Skip to content

DDT - Hantumhuizen Multi-Cache

This cache has been archived.

jeroen78: I.v.m. werk, en helaas het grote probleem dat ik dan niet de zorg eraan kan verlenen die nodig is, gaat de serie langzaam het archief in. Waaronder deze.

Tevens is de cache al een paar keer verdwenen, wat de keuze dan enigszins verzacht voor me.

Eventueel bonusgetal staat op de betreffende pagina.

More
Hidden : 10/24/2012
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Dongeradeel's Dorpen Tocht - Hantumhuizen


Deze serie is gelegd met toestemming van de Gemeente Dongeradeel, waarvoor dank.

Vergeet bonusgetal/vraag niet, zodat je ook de bonus kan vinden



De gemeente Dongeradeel is gelegen in het noordoosten van de provincie Friesland. Het telt ongeveer 25.000 inwoners verdeelt over een oppervlakte van bijna 267 km2.

de hoofdplaats is Dokkum, welke behoort tot de Friese 11-steden.

de huidige gemeente is ontstaan door een samensmelting van de gemeenten Oost- en Westdongeradeel en de gemeente Dokkum tijdens de gemeentelijke herindeling in 1984.

Naast Dokkum bestaat de gemeente uit een zestal grotere dorpen en een 20-tal kleinere dorpen. Tevens bevindt zich het veer naar Ameland zich in Holwerd.

Hantumhuizen



Zoals de naam al aangeeft, zijn dit huizen bij Hantum. Het dorp is in de middeleeuwen ontstaan op een hoge terp. De terp is in 1891 grotendeels afgegraven.

Van de stinzen die in het dorp hebben gestaan, is alleen Poptastate overgebleven, een laat achttiende-eeuwse kop-hals-rompboerderij.

In Hantumhuizen is een 13e-eeuwse kerk, een van de mooiste exemplaren van de romano-gotische bouwstijl in Friesland. De romano-gotiek is een stijl, die in de periode tussen 1225 en 1350 vooral in Groningen populair was.

De Hervormde kerk van Hantumhuizen draagt alle kenmerken van deze overgangsstijl wat betreft kraalprofielen, vlechtwerk en koepelgewelven. De kerkruimte wordt overdekt door drie koepelgewelven zonder ribben, die op pijlers rusten, die op kleine afstand van de buitenmuur staan. Heel aardig zijn de ornamentale schilderingen.

Tegen een pijler aan de noordkant is een epitaaf (grafteken) geplaatst voor Pybo van Emingha en Biueck Sioerda (1563).

Samen met Wetsens behoorde Hantumhuizen in de 13e eeuw tot de dorpen met de meest ontwikkelde cultuur in Europa. In deze dorpen werden munten geslagen en had de Friese adel een belangrijk aandeel in kruistochten en in het kerkelijk bestuur van Nederland en Duitsland.

Wapen


Rechtsgeschuind van zilver en sinopel; over alles heen een kerk van keel, de toren naar links gewend.

Oorsprong/verklaring :
De schuine verdeling is een verwijzing naar de voormalige gemeente Westdongeradeel. De kerk is de plaatselijke kerk. Deze kerk dateert uit de 13e eeuw en wordt beschouwd als een belangrijk monument.

De cache


De bedoeling is om op bovenstaand coordinaat je auto te parkeren en dit tochtje door Hantumhuizen te lopen.
Tussen elke foto kom je een vraag tegen die al lopende moet beantwoorden. Aan het eind heb je de antwoorden nodig om tot de eindlokatie te komen.

Tussen 1 en 2: Hoeveel gehalveerde bomen tel je?= A
Tussen 2 en 3: Hoeveel witte refelctorpaaltjes kom je tegen?= B
Tussen 3 en 4: Welk dier zit vast op het hek?= C
Tussen 4 en 5: Hoeveel bruggetjes passeer je?= D
Tussen 5 en 6: Uit welke eeuw stamt dit gebouw?= E
Tussen 6 en einde: Hoeveel gemeentebanken tel je?= F

Elk antwoord dient herleid te worden tot 1 cijfer.

De cahe kan je vinden op:

N53 22.BAF / E005 59.(B+C)(E+F)D



Vergeet niet het mogelijke bonusgetal te noteren!

Additional Hints (Decrypt)

onaxwr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)