Skip to content

PZZ#1 Daniel skvrnity (Dama dama) Traditional Cache

This cache has been archived.

Rozela: Nastal čas na archiváciu série. Kešky sme už odstránili z terénu. Ďakujeme všetkým, ktorí sériu odlovili. Za pekné logy, fotky a favoritné body.

More
Hidden : 04/04/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Všetky potrebné informácie o sérii nájdete v keške PZZ#0 Potulky za zvieratami

Daniel skvrnity

Daniel škvrnitý je cicavec z čeľade jeleňovité . Je pôvodom z teplejšej stredomorskej oblasti. U nás žije v pahorkatinách. Patrí medzi prežúvavé párnokopytníky. Hlavným znakom tohoto druhu sú parohy, pri koreni sú oblé, dvojvetvové a hore sa rozširujú do predĺženej lopatky s výbežkami na okraji. Daniel škvrnitý je omnoho menší od svojho ušľachtilého príbuzného - jeleňa. Od jeleňa sa daniel líši kratšími a slabšími nohami, farbou, pomerne silným trupom, kratším krkom a dlhším chvostom.
Spôsobom života a pohybmi sa daniel škvrnitý jeleňovi veľmi podobá. Daniele nie sú také plaché a opatrné ako jelene. Rýchlosťou, svižnosťou a obratnosťou daniel sotva zaostáva za jeleňom, obidva druhy sa však líšia spôsobom behu, lebo daniel dvíha v cvale vyššie nohy. Jeho chôdza je veľmi úhľadná, ľahko cvála a dokáže preskočiť aj 2 metre vysokú stenu. Podľa potreby i dobre pláva. Daniel aj jeleň sa pasú rovnako, daniele však častejšie olupujú zo stromov kôru, a preto sú škodlivejšie. Daniele sa trvale držia svojho stanoviska. Žijú vo väčších alebo menších stádach.
Zdroj: internet

Additional Hints (No hints available.)