Skip to content

Rucnikovy den - se zabakem #7 Event Cache

This cache has been archived.

dr.vota: Ručník končí! Ručník končí! Ručník končí! (zase za rok) [:D]

More
Hidden : Saturday, 25 May 2013
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kratke setkani s rucnikem v 17:42-18:12 (flash mob) u prilezitosti 12. vyroci odchodu D.Adamse.

Stopařův průvodce po Galaxii a ručník

Kdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných končinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který je turisticky značně nezajímavý, leží jedno malé, bezvýznamné žluté slunce. Kolem něj, zhruba ve vzdálenosti sto padesáti miliónu kilometru, obíhá naprosto zanedbatelná modrozelená planeta, na níž formy života vzešlé z opic jsou tak úžasně primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad...

Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí:

Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Stoparuv pruvodce po Galaxii

Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou ‘ztratil’. Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou galaxii, žít v drsných podmínkách a za pár šupu, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat.

Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slangu. Lze například říct: ‘Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník.’ (sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer, frúd = opravdu děsně správný frajer).

Douglas Adams, Stopařův průvodce po Galaxii.

(Pokud tuhle knihu neznáte, rozhodně si ji sežeňte a přečtete! Pravda, existuje sice film stejného jména...ale znáte to, nikdy to není ono, i když je tohle zpracování výjimečně zdařilé. A ještě je kdesi v této galaxii i rozhlasová verze v češtině, když budete trochu hledat...)

Ručníkový den

Douglas AdamsStopařNa počest Douglase Adamse (11. března 1952 – 11. května 2001) každý rok v květnu jeho příznivci a fanoušci z celého světa pořádají okázale neokázalou akci – po celý den nosí s sebou všude viditelně ručník, jako připomínku jeho nejznámějšího díla, Stopařova průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít. Letos uplyne od Adamsova odchodu již dvanáct let. Poprvé se tato akce konala dva týdny po jeho odchodu a od té doby je to vždy 25. května.

Potkáte-li tedy 25. května na ulici člověka s ručníkem, nemusí to ještě nutně znamenat, že jde z nebo do lázní, že si zabouchl dveře a nemá klíče, nebo že je to blázen, sklerotik, nebo roztržitý profesor...

Pardubice sobota 25.5.2013 17:42 – 18:12

Podmínkou pro zalogování je přijít s ručníkem, viditelně umístěným přes ruku nebo kolem krku! (Podle současných pravidel je to sice podmínka dobrovolná, ale na toho, kdo se přijde zalogovat bez ručníku, bude pohlíženo zvláště opovržlivým pohledem jako na paďoura – viz výše) Přijďte na náměstí k radnici, společně se pak vyfotíme s ručníky.

Přijďte včas!

Na lov T4 keše v saku a s ručníkem

Kdyby byl zájem, mohli bychom potom třeba někde posedět, popít, pojíst, pokecat...no jako obvykle, ale to už bude neoficiální část tohoto flash mob eventu, takže případně napište do Will Attend logu i počet osob, jestli si společně posedět chcete a jestli chcete CWG (např. "CWG 1x hospoda ANO 3x", "CWG 2x hospoda NE"). Kdyby bylo dobré počasí, možná by se dalo už i někam na zahrádku...ostatní doplním aktuálně později – ZŮSTAŇTE NA PŘÍJMU A SLEDUJTE LISTING!

Akce je řádně úředně oznámena

Úředně řádně oznámeno

Stejně jako v minulých letech, je i letos akce řádně oznámena úřadům. Podle dostupných informací se možná bude vogonská stavební flotila pohybovat v tomto kvadrantu - údajně má v plánu nějaké demoliční akce na jednom objektu bez stavebního povolení...

Toto shromáždění nebylo zakázáno!

Jak bylo s ručníkem loni? Podívejte se na event 2012: Ručníkový den - se žabákem #5.

Ručníkový den Pardubice 2012

A předloni? Podívejte se na event 2011: Ručníkový den - se žabákem #2.

Vítáni jsou všichni galaktičtí stopaři dobré vůle! A nezapomeňte si ručník!

...A možná bude i překvapení...

CWG Ručníkový den Pardubice 2013

...podle posledních zpráv je eventové CWG již naprogramováno ve výrobním syntetizátoru hmoty. Syntéza hmoty se zdárně dokončila a z výstupního zásobníku se vysypala stovka koleček, od přírodních dřevěných suků opravdu k nerozeznání. CWG budou k mání na místě setkání za pouhých rovných 10 Kč za kus (kdo bude mít tuto drobnou minci přesně v ruce, bude mít přednost).

UPDATE 24.5.2013: Hyperprostorovou poštou právě přišla zpráva z galaktického ústředí!

Thank you!

This has been added to the list on towelday.org. Looks like it was a huge success in 2011! The 2012 edition has been added to the list on towelday.org

So long and thanks for all the fish!

Your plastic pals at towelday.org

Signal Frog

Ručníkový den Pardubice 2013 / Towel day

Ručníkový den Pardubice 2013, klikni pro větší

Ručníkový den Pardubice 2013, klikni pro větší

Logbook 2013/1

Logbook 2013/2

Logbook 2013/3

Nejotrlejší stopaři ochutnali Starou Janxovku - základní komponentu Pangalaktického Megacloumáku, po kterém se cítíte, jako by vám vyrazili mozek masivní zlatou cihlou, obalenou plátkem citronu...

Stará Janxovka s červem

Additional Hints (Decrypt)

Ehpavx ivqvgryar f frobh (arob an fbor)!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)