Skip to content

This cache has been archived.

Paradiser: Crescendo:
Archiv!
Archiv!
Archiv!
Chci už jen -
archiv!!! [:D]

Neplacte, po znovuobnovení funkce vašeho sluchového nervu a sebevedomí našeho zpeváka se treba ješte nekdy USLYŠÍME [}:)]

Mejte se fajn a hezké Vánoce!

Za Paradiser, GGM, NvN atd.
wenny / wmh

More
<

Prapodivni Slimaci

Hidden : Friday, 07 December 2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Upozornění : Vzhledem k nevyhnutelné "generační obměně" v geocachingu (jinými slovy: cca 80% organizátorů tohoto eventu (1) se již geocachingu aktivně nevěnuje, případně je ve stavu eufemisticky nazývaném "geodůchod" (2) a celkové geocachingové reálie se také s přibývajícími lety mění; proto byl pro tento listing (3) vypracován poznámkový aparát (4), aby tento text byl aspoň zčásti srozumitelný a pochopitelný pro naprostou většinu těch, co ho vůbec budou číst...

Historické okénko (5)
V dnes již téměř neznámém sporu zapomenutého akademika Trnky a slavného profesora Kubíka - jakožto hlavního odborníka na výklady a biografii Potulného vypravěče (6) - svého časy zaplály mocné emoce a nutno dodat, že celý tento odborný spor by si jistě profesor Kubík, jinak vážený a uznávaný odborník, rozhodně za rámeček nedal.
V tomto tzv. "Sporu o exilové rukopisy" se z dřívějších spolupracovníků stali nesmiřitelní nepřátelé, kterými zůstali až do předčasné smrti akademika Trnky (na které se podepsal právě tento vleklý spor)
A přitom šlo z našeho pohledu o zcela malichernou, ba dalo by se říci i směšnou drobnost. O existenci exilových pramenů z pera Potulného vypravěče (dále jen PV) není pochyb - je známa i nedokončená studie profesora Kubíka s historicky podloženým textem tzv. "Pivního manifestu". O to zde nešlo.
Jádrem sporu se stala jiná písemnost, na které byl zajímavý především Kubíkem zmíněný "hutný poznámkový aparát "(sic!)(7), což nebylo v textech PV právě obvyklé. Proto ohledně autorství nepanuje jednoznačná shoda. Avšak i zde stáli oba aktéři sporu na jedné straně - nikdo o pravosti textu od PV nepochyboval. Nicméně interpretace akademika Trnky byla pro profesora Kubíka natolik nepřijatelná, že ji zcela odmítl, ba co víc - v následujích letech spolu se svým tehdejším asistentem B.Testerem se na akademické půdě nekalými praktikami a špinavými machinacemi zasloužil o naprostou diskreditaci akademika Trnky, který následně upadl jednak zcela v zapomění a jednak do komatu po mrtvici a náhle zemřel.

Zde je část korespondence mezi akademikem Trnkou a profesorem Kubíkem(8):
akademik Trnka: "Na základě analýzy tzv. Poznámkového aparátu a doprovodných textů jsem dospěl k jednoznačnému, byť naprosto šokujícímu závěru: Potulný vypravěč po svém odchodu do exilu zřejmě podnikl několik výprav zpět do své vlasti, vzhledem k okolnostem svého odchodu bezesporu pod rouškou anonymity. Podařilo se mi však vypátrat, že necestoval sám - připojil se (což bylo blízké jeho charakteru) k chase potulných muzikantů nevalné pověsti, a - což je stěží uvěřitelné, neboť hru na žádný tehdejší hudební instrument vůbec neovládal - s touto skupinou i nějaký čas setrval, ba i vystupoval(sic!). Jelikož, jak jsem již zmínil, šlo o individua různé pověsti, která (s několika světlými výjimkami) hru na nástroj či zpěv pouze předstírala za účelem levné či bezplatné konzumace alkoholických nástrojů, není toto zjištění tak překvapivé, jak by se mohlo na první pohled zdát!

