Skip to Content

<

Druidska stezka

Hidden : 05/28/2013
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Zveme vás na stezku druidské moudrosti. Setkáte se na ní s místy a bytostmi, které vám umožní vnímat energii krajiny a dozvědět se i něco o vás samotných. Mějte oči a srdce otevřené.

DRUIDSKÁ STEZKA

Vydejte se po starých stezkách, hledejte odkaz svých předků a dovolte přírodě, aby se znovu stala vaším učitelem. Na konci cesty vás čeká POKLAD DRUIDŮ. Najdete zde KELTSKÝ STROMOKRUH. Podle data narození z něj můžete zjistit, který strom k vám patří a jeho prostřednictvím se dozvědět něco o sobě samém (STROMOKRUH je trvalou součástí krabičky, proto ho neodnášejte a nevytahujte z něj jednotlivé karty). K výměně slouží předměty s keltskou tématikou, Ořechy moudrosti a Mluvící kameny. Každý z nich nese energii místa, kde byl nalezen a má svůj vlastní příběh. Pokud bude vaším předmětem výměny také kámen, nezapomeňte na označení jeho místa původu.

Poklad druidů je ukryt na souřadnicích: N = 49°0A.BC E = 15°D.EF


K jeho nalezení budete potřebovat také druidské písmo - OGHAM. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou následující tabulku:
Ogham

ZASTAVENÍ PRVNÍ:  Na konci světa


Odkaz druidů:  Uvědomte si místo, kde žijete.  
Prvních sedm roků své výuky se druidové učili pozorovat svoje okolí, využívat energie kamenů a poznávat léčivou sílu rostlin a stromů. Vy nyní stojíte na samém KONCI SVĚTA, ale také na začátku svého putování. Než se vydáte na cestu, na chvilku se ve stínu rozcestníku zastavte. Potěšte se krásou krajiny a uvědomte si, jak na vás působí stopy lidské činnosti. Cítíte sílu půdy, na které stojíte? Slyšíte zvuky? Čím více prožijete přítomný okamžik, o to více začnete vnímat přírodu, která vás obklopuje. Cestou druidů se vydejte tady a teď.

ÚKOL: I na Konci světa něco nového začíná. Ale vzhledem k neočekávané komplikaci, kterou způsobilo odstranění rozcestníku Na konci světa, hledejte nápovědu v hintu.

 
 

ZASTAVENÍ DRUHÉ:  Mosty – Kamenný pomníček


Odkaz druidů:  Hledejte smysl svého bytí v životě bez boje.
Nejenom druidové, ale všichni naši keltští předkové pochopili, že se všechno neustále mění a byli schopní tyto změny přijmout. Pochopili, že štěstí je výraz života v harmonii. Ve svém jednání se proto místo boje snažili navazovat vztah a uzdravovat. Vydat se druidskou cestou znamená své vlastní problémy řešit sám a nehledat výmluvy nebo vinu za svoje nezdary svalovat na jiné. Porážky mají jediný smysl: kladou nám otázku, co musíme příště udělat lépe. Právě tady, u pomníčku, máte možnost vybavit si některý ze svých problémů či neúspěchů a pochopit jeho výukovou lekci. Uvidíte, že změnou přístupu najdete řešení.

ÚKOL:  Pro Kelty bylo posvátné číslo 3. Které z čísel se na pomníčku opakuje třikrát? (B) Dále zjistěte, které číslo se na pomníčku vyskytuje dvakrát, vynásobte ho sebou samým, a dostanete údaj C.

 

ZASTAVENÍ TŘETÍ:  Pytlíkův dolík


Odkaz druidů:  Poznejte svoje silové zvíře.
Většina druidů měla svoje vlastní silové zvíře, které při nich stálo jako průvodce nehmotným duchovním světem a které jim pomáhalo v plnění životních úkolů. Ve skutečnosti se každý z nás se rodí se svým silovým zvířetem, ale málokdo si tento dar uvědomuje. Využijte silového místa, kde se právě nacházíte. Uvolněně se postavte (posaďte, položte), zavřete si oči a soustřeďte se jenom na svůj nádech a výdech. Putujte po dechové vlně do svého srdce a zde požádejte, aby se vám vaše silové zvíře ukázalo. Na nic nespěchejte, nic neočekávejte. Klidně dál dýchejte a naslouchejte všemi smysly. Možná svoje zvíře uvidíte, možná uslyšíte. Nebo si dá na čas a přijde k vám doma ve snu.

ÚKOL: Přiřaďte názvy posvátných keltských symbolů HAVRAN (3), STROMY (4), SOVA (5), KAMENY (2), VLAŠTOVKA (6), KANEC (1) do šesti doplňovaček (pořadí I – VI), které najdete v krabičce. Údaj D získáte jako součet číselných hodnot symbolů, které patří do první, třetí a šesté doplňovačky.


