Skip to content

Challenge: 5 * 5 (5 cachetyper i 5 lande) Mystery Cache

This cache has been archived.

Toa Ignika: Hej BlovstrødBanden

En reviewer har kontaktet dig for over 4 uger siden for at få en status på denne cache. Da du ikke har svaret eller genåbnet cachen, bliver cachen nu arkiveret.

Caches der bliver arkiveret på grund af misligholdelse eller manglende respons, kan ikke hentes frem fra arkivet igen.

Geohilsen

Toa Ignika
Frivillig Geocaching.com reviewer for Danmark, Færøerne og Grønland

Kontaktinformation: danskereviewere@gmail.com
OBS
* Hvis du skriver om en bestemt cache skal GC kode og navn fremgå som det første i beskeden, gerne med et link.
* Denne, og andre logninger af typen "Reviewer note" og "Note to reviewer" bliver automatisk slettet når cachen publiceres.

Følg de danske reviewere på Facebook
(mgl respons)

More
Hidden : 12/1/2012
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Bemærk: dette er en Challenge cache. For at logge denne cache skal have fundet mindst 5 forskellige cachetyper i 5 forskellige lande.

Vi har på vores udlandsture nydt meget at finde caches også gerne nogle af de lidt mere specielle typer som Virtuelle, Letterboxe og Wherigo.

Vi har også nydt de mange naturoplevelser de mange Earth Caches har givet os

Det har også været en dejlig forberedelse til vores ferie at løse nogle mysteries, samt tyde de nogle gange spændende oversættelser som Google kan præstere.

Denne cache er derfor en opfordring til alle jer andre til at finde andet end de traditionelle når i er udenfor Danmarks grænser.

Vi opfylder selv kravet til denne cache med følge fem lande:

  • Danmark 
  • Sverige  
  • Tyskland 
  • Spanien  
  • Italien    

God fornøjelse både med cachen og udlandsturene forud for den cache.

Til FFC-jægere: I denne cache ligger en FTF Geocoin, som forpligter First Finder til at udlægge en ny cache, hvori den placeres. Såfremt First Finder vælger at efterlade coinen, vil cacheejer sørge for at hente den igen. Dette vil ikke være til hinder for First Find logning.

Additional Hints (No hints available.)