a odpověď profesora Kubíka: "To jste mě tedy kolego překvapil a (velmi nemile) šokoval! Jako člověk, který se této problematice věnuji celý vědecký život, bych si takovou hypotézu s Vašimi nestydatými závěry nikdy netroufnul napsat, natož publikovat! Potulný vypravěč zpět z exilu a jako šumař! Nenechte se vysmát! Když bezpečně vím, že o hudbě nevěděl ani zbla! (9) Taková tvzení by Vás mohla v budoucnu vědecky zcela zničit!"
Což se i stalo.
Konec historického okénka

Prapodivní slimáci (10)

Milí přátelé geocachingu a rockové/punkové hudby! Ještě nevíte, co budete dělat večer v pátek 7.prosince?
Je to přece tak jednoduché! - Vyrazíte do Prahy na koncert Visacího zámku!(11)
Protože jinak by se Vám taky mohlo stát, že zavítáte do Pečic(sic!), kde Vás od 20:00 čeká pouhá trapná hudební katastrofa a nepovedený sociální experiment!


O co tedy vlastně půjde?
Tady mi dovolte stručně vyjevit historii tohoto experimentu.

Inu, na počátku bylo pivo. Ostatně jako vždy. Tentokráte však o něco více a poněkud v sofistikovaném stylu. Po úvodní expozici, krizi a ostatních peripetiích to nemohlo skončit jinak než katastrofou - a po vypití všech zásob, které se zdaleka nevešly na přiložené foto - byla na jaře LP 2012 virtuálně založena "rocková hudební skupina", složená pouze z geocacherů.


Bohužel, po vystřízlivění nikdo z aktérů nechtěl z tohoto veskrze stupidního nápadu ustoupit, pročež se z virtuální skupiny stala skupina reálná. Po prvních pokusech a stížnostech sousedů nakonec našla i zkušebnu s velmi solidním zázemím a zásobami libečku (12)
Zajímavostí je, že skupina nemá název. Respektive má dva - neoficiální GGM band (13) a oficiální "Nordic v nepřítomnosti"(14), který (jak název napovídá) vznikl administrativní chybou při hlasování na PRDĚ(15) a poté se vžil.

Aktuálně (tj. po zveřejnění listingu) všichni členové "kapely" netrpělivě čekají, který z nich prozřetelně konečně jako první z tohoto experimentu vycouvá, aby se tak vyhnuli nevyhnutelné ostudě onoho 7. prosince v Pěčicích. Pokud se tak nestane, vypadá to, že hudebnímu faux pas nebude nic stát v cestě!

PS: A takhle to opravdu bylo, jak vám na místě zajisté potvrdí řada očitých svědků památného pivního dýchánku (kteří si z toho něco pamatují).

Členové kapely (v abecedním pořadí):

Dachmh (lead vocalist & keyboard, stage pyro effects manager)

Co dodat? Legendární geocacher, majitel zkušebny a libečku, charismatický frontman se záludnými ohnivými efekty, které - doufejme - do Pěčic nepoveze.
Zvlášnosti: vrozená necitlivost k chladu, v euforii rád hází klávesy do publika.

Javar (backvocalist & sound engineer)

Nejdůležitejší člen kapely. Zajišťuje přísun piva do chřtánů a zvuku do reprobeden. Trpělivý a obětavý. Ač mu členové kapely spálili již dva zesilovače, stále na ně nezanevřel.
Zvláštnosti: u něj v garáži všechno začalo.

Lexll (guitar)

Jeden z mála členů kapely, který se věnuje i příslušnému oficiálnímu hudebnímu vzdělání, kapela v něj vkládá velké naděje. Jeho pozice ve zkušebně není jednoduchá - buď mrzne u vrat nebo je ožehnut plameny Dachových stage efektů
Zvláštnosti: rovněž u něj v garáži všechno začalo.

