Skip to Content

This cache has been archived.

Špačíci: Doufáme, že všichni okolní kačeři mají již keš vypočítanou a odlovenou BF. Díky neustálému ztracení začátku a konce jsme se rozhodli dat keš k ledu.....

More
<

Prava tocena ...?

A cache by Špačíci + Kolmi & Kajca Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/27/2012
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Z O N


Něco málo o zonce:

Ve druhé polovině devatenáctého století se začala ve střední Evropě rozvíjet výroba stolních vod osvěžených oxidem uhličitým, jež později byly ochucovány ovocnými sirupy. Tím byl dán vznik výrobě sodových vod a limonád.

Jako jeden z prvních, již v květnu 1879 založil výrobu těchto nápojů v Třebíči zakladatel dnešní firmy “ZON” – pan Ferdinand Kubeš. Již v prvním roce vyrobil celkem 20 tisíc lahví sodových vod a limonád s použitím ovocných sirupů vlastní výroby. Obchodní zásadou bylo vyrábět kvalitní nápoje v nízkých cenách, aby byly dostupné nejširším vrstvám spotřebitelů.

Od roku 1901 je registrována ochranná známka ve formě hvězdice s iniciálami F. K. 1879, kterou jsou výrobky označovány dodnes. V témže roce byly výrobky vystaveny na mezinárodní výstavě v Paříži, kde byly oceněny zlatou medailí. To se stalo morálním závazkem pro rozvoj další výroby a obchodní činnosti.


Hist1

Limonády se tehdy prodávaly výhradně v restauracích a hostincích a měly být řádně chlazené. Aby tomu tak bylo, dodávala firma v létě na každých 100 odebraných lahví 10 kg umělého ledu zdarma. Vlastní výkup ovoce a provoz vlastní lisovny byly zárukou jakosti a limonády byly dodávány až 700 odběratelům.

Po 2. světové válce byla modernizována technologie sirupárny a lisovny. V roce 1949 byl podnik znárodněn a postupně přičleňován k různým národním podnikům. V padesátých letech byl sveden úspěšný boj o zachování vlastní výroby sirupů až s ústředními orgány.


hist2

Jakmile byly zakoupeny objekty sousední zlikvidované továrny, nastala od roku 1959 velká rekonstrukce a modernizace všech objektů, jež byly postupně dovybaveny novou technologií, s dokončením roku 1965.

Další větší modernizace spojená s pořízením komplexní mechanizace a automatizace lahvárenského provozu a výstavba nových skladů proběhla v osmdesátých letech. V té době byl zrušen provoz vlastní lisovny a sirupárna je nyní zásobena polotovary od výrobců vyznačujících se vysokou kvalitou svých výrobků.

K 1. 3. 1993 byl podnik privatizován částečnou restitucí a odprodejem zbývajícího státního majetku. Byla vytvořena spol. s.r.o., která je přímým pokračovatelem více jak 120ti leté tradice firmy. Něco málo ke keši:
~ ~ ~
Chceme Vás pozvat na tuto lahodnou limonádu ZON do Třebíče a přitom můžete odlovit keš.
Keš vznikla při nápadu na eventu, kde jsme popíjeli lahodný nápoj a přitom počítali bublinky v půllitru.
Vaším úkolem je zjistit kolik bublinek měli Špačíci ve svých čtyřech půllitrových sklenicích, které upíjeli přesně 93minut
a tato cifra Vám udává první souřadnici.
Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak naproti nám seděli Kolmi s Kajčou a ty vypili sice za kratší dobu 82minut, ale zato
méně půllitrových lahví lahodné limonády. Přesný počet byl 3 půllitry. Jakmile spočítáte kolik bublinek měl Kolmi s Kajčou
ve svých limonádách zjistíte potřebnou druhou souřadnici na odlov krabičky.
~ ~ ~


Ne ne děláme si srandu....., ale teď vážně !!!
Keš se nachází ve městě Třebíči a Vaším úkolem bude stát se na chvíli dešifrantem a kryptologem a rozluštit šifru.


sifra

...
Aby to nebylo zas tak složité, tak jsme si pro Vás nachystali dvě nápovědy, které naleznete na známých místech spojených s Třebíčí.


Začátek a konec:

Každá šifra má svůj začátek i konec, každá cesta má svůj začátek i konec, vše někde začíná a končí. A až najdete ten správný začátek a konec, tak naleznete i nápovědy k šifře.


Nápovědu číslo 1 najdete na začátku...

Kde je začátek? Tam, kde si je možné přečíst, že se jedná o začátek a po přečtení začátku Vám bude jasné, že se jedná o začátek, protože když se zadíváte kolem, tak zříte i konec.Nápovědu číslo 2 najdete na jednom konci...

A kde je konec? Konec je tam kde je i začátek. Jestliže jste objevili začátek, tak v tuto chvíli je Vám vše jasné a čeká Vás pouze hledání správného konce. Může se stát, že naleznete dříve konec, ale to Vám pouze uspíší rozluštění šifry, protože jste dobří a víte, kde hledat začátek.Přejeme hodně zdaru při hledání začátku a konce při toulkách za geocachingem.


Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.