Skip to content

This cache has been archived.

Rozela: Nastal čas na archiváciu série. Kešky sme už odstránili z terénu. Ďakujeme všetkým, ktorí sériu odlovili. Za pekné logy, fotky a favoritné body.

More
<

PZZ#1 Daniel skvrnity (Dama dama)

A cache by Rozela a Trombon Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/04/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Všetky potrebné informácie o sérii nájdete v keške PZZ#0 Potulky za zvieratami

Daniel skvrnity

Daniel škvrnitý je cicavec z čeľade jeleňovité . Je pôvodom z teplejšej stredomorskej oblasti. U nás žije v pahorkatinách. Patrí medzi prežúvavé párnokopytníky. Hlavným znakom tohoto druhu sú parohy, pri koreni sú oblé, dvojvetvové a hore sa rozširujú do predĺženej lopatky s výbežkami na okraji. Daniel škvrnitý je omnoho menší od svojho ušľachtilého príbuzného - jeleňa. Od jeleňa sa daniel líši kratšími a slabšími nohami, farbou, pomerne silným trupom, kratším krkom a dlhším chvostom.
Spôsobom života a pohybmi sa daniel škvrnitý jeleňovi veľmi podobá. Daniele nie sú také plaché a opatrné ako jelene. Rýchlosťou, svižnosťou a obratnosťou daniel sotva zaostáva za jeleňom, obidva druhy sa však líšia spôsobom behu, lebo daniel dvíha v cvale vyššie nohy. Jeho chôdza je veľmi úhľadná, ľahko cvála a dokáže preskočiť aj 2 metre vysokú stenu. Podľa potreby i dobre pláva. Daniel aj jeleň sa pasú rovnako, daniele však častejšie olupujú zo stromov kôru, a preto sú škodlivejšie. Daniele sa trvale držia svojho stanoviska. Žijú vo väčších alebo menších stádach.
Zdroj: internet

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.