 

ZASTAVENÍ ČTVRTÉ:  Kameny druidů


Odkaz druidů:  Vyhledejte silové místo.
Druidové byli mistři ve vyhledávání silových míst, která pomáhala léčit, doplňovat tělo energií nebo podpořila plodnost země. Tato „místa propojení s matkou Zemí“ označují kapličky či stará boží muka, jejich přítomnost prozrazují vztyčené kameny, určité rostlinné druhy, tvary kopců nebo vodních toků. Ztište mysl, požádejte o svolení a nechejte se vést svým vnitřním hlasem - umožněte svému silovému místu, aby si vás samo zavolalo. Jděte tam, kde vás zaplaví příjemné. Možná ucítíte teplo v dlaních, nebo jak se ve stoji se zavřenýma očima lehce kolébáte. Zůstaňte na místě tak dlouho, jak je vám příjemné. Potom poděkujte, a pokud chcete, můžete se zeptat, zda-li také vy můžete místu něčím pomoci.

Již kolem 6. století před naším letopočtem užívali Keltové na území Irska vlastní abecedu. Tzv. OGHAM může mít i více jak dvacet znaků, tvořených jednou až pěti kolmými nebo šikmými čarami, jež se dotýkají centrální linky nebo ji kříží. Každé znamení symbolizuje energii jednoho druhu stromu.

ÚKOL: Druidské kameny ukrývají také jeden malý kámen s oghamovým nápisem. Když ho najdete a rozluštíte, dozvíte se hodnotu čísla E.

 

ZASTAVENÍ PÁTÉ:  Stromová déva


Odkaz druidů: Staňte se stromem
Bytost tohoto stromu (stromová déva) vás vítá ve světě, kde se můžete naučit základům komunikace se stromy. Rozhlédněte se kolem a vyberte si „svůj“ strom, který je vitální a plný síly. V okolí se nachází kupříkladu „Březová paní“ (N 49.06.978, E 15.14.975) nebo „Strom splněných přání“ (N 49.06.988, E 15.15.033). Požádejte strom o možnost přijít blíže a nabídněte mu svoje přátelství. Dotkněte se kůry, dlaněmi vnímejte pole energie. Pak se přitiskněte ke kmeni, klidně dýchejte a představte si kořeny, které váš strom vyživují a ukotvují. „Zakořeňte“ ve své představě tak hluboko, jak to půjde. Jste teď ukotveni v Matce Zemi, propojeni se stromy a rostlinami kolem. Dýchejte a vnímejte radost a sílu tohoto společenství. Potom stromu poděkujte, soustřeďte se na dech a vraťte se zpět do reality.

ÚKOL: Pro druidy patřily mezi nejvýznamnější svátky  IMBOLC, BELTINE, LUGNASAD, SAMHAIN, kdy bytosti z Jiného světa mohly vstoupit do světa lidí. Pokud přiřadíte správně keltské svátky k našim současným svátkům, pak podle pokynů v krabičce získáte údaj F, tedy poslední souřadnici k druidskému pokladu.

 

POKLAD DRUIDŮ


Poselství druidů:  Posvátné učení


Kontrolní součet souřadnic pokladu: A+B+C+D+E+F = 151

Obsah pokladu:
FTF BONUS: keltský symbol moudrosti ze slunečního kamene
STF a TTF BONUSY: spona do vlasů s dřevěnými valounky, dřevěný náramek

Předměty na výměnu:
CWG Triáda (10 ks)
Ořechy moudrosti (13 ks)
Počáteční seznam mluvících kamenů:
Obsidián – 2 ks (Liparské ostrovy, ITÁLIE)
Kámen ze studánky sv. Ciarána (hrabství Waterford, IRSKO)
Vápenec s modrým mramorem (lom u Krasonic, ČR)
Křemen se záhnědou (keltské oppidum Mírovec, ČR)
Červený živec (Pyreneje, FRANCIE)
Heřmanovské slunce (Heřmanov, ČR)
Pemza (ostrov Vulcano, ITÁLIE)
Pazourek z mořského pobřeží (Amager, DÁNSKO)
Avanturín (koupený)
Kámen z hory sv. Patrika (Mt. Croagh Patrick, IRSKO)
Kámen z blat (Dartmoor National Park, ANGLIE)
Kámen z řeky Cinca (Rio Cinca, Katalánsko, ŠPANĚLSKO)
Kámen z pobřeží Atlantiku (Finistére, Bretaň, FRANCIE)
Kámen z Javorníku (Šumava, ČR)
Kámen z pobřeží Jadranu (Porto S. Margherita, ITÁLIE)

Použitá literatura a zdroje:
Claus Krämer - Keltské umění léčit
Philip Carr-Gomm - Tajemný svět druidů
Vlastní prožitky a zkušenosti autorů trasy

Additional Hints (Decrypt)

F1: cbhžvwgr imberp N = 10-3
F3: H Clgyvxh eloavxh uyrqrw xnzra i qbyvxh. Cbq bpuenabh oevml yrmv, wnybirp zh uynih fgermv. N cbq uynibh i genivppr yíov fr grq xenovppr.
F4: Xr xnzrahz xqb fr oyvmv Fgenmpr ohxh an arw fuyvmv xrygfxl ancvf an xnzrav ir fgebzr wr hybmral.
F5: Cnav fgebzh hxby fgermv cbuyrq gnz xqr fxnyxn yrmí. Bcngear uyrqrw i zrpuh xnzra xrfpr gibev fgerpuh.
SVANY: Cbxynq h xnzrar fxelin mn obehipvz grzan fxiven. Arzhfvf gh i mrzv elg, fgnpv cbmbeal wra olg.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

107 Logged Visits

Found it 99     Write note 5     Publish Listing 1     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 30 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.