Troolix (
backvocalist & solo guitar)

Naše pýcha, výborný rockový kytarista, takhle nějak by měl každý pravý rocker hrát! Když zrovna nehraje, jsou slyšet i ostatní členové kapely.
Zvlášnosti: před dávnými a dávnými lety souhrou náhod vystoupil s jiným členem této kapely na vrchol jedné ze zajímavých evropských čtyřtisícovek(16)

Washar (bassguitar)

Jediný člen kapely s hudebním vzděláním a příslušnými hudebními zkušenostmi (a ne zrovna malými). Proto pochopitelně při zkouškách jeho hudební cit značně trpí.
Zvlášnosti: jeho motivace pobývat v tomto "hudebním tělese" nebyla dosud uspokojivě vysvětlena.

wmh (17) (digital drums
& percussion)

Provizorní volba jako náhrada za automatického bubeníka, které všichni zoufale litují. Narozdíl od automatického bubeníka je jeho chybovost a bohužel i provozní náklady vysoce nad limitem, neboť bere zkoušky jen jako záminku pro nezřízenou konzumaci(sic!). Navíc se nezmohl ani na pořádný škopky a marně se snaží schovat za digitální šidítka, za které se ovšem pro fyzickou absenci basového bubnu schovat prostě nedá!
Zvlášnosti: vrozený nedostatek sebereflexe. Ještě v květnu 2012 netušil, že tento druh hudebního nástroje vůbec existuje. Podle toho to taky vypadá.

+ hosté
Petra (vocalist)
Ženský vokál pro několik songů.
Zvlášnosti: projevila odvahu přijít do zkušebny mezi ostatní členy kapely a Dachovy ohnivé stage efekty. Zlí jazykové tvrdí, že pouze za účelem monitoringu konzumace alkoholu jiného člena kapely.

Tak ještě krátká rekapitulace:


7. prosince od 20:00 v hospodě "U Věčné Žízně" se na vás těší (tedy moc ne, spíš se bojí) kapela "Nordic v nepřítomnosti" alébrž GGM band.
Kromě převzatých a zprzněných rockových songů se dočkáte i zhudebněné verze legendárních "Prapodivných slimáků"
V hospodě točí Svijany, Plzeň a tuším ještě Podkováň.
Něco k jídlu snad po přechozích zkušenostech(18) budou mít taky.
Vstup je zdarma a na vlastní nebezpečí.
Je zamluvený sál, který bude nekuřácký.
Případné dotazy k eventu pište rovnou jako write-note na tyto stránky.
Na event se logujte klasicky(19), stop stav(20) nebude vyhlašován (předpokládáme hromadnou evakuaci sálu po první písni)
Jelikož se jedná o klasický geoevent, pokud nejste vyloženě profláklý, tak pro seznámení se hodí i nějaká cedulka/tričko s nickem.


A ještě klasická p
oznámka: Pokud jste z MB či okolí a s geocachingem teprve začínáte, nikoho neznáte, tem blábolům tady všude okolo vůbec nerozumíte a na setkání (čili event - viz 1) se tak trochu bojíte jít, pak vězte že: a) se bojíte zcela zbytečne, nebot hlavu vám nikdo neukousne (bude-li obsluha s jídlem dostatecne rychlá, minule tedy moc nebyla) b) na počet odlovených keší se vás nikdo ptát nebude (všichni vědí, že nejmíň má vždy jeden z pořadatelů eventu) c) tento event je ideální na to, aby se stal vaším prvním (ostatně jako každý jiný event). Akorát tento bude krapet s akustickým rušením.

