De cache is vrij toegankelijk tussen zonsopgang en ondergang. De afstand is ongeveer 2 km.
De Langenboomse Bossen en De Kuilen - vroeger de Nieuwe Millsche Heide genoemd - liggen beide ten noordwesten van het Brabantse dorp Mill. In de 19e eeuw waren ze nog bedekt met heide en stuifzand en waren ze alleen geschikt om schapen te hoeden. De mens probeerde begin 20e eeuw grip op de woeste gronden te krijgen door er dennenbossen voor de houtproductie aan te planten. Dit werden de Langenboomse Bossen. Ook de Nieuwe Millsche heide verloor rond 1950 zijn ruige karakter toen de vlakte werd omgevormd tot zand- en grindwinningsgebied. Later, sinds de jaren tachtig, vond er steeds meer recreatie plaats. Ook worden er bij de zand- en grindwinningwerkzaamheden als er zand wordt opgespoten dat komt uit de diepte fossielen naar boven.

Natuurlijker bossen en plassen
Het intensieve gebruik van de bossen en gronden heeft duidelijke sporen in het landschap achtergelaten. Natuurmonumenten maakt de eentonige productiebossen nu gevarieerder
en geeft ook in De Kuilen de natuur weer een kans. De rust keert terug en in zowel de Langenboomse Bossen als De Kuilen komen meer stille recreatiemogelijkheden. U kunt zelf het nieuwe veelzijdige karakter van beide gebieden ervaren door de wandel- of fietsroute te volgen. Of kom zwemmen
in het strandbad, op de plek waar ooit de zandgraafmachines hun werk deden. Elders in het gebied treft u nu natuurlijke oevers aan, die het beeld bepalen.
Fossiele vondsten
Behalve de vele plassen hebben de zandwinningsactiviteiten nog meer nagelaten.
Tijdens graafwerkzaamheden zijn namelijk verschillende fossielen uit de prehistorie gevonden. De vondsten zijn afkomstig uit het Mioceen en midden en laat Plioceen (onderdeel van het Neogeen tijdperk). Bij de mensen die fossielen verzamelen is deze plek een van de populairste plekken van Nederland vanwege diversiteit van de soorten (zee-, landdieren en vogels) en hoeveelheid fossielen die hier gevonden kunnen worden. Dit komt waarschijnlijk doordat Langenboom in de prehistorie in de buurt van de kustlijn heeft moeten gelegen. Van alle fossiele vindplaatsen van Europa blijkt de vindplaats in Langenboom zelfs de meest diverse zeevogelfauna te bevatten. De vondsten kunt u bekijken in het Oertijdmuseum in Boxtel. De fossielen zijn ook te zien in het bezoekerscentrum aan de Valkweg 11 te Mill. Daarnaast is er hier info te lezen over de vindplaats.
Een van de meest unieke vondsten is een fossiele parel (zie foto) in 2003.

Loop vanaf de parkeerplaats via de paden naar het informatiebord dat op WP 1 te vinden is.
WP 1: N 51.41.846 E 005.44.500 (bij informatiebord)
Vragen
- Voor welke inheemse boomsoorten maken de dennen plaats? Aantal genoemde boomsoorten is A
- Wat voor bijzondere fossielen uit de prehistorie zijn hier tijdens zandwinningsactiviteiten gevonden? Letterwaarde eerste letter eerste genoemde fossielen uit de prehistorie op het bord is B
- Aantal soorten vleermuizen genoemd op het bord is C
- Letterwaarde laatste letter afgebeelde vogel op het bord is D
Optionele foto-opdracht onderweg naar WP2:
Links van het bord loopt het pad door en kunt u door een hekje gaan en ziet u een vrijstaande boom waar vroeger in de zomer de ijscoman onder stond.
Ga met uw of alleen de gps op de foto met de boom zodanig dat in de achtergrond het strand en het water zichtbaar zijn.
WP2: N 51.41.(A+D)B7 E 005.44.D(2xC)0
- Aantal mannetjes is E
- Aantal vrouwtjes dat bij een mannetje staat is F
WP3: N 51.42.(F-A)F2 E 005.44.(C+E)B9
Aantal plaatjes op het bordje is G
WP4: N 51.42.(E-F)E7 E 005.44.(C+F)(D+F)3
Aantal hoefijzers op het paaltje is H
WP5: N 51.42.HF7 E 005.44.F(G+H)6
Aantal schroeven aan het paaltje is J
WP 6: N 51.42.(E-F)(J+F)4 E 005.44.HB1
Stapeltel het knooppuntnummer is K
Cache N 51.41.(K+G)FH E 005.44.(J-F)(J-G)(K+H)
Tip: volg voor een deel de groene pijlen richting de cache.

Deze cache werd mogelijk gemaakt met toestemming van de Beheereenheid Noordoost Brabant van Natuurmonumenten en de gemeente Mill en Sint Hubert.