stadion Litoměřice složili Lou Fanánek Hagen a Rosťa Cerman.

V případě zápasu, který probíhá většinou ve středu nebo v sobotu (17:00 - 20:30), je zde přemudlýno. Proto doporučujeme odlov v jinou dobu nebo pár minut vyčkejte, než se místo odmudlí a skončí přestávka nebo začně zápas.