Následuje onen "hutný poznámkový aparát":
1 - event je setkání geocacherů. To ví samozřejmě každý, ale není to špatný úvod do poznámkového aparátu
2- geodůchod je stav velmi sporadické geocachingové aktivity. Často se vyznačuje syndromy jako: a) propadnutí PM členství b) rezignace na vyčištění kešmapy (tj. odlov keší v nejbližším okolí, byť by byly sebeblbější), c) rezignace na hon o FTF d) zpožďování elektronického logování až do fáze nelogování na internetu atd. Nutno ještě dodat, že řada geodůchodců si tento pravdivý stav o sobě odmítá přiznat:-)
3 - listing je text o keši či eventu zveřejněný na gc.com, který nikdo nečte (pouze občas někdo zoufale u mysterek, u kterých ještě nezískal souřadnice od kamaráda)
4 - poznámkový aparát jsou všechny tyhle kecy okolo, ke kterým je přiřazeno příslušné číslo. Třeba tento bod čtyři je zcela zbytečný rekurzivní typ poznámky
5 - historické okénko je zbytečné mrhání místem v listingu. Jedná se o chabé pokusy o fiktivní pseudohistorické reálie, které jsou zajímavé maximálně pro pár zasvěcených či jiné autory fiktivních pseudohistorických reálií
6 - Potulný vypravěč je fiktivní literární postava a jakákoliv podobnost se současným osobami, ať již živými či mrtvými, je zcela náhodná. V rámci geocachingu (kde se texty o něm vyskytují asi nejčastěji), ho naleznete třeba zde:
Potulný vypravěč coby encyklopedista (tehdy jako neznámý autor hesla FTF v "Kronice kratochvílí 21. věku")
Potulný vypravěč vstupuje na scénu (tj. do hospody)
Potulný vypravěč vaří guláš bez cibule
Potulný vypravěč vaří guláš s cibulí
Potulný vypravěč a jeho šílená léčba krajinou
Potulný vypravěč a jeho setkání s Básníkem
Rozloučení s Potulným vypravěčem a jeho odchod do exilu
Post exilové fragmenty I
7 - Sic [sik] je latinské slovo znamenající takto, tak nebo právě tak. Při psaní se dává do závorek a obvykle se píše kurzívou – (sic) –, což značí, že nesprávný nebo neobvyklý pravopis, fráze, interpunkce nebo jiný předchozí jev je doslovná reprodukce citovaného originálu a není to chyba přepisu.(zdroj wiki). V písemnosti PV je to tak častý (a gramaticky nesprávný) tvar (sic!), že je některými autory označováno jako záměrný autorský pleonasmus, případně pouze jako floskule bez hlubšího významu
8 - pro srovnání: starší studie profesora Kubíka zde
9 - zde profesor Kubík v sobě nezapřel filologa (zblo - ze staročeského substantiva stblo vzniklo substantivum zblo, z něho pak substantivum stéblo, všechny téhož významu - přeneseně, obvykle v záporných větách, často ve spojení s ani - troška, maličko, maličkost (zdroj: wiki)
10 - Prapodivní slimáci je název básně, kterou vymyslel soutěžní team "Paradiser" během 3. Tajného geozávodu. Zadání bylo jasné: v básni se musela použít předem daná slova. Po recitaci členem teamu (pod vlivem) vešla v určitou známost, kterou jsme nyní marketingově zneužili pro název eventu (sic!)
11 - kde zajisté bude i řada geocacherů (je to dáno statisticky vzhledem k počtu účastníků koncertu a vysoké oblíbenosti geocachingu v ČR)
12 - sympatická bylina a koření libeček (Levisticum officinale), pěstuje se na zahrádkách jako koření. Působí silně močopudně - je součástí čajových směsí, odstraňuje plynatost a zlepšuje trávení(zdroj wiki). To vše je samozřejmě v uzavřených prostorách zkušebny, navíc mezi Dachovými pyroefekty, více než vítáno. Jelikož roste za zkušebnou, stala se takovým milým maskotem skupiny. Členové skupiny se proto přes léto o tuto bylinu vzorně a pilně starali, aby neuschla.
13 - GGM aneb Grex Gredis Monachorum je uskupení geocacherů z Mnichova Hradiště, Mladé Boleslavi, Turnova a okolí. Když ještě vetšina z nich nebyla v geodůchodu (viz 2), často jezdili na společné odlovy náročnějších keší, organizovali eventy a závody a jiných geozávodů se sami zúčastňovali. Toto uskupení známé z dnes již zapomenutých FTF soubojů se také nazývalo MH klika, GGM je volný latinský překlad, který raději nezkoušejte přeložit zpět, neb to někdo ošklivě odnese. Ale Grex zní přece dobře, ne?
14 - Nordic z Loregardu je klasický typ geodůchodce, kterého na vlastní oči jen tak nespatříte
15 - PRDA je pravidelné setkání výše zmíněného uskupení a jejich přátel. Koná se každý večer, pokude přes den houkají sirény.
16 - šlo o cestu Festigrat na tento kopec
17 - jako jeden z vrtochů nerad píše wmh s velkým W. Freud by mu to jistě nějak vysvětlil. Navíc na to vůbec neslyší, protože jeho nick je "wenny" a wmh vzniklo administrativní chybou, jak už je ostatně v těchto končinách zvykem
18 - vyžrané vepřové hody aneb totální fiasko - přečtětě si některé logy u 1. Brute Force Race & Event ve stejné hospodě před lety
19 - tj. pomocí "will attend" logu
20 - "stop stav" je situace, kdy je již kapacita eventu zcela vyčerpána a nikdo další by se tam již nevešel. Zde se to rozhodně nestane

