Skip to Content

This cache has been archived.

MiriAty: Tak zase příště...[;)]

More
<

Magic full Moon Event #4

A cache by Bosorky M+M+E Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, April 26, 2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Střídání měsíčních fází si lidé povšimli již hodně dávno. Jedná se o jeden z prvních astronomických cyklů, které lidé od pradávna se zaujetím sledují. Dva týdny od novu přechází Měsíc do úplňku, své nejkrásnější fáze. Je to jediná poloha Měsíce, kdy vidíme celý jeho povrch bez zastínění slunečních paprsků Zemí. Jeho strana přivrácená ke Slunci stojí na nebi jako bílé jasné kolo. Úplňkový Měsíc obyčejně vychází hned po západu Slunce a výrazně osvětluje noční krajinu i oblohu svým stříbrným svitem. Noci při úplňku jsou jasné a plné mystické atmosféry.

         
 

Při úplňku se u lidí, zvířat a rostlin projeví jasně patrná síla, která nás ovlivňuje silněji než kdykoliv předtím. Měsíc se naplní, i lidé si mají něco přát, něco si splnit. Vše, co se nám v době úplňku přihodí, prožíváme daleko intenzivněji.

Úplněk však má být oslavou a měl by značit odstup, zdrženlivost a sebekontrolu.


                                    

 


O úplňku relaxujte, meditujte, jděte do přírody a odpočívejte. Důležitá rozhodnutí odsuňte raději na jindy. Úplněk je jediná doba v měsíci, kdy se otevírají dveře k duši samy. Je to příhodná doba k hledání cesty k vlastnímu vědomí.

Duben je v astrologii označován jako Květný měsíc - Flower Moon, dubnový úplněk pak jako Rašící úplněk či Úplněk klíčící trávy - reprezentuje příslib nového růstu a Růžový úplněk podle barvy květů rostliny plamenka šidlolistá (phlox subulata), která je jedním z prvních rozšířených květů. Letošní dubnový úplněk bude navíc o to kouzelnější, že Měsíc bude v částečném zatmění.


Připojte se k nám, Bosorkám, vyleťte či vyjděte se podívat na Fojtské vrchy, ke zvoničce, zda už tráva vyklíčila a jarní květy voní... (no, možná ještě budeme sáňkovat a stavět sněhuláky :-)))...zda za úplňku najdete svou duši... zažeňte obavy a podrážděnost a pojďte spolu s námi v pátek 26.4.2013 od 19,30 zvonit daleko do kraje pod hradem Hukvaldy...

Nezapomeňte si taky očistit své talismany, amulety a škapulíře, abyste je mohli nechat dobít v úplňkovém světle. Kolegyňky, které mají březová košťata, můžou je v měsíční noci vyvětrat a natankovat. Bude vám to lítat téměř samo a dál :-))))))

A pozor: ZVONKY s sebou :)


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

132 Logged Visits

Write note 13     Archive 1     Will Attend 58     Attended 56     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 55 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.