Skip to Content

<

Lesopark Dune III

A cache by Anjama Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/04/2013
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

     Na úvodních souřadnicích keš nenajdete. Pro její odlovení je zapotřebí vyluštit a nalézt keše Lesopark Důně I a II, kde jsou na lístečcích a v logboocích vždy poloviny souřadnic a hintu. Až téměř ke keši vede cesta, raději nechoďte přímo za šipkou.  
   A jsme u konce procházky či vyjíždky, doufám, že se Vám v Důních líbilo. Pokud se Vám odsud ještě nechce, můžete po návratu na turistickou žlutou pokračovat až k hradu Valečov a cestou ještě odlovit nějakou tu pixličku.


 

Zaparkujte prosím na parkovacích souřadnicích, i když zde není značka zákaz vjezdu, je do lesoparku vjezd zakázán, můžete se o tom přesvědčit i na informační tabuli na začátku lesoparku.Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.