POZOR, ČTĚTE DÁL!!!
Jelikož potulný vypravěč je osoba v jádru skromná a plachá , dovolili si jistí členové kapely hacknout tuto stránku a nastínit ještě jisté skutečnosti...

Potulný vypravěč se totiž pofidérním způsobem vetřel až do jádra kapely a než se kdo nadál, zanechal zde spoušť ve formě textů, se kterými bychom vás nyní rádi seznámili. Tyto texty jsou totiž z důvodu nemožnosti je kdekoli jinde, internet nevyjímaje, získat, raritní. Máte zde proto jedinečnou možnost se prostřednictvím této stránky s nimi seznámit!
The Passage
Vlečka (Sračka) na Orlík
R'n'R: Geo
Prapodivní slimáci  - jediná výjimka. Text se kdysi potulnému vypravěči podařilo vyměnit za několik výčepních piv, takže se na internetu nechá dohledat!!!
Ad mortem festinamus GC1ENNJ- POZOR!!! Tento song na eventu zazní ve zcela jiné textové verzi. Jsme ji ale ochotni odehrát i v této verzi, ovšem pod jednou podmínkou. Budeme rádi, když si kdokoli z publika, klidně v alkoholovém opojení, tento kousek s námi zazpívá. Nejlepší zpěvák bude na místě odměněn pěkným neaktivovaným coinem. Snad se tedy nenecháte zahanbit, jinak coin zůstane v držení kapely! Song můžete naposlouchat a případně nacvičit např. zde: Warriors Of The World United  Zpívat se ale pochopitelně bude ona česká verze - Ad mortem festinamus...

Jelikož jsme zjistilli, že vlastního hraní bude s největší pravděpodobností daleko méně než přestávek, jak se na správný event sluší a patří, rozhodli jsme se v jedné z nich uspořádat DRAŽBU několika předmětů opatřených vlastnoručními podpisy členů kapely, které budou řádně vychlazeny, takže je tedy bude možno na místě zkonzumovat a obaly včetně autogramů odhodit na vhodné místo pro případnou recyklaci .
Při shodě náhod a troše štěstí může dražitel všechny zmíněné předměty získat již za pouhých 6 Kč!!!
Peníze získané z dražby budou použity na dobročinné účely! Protože jsme v Česku, jistě mezi řádky vyčtete, že je kapela prožere a propije...
 

Additional Hints (Decrypt)

hcevzar: ormgr enqfv an gra Ivfnpv mnzrx

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)