Skip to Content

<

Kotoucova #06

A cache by TJimmy Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/10/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Nepokoušejte se o odlov v noci nebo za snížené viditelnosti!
V oblasti probíhá odstřel divokých prasat!
V noci je VSTUP ZAKÁZÁN

Kotoučová #06


Nejčastěji používaným typem nástroje pro dělení dřeva a materiálů na bázi dřeva je bezesporu pilový kotouč. Tento typ nástroje je určen pro ruční kotoučové pily, truhlářské stolové pily, formátovací pily, nářezová centra, omítací a rozmítací pily, jiné typy i pro stroje na dělení kulatiny a v neposlední řadě i pro kotoučové pily na řezání palivového dřeva. Největší výhodou technologie řezání pilovými kotouči je dosažení nejvyšší řezné rychlosti (až 100 m/s) oproti ostatním technologiím řezání. Navíc lze výrobu pilových kotoučů a jejich údržbu považovat ve srovnání s jinými nástroji za relativně jednoduchou. Jednoduchá je i výměna a seřizování pilových kotoučů ve strojích, která spočívá v nasazení kotouče na hřídel stroje a zajištění maticí. U většiny strojů se pilový kotouč upíná mezi dvě příruby, které by měly mít průměr roven 1/3 průměru pilového kotouče. Příruby částečně eliminují boční chvění kotoučů. Seřizování vlastního nástroje ve stroji se neprovádí.

V základním provedení se jedná o plechový kotouč, který má na obvodu laserem vypálené ozubení a v ose upínací otvor. Základním parametrem při výběru pilového kotouče je jeho průměr. Maximální průměr je limitován výrobcem stroje. Dalšími důležitými parametry jsou počet zubů (GC41TK0 - Doporučené otáčky a posuv na zub), tvar jednotlivých zubů (GC41TND - Tvar a geometrie ozubení) a upínací průměr (GC3YY7X - Upínací otvor)

Typy a povrch pilových kotoučůPředřezové pilové kotouče

V zásadě rozlišujeme dva typy předřezových kotoučů - nedělené a dělené (skládané). První obrázek ukazuje skládaný předřezový kotouč. Ten je složen ze dvou kotoučů, mezi nimiž je vložena podložka tak silná, aby řezná spára byla právě o 0,1 -0,3 mm větší, než u hlavního kotouče. Tloušťka podložky se mění v závislosti na parametrech hlavního kotouče a na postupně se měnících rozměrech obou kotoučů vlivem ostření. Břitové destičky jsou upraveny do rovného ostří.

Obrázek 10 Skládaný předřezový kotouč (Pilana, 2011)

 

Pevné předřezové kotouče mají břity tvarovány do kónusu. Musí se ostřit vždy spolu s hlavním kotoučem v sadě a přesné parametry řezu se nastavují přesahem předřezového kotouče nad stolem pily.

Obrázek 11 Pevný předřezový kotouč (Pilana, 2011)


Jak na keš?


Upozornění: Keš je nachází vysoko na stromě a k jejímu odlovu je zapotřebí speciální stromolezecké vybavení. Odlov je na vlastní nebezpečí.
http://www.horolezeckametodika.cz/


Zdroj informaci a mozna jeste neco navic:
http://drevene-materialy.fld.czu.cz/uvodAdditional Hints (No hints available.) 

Find...

203 Logged Visits

Found it 193     Write note 7     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 48 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.