
De stadspoorten maakten deel uit van de Middelburgse vestingwerken. Ontwerper was de Italiaanse ingenieur in Spaanse dienst Donato de Boni de Pellezuoli. Hij ontwierp ook vestingwerken in Utrecht, Antwerpen, Fort Rammekens in Ritthem (gemeente Vlissingen) en het Keizersbolwerk aan de Vlissingense boulevard.
De Koepoort staat naast de Stadsschouwburg. De poort is makkelijk te bezoeken tijdens een wandeling door historisch Middelburg. Als men het wandelpad neemt over het Noordbolwerk (het pad is naast de Koepoort) - dan komt men uit bij de resten van de Noordpoort.
Bronnen
InfoMiddelburg.nl
Wikipedia.org
De Cache
De cache is een groter dan een Nano cache. maar nog wel vrij klein. Plaats aub de cache op dezelfde manier terug als dat u hem gevonden heeft.
ENGLISH
Koepoort
Another old building in Middelburg (CowGate if translated)
Middelburg did ever have eight city gates and this is the Koepoort the only one in its entirety is preserved. This gate, built in Baroque style, was built by the architect Jan de Munck and sculptor Jan Pieter van Baurscheidt the Young.
The city gates were part of the Middelburg fortifications. Designer was the Italian engineer in Spanish service Donato Boni Pellezuoli. He also designed fortifications in Utrecht, Antwerp, Fort Rammekens Ritthem (municipality of Vlissingen) and the Imperial stronghold on the Vlissingense boulevard
The Cache
This cache is a bit bigger then Nano cache. So still very small. Please place it back as you have found it..